Google Domains, alternatifleri içinde sadeliği, ucuzluğu, Google güvencesi, verdiği ek özellikler nedeniyle geçen yıllarda çok sayıda websitesi sahibinin tercihi oldu.
Şimdi sıkı durun, Google yine yapacağını yapıp kapattığı ya da sattığı listeye Domains’i ekledi.

GoDaddy’den Google Domains’e geçiş gibi işlemleri detaylı şekilde yazmıştım.

Squarespace isimli firma Google Domains’i aldı. Panik yapmayın, 1 sene haklarımız korunuyor. Ancak gelecek sene web alan adını bu fiyatlarla alamayabiliriz. Çünkü Google Domains ile $12 olan yenileme ücreti, yeni firmada $20.

Türkiye fiyatı ise .com domainler için yıllık 195TL. Şu an maksimum 7 senelik alınabiliyor. Yazıyı yazdığımda bu fiyat oldukça uygundu.

Uzun süreli almak mantıklı mı? Satın alan firma aynı hakları devam ettireceğine göre bu anlamda iş ucuza gelebilir. Çünkü seneye ABD dolar kurunun kaç olacağını bilemiyoruz. Bugünkü ile aynı olsa da artık 20 dolar ile hesap yapınca en az iki üç katına çıkıyor.

GoDaddy'den Google Domains'e geçiş gibi işlemleri detaylı şekilde yazmıştım. Google Domains,Squarespace Google Domains Satıldı!

Aklıma takılan düzgün bir geçiş olacak mı? Ek ücretler ilerleyen yıllarda çıkar mı? Servisler Squarespace ile düzgün yürür mü? Bu durumda çok yıllık almak mantıklı mı?

“Alternatifler ne?” derseniz, Cloudflare ile domain alma ücreti ya da eldeki Google’da bulunan domainleri transfer ücreti $9.15

TAKİBE ALIN:

X (Twitter) Takip Edebilirsiniz: 
twitter.com/ssonmez

Bilimkurgu okumayı seviyorsanız,
Starbul ilginizi çekecektir. www.starbul.com

Youtube Kanalım: 
www.youtube.com/suleymansonmez 


 

SONRADAN EK: KASIM 2023 WORDPRESS.com

Arkadaşlar kendi adıma uygun geçiş şartları olduğu için wordpress.com adresine domainleri taşıdım. Evet domain satış hizmeti de veriyor. Çünkü belli bir süreliğine ücretsiz bir yıl ekliyor. Yani Google Domains geçişi için geçerli bu teklifte sitenizin 2 yıllık domain hakkı varsa geçiş sonrası 3 yıl oluyor.

 

GoDaddy'den Google Domains'e geçiş gibi işlemleri detaylı şekilde yazmıştım. Google Domains,Squarespace Google Domains Satıldı!

Cloudflare sitesine domain transferi nasıl yapılır şurada anlatılmış.
https://developers.cloudflare.com/registrar/get-started/transfer-domain-to-cloudflare/

KONU HAKKINDA GOOGLE RESMİ DUYURU SAYFASI

https://support.google.com/domains/answer/13689670#zippy=%2Cfor-customers-who-purchased-a-domain-directly-from-google-domains

SQUARESPACE RESMİ DUYURUSU

https://domains.squarespace.com/

GoDaddy'den Google Domains'e geçiş gibi işlemleri detaylı şekilde yazmıştım. Google Domains,Squarespace Google Domains Satıldı!

Duyuru sayfasındaki bilgilere göre WHOIS privacy sürecek gibi görünüyor, ek olarak SSL ücretsiz geliyor.
Online mağaza kurmak, kodsuz websitesi tasarlamak gibi avantajlardan da bahsediliyor.

BİZİM ŞU ANDA ACİLEN YAPMAMIZ GEREKEN BİR ŞEY VAR MI?

Google duyuru sayfasına göre geçiş sessizce ve sorunsuz olacak. Kendimizi ek bir şey yapmaya gerek kalmadan yeni sistemde bulacağız.

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız