Sinema-Dizi

Kurtlar İmparatorluğu | L’Empire des Loups

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Bazı filmler vardır gidilmesi gerektiğini hisseder, genel kültürün bundan etkileneceğini tahmin eder bilgi sahibi olmak istersiniz. Filmin afişinin güzelliği dikkatimi çekti. Sonra Leon’dan tanıdığımız Jean Reno ve Türklerinde filmde yeraldığını duymamla film çekici geldi. Romanı da en çok satanlar listesinde.

kurtlar1 Leon'dan tanıdığımız Jean Reno ve Türklerinde filmde yeraldığını duymamla film çekici geldi. Romanı da en çok satanlar listesinde. Leon'dan tanıdığımız Jean Reno ve Türklerinde filmde yeraldığını duymamla film çekici geldi. Romanı da en çok satanlar listesinde.kurtlar2 Leon'dan tanıdığımız Jean Reno ve Türklerinde filmde yeraldığını duymamla film çekici geldi. Romanı da en çok satanlar listesinde. Leon'dan tanıdığımız Jean Reno ve Türklerinde filmde yeraldığını duymamla film çekici geldi. Romanı da en çok satanlar listesinde.

Film bence ikiye ayrılabilir. Birinci bölüm çok başarılı bir gerilim. Bir kadının gözünden öykünün gelişimi, polis, mafya, karı koca ilişkileri Fransa’nın dokusu vs. vs. heyecanla izleniyor.

Sonra ikinci yarı maalesef kötü. Türkiye’de geçen bölüm beklediğim kalitenin altına düşüyor. Son sahnelerse tam bir felaket. Tehdit alıp “lanet olsun, bari bitsin” diyen bir yönetmeni hissettim açıkçası. Coğrafya bile karışık.

Konu son derece ürpertici. Özellikle filmin geçtiği ülkede yaşıyorsanız. Daha fazlasını herkes dünya görüşüne göre değerlendirecektir.

http://www.imdb.com/title/tt0402158/

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir Yorum

  1. Bu filmin ilk bölümü kitapla çok uyumlu. Fakat ikinci bölümü dediğiniz gibi tam bir felaket. Tamamen kitabın zıttı. Kitabın sonunda herkes ölüyor, bir tek Mathilde kalıyordu. Filmde katilden başka kimse ölmüyor.

    Son olarak yazarın (Jean Cristophe Grange) tüm kitapları birbirinden güzel. Dan Brown’ın kitaplarından bile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı