Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Haber sitelerinin reklamlarında boğulmadan Türkiye’nin büyükşehirlerinin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya… barajlarının doluluk oranını, tek tıkla görün.

İste bu sayfayı kaydedin, favorilerinize ekleyin, ister ilinizin baraj sayfasını kaydedin fark etmez. Kendi adıma her seferinde Google’da aratmaktan sıkılıp bu sayfayı yaptım. Siz de sayfa linkini dostlarınıza gönderin yayalım. Hem ülkemizin genel su durumunu sadece kendi ilimizle sınırlı kalmadan görelim.

İstanbul Barajları İSKİ Doluluk Oranı

https://www.iski.istanbul/web/tr-TR/baraj-doluluk

Bu grafiklerle “Istanbul’da barajların doluluk oranı nedir?”, “Istanbul’da barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz. Bu arada “İstanbul’un en büyük barajı hangisi?” derseniz, Ömerli Barajı’dır. 1972 yılından beri hizmette. Ömerli Barajı’nın yıllık 220 milyon metreküplük kapasitesi var.

Ankara Barajları ASKİ Doluluk Oranı

https://www.turkiye.gov.tr/asvk-baraj-doluluk-oranlari

https://www.aski.gov.tr/tr/Baraj.aspx

Bu grafiklerle “Ankara’da barajların doluluk oranı nedir?”, “Ankara’da barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz. Peki “Ankara’nın en büyük barajı hangisi?” derseniz, Çamlıdere Barajı 1985 yılında faaliyete girmiştir. 32 kilometrelik büyük bir göl alanında ve  baraj yıllık 150 hektometre küplük su ihtiyacını karşılamakta.

İzmir Barajları İZSU Doluluk Oranı

https://www.izsu.gov.tr/tr/BarajlarinSuDurumu/1

Bu grafiklerle İzmir’de barajların doluluk oranı nedir? İzmir’de barajlar yüzde kaç doldu? sorularının cevabını görebileceksiniz. Peki, “İzmir’in en büyük barajı hangisi?” derseniz, şu an Tahtalı Barajı ve Bayındır Ergenli Barajı.

Bursa Barajları BUSKİ Doluluk Oranı

https://www.buski.gov.tr/tr/baraj/aylik_doluluk_oranlari

Bu grafiklerle “Bursa barajların doluluk oranı nedir?”, “Bursa’da barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz. Peki, “Bursa’nın en büyük barajı hangisi?” derseniz, Nilüfer Barajı ve Hocaköy Barajı.

Kocaeli Barajları İSU Doluluk Oranı

https://www.isu.gov.tr/index.aspx

Bu grafiklerle “Kocaeli barajların doluluk oranı nedir?”, “Kocaeli barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz. Peki, “Kocaeli en büyük barajı hangisi?” derseniz, Yuvacık Barajı.

Konya Barajları KOSKİ Doluluk Oranı

Bagbaşı Barajı Değerleri
https://www.koski.gov.tr/koski/bagbasi-baraj-degerleri

Altınapa Barajı Değerleri
https://www.koski.gov.tr/koski/altinapa-baraj-degerleri

Bu grafiklerle “Konya barajların doluluk oranı nedir?”, “Konya’da barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz.

barajların doluluk oranı

Görsel: www.freepik.com

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye, bilim kurgu maceraya katılmaya hazır mısınız?


Starbul'u satın almak için tıklayın


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız