Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Bugün güzel bir elektronik eğitim seti gördüm. Elektrik ve elektroniğin anlaşılması için devre, anahtar, lehim, havya, transistör gibi bir çok kavramı ve nesneyi bilmek gerekir. Yaşadığımız dünyada elektronik cihazlar baskı devrelerde canlanmış gibidir.

brainbox.jpg

Bir çocuğa hediye almak istiyorsanız, ona dünyaya yeni bir bakış açısı hediye etmek en güzel hediyedir bence. Gördüğüm setin özelliği, devre kurmayı, lego tarzı tak çıkar parçalarla yapmayı sağlamasında yatıyordu. Bir devreyi tamamlayacak  anahtar; dokunma, manyetik alan, ses, ışık gibi uyaranlarla çalışabilir. Bu şekilde yüz seksensekiz deney bu setle gerçekleştirilebilir.

Hediye almak için enteresan bir şey arayanlara öneririm.

Brain Box 188
Brain Box 188 is an educational electronic kit for children ages 7 and up. Brain Box 188 is designed to teach children the principles of electronics with fun. The easy-to-handle components snap together to create up to 188 circuits. All wires are secured within the plastic shell so that the kit is safe and easy to operate. The circuits are activated by moisture(water), touch, light, sound, and magnets, resulting in flashing lights, a spinning fan, a flying saucer and a variety of sound effects, etc.

Online incelemek için link (Ürün büyük kırtasiyelerde de bulunuyor)
http://www.oyuncax.com/pinfo.asp?pid=2858

http://www.active-robots.com/products/early-learning/brainbox.shtml (İngilizce site)

STARBUL, Türkiye'de 100 yıllık sürede geçen baş döndürücü bir bilim kurgu roman. Starbul okumak için tıklayın

SİTEMİZE ABONE OLDUNUZ MU?