Türkçe yazılmış kitapların dokusu, dünya klasiklerinden oldukça farklı olur. Kitap okumayı seven birisi olarak bu lezzet farkını, iyi bir yazar yakaladığımda çok iyi hissediyorum. “Yerdeki Çocuk Üzerine” yılın hediyesi gibi geldi.

Kitabın okurla doğrudan bağ kurma kabiliyeti çok yüksek. “Olay nedir? Ne oluyor? Kahramanlar nasıl insanlar, ben olsam ne yapardım?” gibi yazılı eserlerin okurda açmak istediği kapıları süratle açıyor.

Arkadaşlarınızla birlikte yürürken yolda bir çocuğun kıpırdamadan yattığını görseniz ne hissedersiniz?

İnsan bir panikler, bir şey mi oldu, hasta mı, araba mı çarptı başına bir iş geldi mi?… Heyecanla çocukla ilgilenmeye çalışır değil mi?

Aslında, sıradışı olan her olayla ilgilenme şeklimiz hayatı yaşama şeklimize göre biçimlenir. Kimi çok soğukkanlıdır, kimi telaşlı, kimi sorumluluğu üstlenirken, kimi yetkili birisine işi devredip o sorumluluk alanından bir an önce uzaklaşmak ister.

Hele ki, büyük şehirlerin ve modern zamanların koşturmacası içinde, bir konuya öyle uzun uzadıya dikkat verebilme kabiliyetimizi hep beraber yitirdik. İlgimiz en sarsıcı olayda bile büyük acılar yaşar sonra unuturuz.

Kitabın okurla doğrudan bağ kurma kabiliyeti çok yüksek. "Olay nedir? Ne oluyor? Kahramanlar nasıl insanlar, ben olsam ne yapardım?" gibi yazılı eserlerin okurda açmak istediği kapıları süratle açıyor. Yerdeki Çocuk Üzerine,Uğur Karabürk,Kitap Yerdeki Çocuk Üzerine- Uğur Karabürk

Yazar Uğur Karabürk, genç ve dinamik bir yazar, diliyle ve konuyu ilerletmesiyle usta yazarların mirasını devraldığını güçlü şekilde hissettiriyor. Çocuğun başındaki insanların, kavramları, duyguları sorgulayışında dilin ve içinde yaşadığımız kültürün kodları da çözülüyor.

Kitabı bir solukta okuyup bitirdim. Ardından yazarı tanımak isteyeceğinizi düşündüm.

Diğer kitabının adı: “Cehennemde Kahvaltı”

Kitap üzerine bir YouTube kanalı var. Takibe alabilirsiniz:
https://www.youtube.com/@Karanlikizler
Tarihteki Önemli Şahsiyetler, Savaşlar, Bilim, Edebiyat

Kitabı Satın Almak İçin:

Kitapyurdu:
https://www.kitapyurdu.com/kitap/yerdeki-cocuk-uzerine/635990.html

D&R: https://www.dr.com.tr/Kitap/Yerdeki-cocuk-uzerine/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0002025146001

Idefix: https://www.dr.com.tr/Kitap/Yerdeki-cocuk-uzerine/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0002025146001

1000Kitap Okur Yorumları:

https://1000kitap.com/kitap/yerdeki-cocuk-uzerine–364770

Yayın Tarihi: 22.12.2022
ISBN: 9786057175175
Yayınevi Metinlerarası Kitap
Sayfa Sayısı: 64
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm

Basında

https://www.ensonhaber.com/kitap/ugur-karaburk-yerdeki-cocuk-uzerine-romaniyla-okurlari-buyuluyor

 

 
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız