En popüler turistik yerler nelerdir? Bu dönemde en popüler turistik yerler arasında Kars, Gaziantep, Kotor ve Maldivler sayılabilir. 

Kars kış döneminde ekstrem spor imkanlarıyla öne çıkan şehirlerimizden biri. Türkiye’nin en doğusunda konumlanan ve 1768 metrelik rakımıyla nefes kesen Kars enfes yemekleri, kültürel dokusu ve Sarıkamış Kayak Merkezi sayesinde yerli ve yabancı turistlerin en popüler destinasyon seçimleri arasında. Ekstrem kış sporlarıyla aranız iyiyse Kars’ı kış rotalarınız arasına eklemekte fayda var.

Özellikle lezzet avcılarının radarındaki Gaziantep’e baktığımızda enfes kebap çeşitleri, benzersiz tatlılar ve tarihi çarşılarla karşılaşıyoruz. Her mevsim en popüler turistik yerler arasında sayılan Gaziantep, gezginlerin pek çok bakımdan mutlu edecek bir kent ve size yalnız bir uçak bileti mesafede. 

Sınırları aşıp yurt dışına bakmaya karar verdiğimizde en popüler turistik yerler listemizin albenili adresi Maldivler oluyor. Beyaz kumları, uzun kumsalları ve dillere destan, meşhur palmiyeleriyle Maldivler, mevsimin en popüler turistik yerler listesinde sıcak havasıyla öne çıkıyor. 

Yurt dışındaki en popüler destinasyonlara bakmaya devam ederken radarımıza takılan Kotor, yine bir uçak bileti ile keşfedilmeye hazır. Adriyatik kıyısında bulunan şehir, Orta Çağ atmosferini modern dünyaya taşıyan bir Karadağ hazinesi. 

Bu destinasyonlardaki en popüler cazibe merkezleri nelerdir?

Tek ihtiyacınız olan bir uçak bileti, ardından en popüler rotalara doğru yola çıkmaya hazırsınız! Listemizdeki şehirlere dikkatle baktığımızda karşımıza çıkan en popüler turistik yerler işe şöyle;

Kars’ta Ani Harabeleri, Kuyucuk Kuş Cenneti, Sarıkamış Şehitliği ve Kars Kalesi gezginlerin en sevdiği adresler olarak öne çıkıyor. Kayakçıların cazibe merkezi ise ise tahmin edebileceğiniz üzere muazzam bir ekstrem spor tesisi olan Sarıkamış Kayak Merkezi. Her kış Türkiye’den ve dünyadan çok sayıda ekstrem sporseveri ağırlayan kayak merkezi, kış sporlarına ilgi duyan gezginler için ideal bir adres. Gaziantep’teki en popüler turistik yerler arasında Bakırcılar Çarşısı, Tarihi Antep Evleri ve Zincirli Bedesteni düşünmeden sayabiliriz. Bir de notumuz var: bu adresleri keşfederken İmam Çağdaş’a veya Küşleme Kebaphan’a uğrayıp benzersiz Antep kebabını, üstüne eşi benzeri olmayan Antep baklavalarını tatmayı ihmal etmeyin. 

Kars, Gaziantep, Kotor , Maldivler uçak bileti

Gelelim sınırların ötesine, yurt dışına… Yurt dışındaki en popüler destinasyonlar arasındaki Maldivler’e baktığımızda bu cazibe merkezinin pek çok adadan oluştuğunu görüyoruz. Maldivler ziyaretiniz sırasında Maafushi Adasını, Bathala Adasını, İslamik Merkez Camiini ve meşhur Artificial Beach’i kuşkusuz görmelisiniz. Kışın tam ortasında Maldivler sıcağı, bembeyaz kumları ve upuzun sahilleri hem bedeninizi hem de ruhunuzu ısıtacak. 

Maldivler sonrası rotamızı çevirdiğimiz Orta Avrupa kenti Kotor’da bizi sayısız cazip adres bekliyor, bu nedenle en popüler turistik yerler sıralaması yapmak pek de kolay değil. Yine de kendiniz için uygun bir uçak bileti alıp Kotor’u keşfetmeye karar verirseniz Kotor Stari Grad, Ordu Meydanı ve San Giovanni’yi mutlaka görmenizi öneririz. 

Bu destinasyonlara nasıl gidebilirim?

Bu destinasyonlara gitmek için en pratik alternatif hava yolunu kullanmak. Uçak biletinizi alıp hayalinizdeki rotaya doğru vakit kaybetmeden yola çıkabilirsiniz. Eğer varsa yıl bitmeden Millerinizi değerlendirmeyi unutmayın! Böylelikle önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. 

Bu destinasyonları ziyaret etmek için yılın en iyi zamanı nedir?

Kış sporlarıyla ilgileniyorsanız Kars’ı kış aylarında ziyaret edebilirsiniz. Eğer kültürel bir geziye çıkacaksanız Kars için en iyi dönem bahar aylarıdır. Gaziantep ise yılın her döneminde ziyaretçi çektiğinden ne zaman ziyaret edeceğiniz size kalmış. 

Kotor’u yeni yıl heyecanıyla ışıl ışıl görmek; Maldivler’de ise içinizi ısıtmak için yine kış mevsimi en iyi seçenek. 

Maldivler uçak bileti

Görseller: www.freepik.com
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız