Bugün güzel bir elektronik eğitim seti gördüm. Elektrik ve elektroniğin anlaşılması için devre, anahtar, lehim, havya, transistör gibi bir çok kavramı ve nesneyi bilmek gerekir. Yaşadığımız dünyada elektronik cihazlar baskı devrelerde canlanmış gibidir.

brainbox.jpg

Bir çocuğa hediye almak istiyorsanız, ona dünyaya yeni bir bakış açısı hediye etmek en güzel hediyedir bence. Gördüğüm setin özelliği, devre kurmayı, lego tarzı tak çıkar parçalarla yapmayı sağlamasında yatıyordu. Bir devreyi tamamlayacak  anahtar; dokunma, manyetik alan, ses, ışık gibi uyaranlarla çalışabilir. Bu şekilde yüz seksensekiz deney bu setle gerçekleştirilebilir.

Hediye almak için enteresan bir şey arayanlara öneririm.

Brain Box 188
Brain Box 188 is an educational electronic kit for children ages 7 and up. Brain Box 188 is designed to teach children the principles of electronics with fun. The easy-to-handle components snap together to create up to 188 circuits. All wires are secured within the plastic shell so that the kit is safe and easy to operate. The circuits are activated by moisture(water), touch, light, sound, and magnets, resulting in flashing lights, a spinning fan, a flying saucer and a variety of sound effects, etc.

Online incelemek için link (Ürün büyük kırtasiyelerde de bulunuyor)
http://www.oyuncax.com/pinfo.asp?pid=2858

http://www.active-robots.com/products/early-learning/brainbox.shtml (İngilizce site)
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


5 YORUMLAR

  1. Gerçekten güzel bir hediye, özellikle yeni nesil için ideal artık oyuncaklar eski zamanlarda kaldı gibi. Bu tür yararlı eğitim setleri çocukları daha da meraklandırmakta.

  2. Fizikbilim, çocuklar çok zekiler bizim hayal edemeyeceğimiz sürede deneysel setleri çözüp bitiriyorlar.

    Çocuğunu seven ailelerin LEGO, satranç ve bu çeşit deney setlerini sürekli almaları şart. Beyin gelişiminde küçük yaşlarda ne verebiliyorsanız veriyorsunuz sonradan alınanlar ilk yaşlarda alınanlar kadar kalıcı olmuyor.

  3. Fraktallar,Hologram,Fibonacci içinde bulunduğumuz evreni algılamada bize sonsuz açılımlar sunuyor ancak totoloji bu anlamda ne katabilir size ne kattı uzayımız bu şekilde ise buradan neleri tefekkür edebiliriz bir yol haritası lütfen.Sevgiler.Saygılar.

  4. Artık Türkiye’de bu ürün BiigBangg Elektrolab adı altında daha fazla 699 devre yapılabilir şekilde satılmaktadır. Sadece bireysel olarak değil Tüm Türkiyede okullara Fen ve Teknoloji Laboratuvarlarına almaya başlamıştır.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız