YURI GAGARIN
YAZAR HAKKINDA

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Üstüne başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. www.suleymansonmez.com ve www.gunesintamicinde.com web sitelerimdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir • Halil Mutlu

  Öncelikle “Yorum Yazmadan Önce” kısmında yazdıklarınız için teşekkür ederim. Yazınızın başlarken penislin için Pasteur demişsiniz. Bunu düzeltmeniz gerek. Penisilin’i bulan Sir Alexander Fleming olacak. Ama ondan önce Peygamberimizin küf ile ateşin bıraktığı isi karıştırarak göz enfeksiyonları için sürme çektirme uygulamaları var.
  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  HM

  Editörün Notu: Korkunç bir bilimsel gaf yapmışım! Genelde yapmam. Ancak hatayı düzelttiğiniz için çok teşekkür ederim. Yazıda hemen düzelttim. Bu vesileyle Sir Alexander Fleming’in ve insanlığa ruhsal bilimsel gelişme getirmiş tüm insanların aziz hatırasına saygılarımı iletirim.

 • Manyak

  Valla bana da o kadar para verilse, ben Güneşe bile çıkarım:)

  Editörün Notu: Mesele paraysa, lütfen http://www.nasa.gov adresinden Güneşin incelenmesi için Japonya’yla ortak yürütülen uydu çalışmasında uydunun içinde gönüllü gitmek istedinizi belirtin. Onlar parayı hesabınıza yollar, siz de vasiyetiniz de bırakırsınız. Yorumlarda biraz ciddiyet lütfen. Farkında mısınız bilmem? Onlar galaksiye gidiyor, biz bırakın Ay’a gitmeyi daha uzaya insanlı çıkışı başaramadık ve aradan 50 sene geçmiş olmasına karşın. Sizce de hepimizin her şeyi bırakıp çalışmamız gerekmez mi?

 • Seyhan

  Merak ettiğim şu Yuri Gagarin aslen Dağıstan kökenli avar olduğunu biliyorum bilgim yanlış mı? Yanlış olması mümkün değil. Bütün Dağıstan kökenliler bunu çocukken bilirler. Selam.

 • http://yok merve

  merhaba. çok güzel bilgiler hazırlamışsınız. çok tesekkür ederim. ödevime yardımcı oldunuz.çok sağolun daha ne diyim ki.:)::):):)

 • merve

  editörün yanlış yazanları uyarması çok hoşuma gitti güzel bir site inşallah hep böyle olur.tesekkür ederiz…

 • esra

  Ben büyüyünce NASA’da çalışmak istiyorum. Bunun için Yuri Gagarin gibi mi olmam gerekiyor…?

 • selma

  Yuri Gagarin’e baktığında Türk’e benziyor. Ama adından bir İngiliz olduğu beli oluyor. Ben de büyüyünce astronot olacağım. Tereddüt istemez.

 • darqq

  bilgiler için tskklr gercktn de guzel bi site uzay hakkında daha fazla bilgi alabilecegimiz bi site yada bi kişi önerebilr misiniz? bu konuda dogru bilgiler almak isterim..tsk

 • fikret

  Yuri gagarin ukranyalidir. Dağistanlıda değildir türk te değildir. artık bu her başarılı insanı muslumandır veya turktur deme saçmalığından vazgeçip insanların 100 yıl once basardiği seylerle ugrasmaya baslıyalım.

 • Hüseyin ÖzER

  Öncelikle Bilimsel İçeriğiniz için şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bilimselliği ilke edinmiş amacı ve hedefi —> olan her milletin değerli bilim insanları topluma yön vermiş ve ilerlemesine bir şekilde vesile olmuşlardır. Hayal dünyasını gerçeğe dönüştürüp leylek edebiyatı yapmayan bu değerli insanları eleştirmek yerine Yaşamsal geleceğimize ve onun mekanı dediğimiz Tüm Evrene hizmet edecek bilimsel buluşların üretilmesine olanak verecek çalışmaya bir an önce başlamak doğru olacaktır. Yuri Gagarin , Edison , Newton , Armstrong vs ..hepsi çok değerli. Onları eleştiren insanlara soruyorum !!? … Edison lambayı icap etmeseydi Karanlıkta daha iyi fikirler mi üretilecekti ? … Doğamızı daha yaşanılabilir hale getirecek enerji modelleri üzerinde çalışarak işe başlasak ne kadar güzel olur diye düşünüyorum..Editöre tamamen katılıyorum..Arkadaşlar icat edelim…Yapabiliriz..Farklı ama doğru olanı bulmak için tek neden yaşadığımız evrene hizmettir.Evren sesimizi duyacaktır. Bunca bilim insanı nasıl duyuruyor !!!!! Öyle değil mi ? Saygılar..