Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Haber sitelerinin reklamlarında boğulmadan Türkiye’nin büyükşehirlerinin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya… barajlarının doluluk oranını, tek tıkla görün.

İste bu sayfayı kaydedin, favorilerinize ekleyin, ister ilinizin baraj sayfasını kaydedin fark etmez. Kendi adıma her seferinde Google’da aratmaktan sıkılıp bu sayfayı yaptım. Siz de sayfa linkini dostlarınıza gönderin yayalım. Hem ülkemizin genel su durumunu sadece kendi ilimizle sınırlı kalmadan görelim.

İstanbul Barajları İSKİ Doluluk Oranı

https://www.iski.istanbul/web/tr-TR/baraj-doluluk

Bu grafiklerle “Istanbul’da barajların doluluk oranı nedir?”, “Istanbul’da barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz. Bu arada “İstanbul’un en büyük barajı hangisi?” derseniz, Ömerli Barajı’dır. 1972 yılından beri hizmette. Ömerli Barajı’nın yıllık 220 milyon metreküplük kapasitesi var.

Ankara Barajları ASKİ Doluluk Oranı

https://www.turkiye.gov.tr/asvk-baraj-doluluk-oranlari

https://www.aski.gov.tr/tr/Baraj.aspx

Bu grafiklerle “Ankara’da barajların doluluk oranı nedir?”, “Ankara’da barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz. Peki “Ankara’nın en büyük barajı hangisi?” derseniz, Çamlıdere Barajı 1985 yılında faaliyete girmiştir. 32 kilometrelik büyük bir göl alanında ve  baraj yıllık 150 hektometre küplük su ihtiyacını karşılamakta.

İzmir Barajları İZSU Doluluk Oranı

https://www.izsu.gov.tr/tr/BarajlarinSuDurumu/1

Bu grafiklerle İzmir’de barajların doluluk oranı nedir? İzmir’de barajlar yüzde kaç doldu? sorularının cevabını görebileceksiniz. Peki, “İzmir’in en büyük barajı hangisi?” derseniz, şu an Tahtalı Barajı ve Bayındır Ergenli Barajı.

Bursa Barajları BUSKİ Doluluk Oranı

https://www.buski.gov.tr/tr/baraj/aylik_doluluk_oranlari

Bu grafiklerle “Bursa barajların doluluk oranı nedir?”, “Bursa’da barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz. Peki, “Bursa’nın en büyük barajı hangisi?” derseniz, Nilüfer Barajı ve Hocaköy Barajı.

Kocaeli Barajları İSU Doluluk Oranı

https://www.isu.gov.tr/index.aspx

Bu grafiklerle “Kocaeli barajların doluluk oranı nedir?”, “Kocaeli barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz. Peki, “Kocaeli en büyük barajı hangisi?” derseniz, Yuvacık Barajı.

Konya Barajları KOSKİ Doluluk Oranı

Bagbaşı Barajı Değerleri
https://www.koski.gov.tr/koski/bagbasi-baraj-degerleri

Altınapa Barajı Değerleri
https://www.koski.gov.tr/koski/altinapa-baraj-degerleri

Bu grafiklerle “Konya barajların doluluk oranı nedir?”, “Konya’da barajlar yüzde kaç doldu?” sorularının cevabını görebileceksiniz.

barajların doluluk oranı

Görsel: www.freepik.com

STARBUL, Türkiye'de 100 yıllık sürede geçen baş döndürücü bir bilim kurgu roman. Starbul okumak için tıklayın

SİTEMİZE ABONE OLDUNUZ MU?