Voscreen, ülkemizde üretilmiş, küresel ölçekte dil eğitimi uygulamaları içinde güçlü yer edinmiş, Türkiye’nin gururu bir çalışma. Bugünlerde Çin pazarından bir firmanın taklit edip Apple Mağaza sisteminde uygulamasını satmasıyla, çalıntıyla mücadele etmek için hepimizden yardım istiyor.

Hani hep söyleriz; bir ülkeyi ileri götüren üretim, ihracat kalemlerinin artışı, ülkeye döviz girişi, ek olarak vatandaşlarının kalifiye bir insan gücü olması için iyi eğitilmesi.

Voscreen ücretsiz bir İngilizce öğretim uygulaması, filmlerden çok kısa bir kesit gösterip sizin söyleneni anlamanızı çözmenizi istiyor. Çeşitli kademelerde kısa videolar gelmesini veya seviyenizi seçebiliyorsunuz. Belirli bir dil kalıbını öğrenmek için sadece o kalıpta videolar görebiliyorsunuz. Cümle uzun mu, kısa mı olsun seçiyorsunuz. Güzel yanı, çok farklı filmleri kullandığı için aksanlara, ülkeler arası ifade şekillerine aşina oluyorsunuz.

Böyle bir aracın ücretsiz çıkması ve öyle kalması gerçek bir mucize. Bu makalenin yazarı olarak binlerce video ile kendimi güncel tuttum. Yani tanıtım olsun diye yazılmış bir yazı değil.

Çinli bir firmanın Voscreen’i aynen taklit etmesi, -logosuna dek- artık art niyete giriyor. Burada Ticaret Bakanlığı bile devreye girmeli. Çünkü bir ülkenin sahtecilikle diğerinin elde edeceği dövize el koyması demek aslında.

Apple’ı harekete geçirmeye çalışıyoruz. Bu sahte taklitçi uygulamayı ve benzerlerini Apple Store’dan kaldırmasını bekliyoruz. Ayrıca oluşan hak kaybını da telafi etmesini.

Uygulamanın kurucularından Deniz Dündar twitter üstünde çok sıradışı bir gerilla pazarlama tekniği kullanıyor. Bu atak teknikle davayı açıp kazanınca, kazancı kendisine destek olanlara paylaştırmak için kampanyalar yapıyor.

TAKİBE ALIN:

X (Twitter) Takip Edebilirsiniz: 
twitter.com/ssonmez

Bilimkurgu okumayı seviyorsanız,
Starbul ilginizi çekecektir. www.starbul.com

Youtube Kanalım: 
www.youtube.com/suleymansonmez 


Apple firmasına açık mektubu Linkedin:
https://www.linkedin.com/in/deniz-d%C3%BCndar-608820aa/recent-activity/

Açıkçası para kazanma dürtüsü güçlü bir dürtü olmasına karşın, beni harekete geçiren haksızlık duygusu oldu.

Elimizden geldiğince destek olup duyurmaya çalışıyoruz. RT ve beğenlerle siz de destek olabilirsiniz. Aşağıdaki gönderide bizlere nazik teşekkürü bulunuyor.
(Twitter kullanıcı adım ssonmez )

 

Bu arada İngilizce öğreniminizi geliştirmek için

https://voscreen.com/ sitesine üye olup deneyebilirsiniz.

Apple uygulama:
https://itunes.apple.com/app/voscreen/id907906083?mt=8

Android uygulama:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voscreen.voscreenapp

 

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız