Enerji Yağıyor, Esiyor, Nükleere Gerek Var mı?

Daha önce de Nükleer enerji hakkında detaylı bir yazı yazmıştım.  Ancak web’de süper ürünler görünce ağlayasım geliyor. Avucunuza sığan minik çelik bir çanak antenin ucunda bile alev yakılabiliyor, ya da yemek pişirmek için bir tencereyi ısıtıyor. Düşünün güneş enerjisinin gücünü. Üstelik Türkiye yaz kış güneş alan en kapalı havada bile yeterince güneş alan verimli bir ülke. Ya rüzgara ne demeli? Püfür püfür her yer.
  

  
 enerjigunesten.jpg
solarbackpack.jpgÜstelik artık güneş enerjisini takip eden mekanik sistemler de var. Ya da bir cam filmi gibi yüzeyler kaplanıp enerji elde edilebiliyor. Bizdeyse sadece su ısıtıyoruz ve o da Akdeniz ve Ege sahillerinde…
 
Ürünlere bakın fiyatlarına bakın ve elinizi vicdanınıza koyup sorun Güneşten enerji yağarken,rüzgar eserken kükrerken, dalga enerjisinde şamandıra şeklinde üreteçlerle ufak bir sahil şeridi kullanılarak tüm şehrin elektriği sağlanabilirken nükleere gerek var mı?
 
Bakın yabancı ordular, kurtarma ekipleri pratik bir şekilde güneş enerjisini çadırlarında bile kullanmaya başlamış. Lütfen hızla uyanalım. Enerjiye harcanan para çok ama çok büyük.

powershade.gif

http://scientificsonline.com/category.asp_Q_c_E_422993_A_Solar+Cells+%26+Panels Diğer cihazlar

http://www.windwandler.de/turk/sayfasi.html Rüzgarla enerji.

http://64.233.179.104/translate_c?&u=http://www.terra.org/html/s/producto/cocina/magatzem/sprc0000.html Mutfakta güneş enerjisi
 
Not: Konuları araştırırken oldukça faydalandığım www.yenibu.com sitesini de tavsiye ediyorum.
 

PAYLAŞ: