Heyzap | Flash Oyun Cenneti

Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Videolar nasıl Youtube sitesine yollanıyorsa, Flash oyun geliştirenlerin de ürettikleri oyunları ekleyebilecekleri Heyzap isimli yeni oyun sistemi açıldı. Bunun anlamı oyunseverler binlerce oyunu tek bir ekrandan oynayabilecek ve site sahipleri oyunları sitelerine kolayca ekleyebilecek.


Heyzap sitesini kuran Immad Akhund ve Jude Gomila bu fikri geliştirdiklerinde Londralı olmanın getirdiği bir avantajla başlamışlar. Start-up halinde umut vaad eden girişimcilere sermaye sağlayan Y Combinator ilk destekçileri olmuş. Şimdi ise Amerika’nın dijital sanayisinin kalbinin attığı Silicon Vadisi’ne taşınmışlar (Silicon Valley).

Siteleri henüz Beta aşamasında olduğu halde müthiş bir şekilde yayılıyor. Bu devasa Internet trafiğiyle Heyzap’ı ayakta tutabilmek ve oyun geliştiricilere gelir sağlamak için online oyun reklamcılığı sistemi olan Mochi Media ile anlaşmışlar. Elbette $2.2 milyar dolarlık oyun pazarı her yıl %25 büyüme eğrisi ile inanılmaz bir yatırım anlamına geliyor. 217 milyon insandan fazlası düzenli online oyuncusu.

gomilaveakhundBu iki gencin ilk başarısı bu değil. Immad Akhund Clickpass.com‘un kurucusu. Site bir sürü parola ve kullanıcı ismi ile sitelere üye olmak yerine, kendisine bir kez üye olunduğunda diğer sitelere girişinizi sağlıyor. 100.000’den fazla üyesi olan sistemi, Sythasite 2008 sonunda alıyor. Akhund böylece yeni hedeflerine yol alıyor. Jude Gomila ise Sugar Global’ın kurucusu. Dijital Fotoğraf çerçevesi satışı ile başarı elde ediyor. Böylece ikisi Heyzap oluşumuyla büyük bir işe el atmış oluyorlar.

Bu yeni oyungeliştiriciler için de geleceğe umutla bakmaları ve global pazara giriş imkanı demek. Heyzap pazardaki tek oyuncu değil sıkı rakiplerini geçmesi gerekecek. (Wild Tangent, Oberon Media, NeoEdge, Addicting Games, Games2Win, GameCurry ve Kongregate)

Kurucularla yapılan bir röportajı da aşağıya ekliyorum. Internetten zengin olma hayali taşıyan gençlerimize bir fikir verebilir. (İngilizcedir)

Jude Gomila ve Immad Akhund – Heyzap –

Peki sistem nasıl çalışıyor?

Oyun oynamak isteyen ziyaretçi sitenize veya heyzap.com’a gittiğinde karşısına bir Flash oyun geliyor. Oyunu beğendiyse hemen oynamaya başlıyor. Beğenmediyse bir sonraki oyuna geçiyor ve sistem daha şimdiden binlerce oyunla karşınıza çıkıyor. (Şu an 6000’den fazla)

En popüler oyun kategorileri ise Sports (Spor Oyunları), Shooter (Ateş Edilen Oyunlar), Strategy (Strateji Oyunları), Puzzle (Bulmaca Oyunları), Action (Aksiyon Oyunları), Multiplayer (Çok kullanıcılı Oyunlar), Adventure (Macera Oyunları) ve Life & Style (Hayat ve Stil Oyunları)

Hemen oynayalım mı? Aşağıya sistemi ekledim. Sevdiğiniz tür oyunu seçin. Oyun ekrana büyüyecek ve bağlantı hızınıza bağlı olarak yüklenecek.


SİTE SAHİPLERİ NASIL YARARLANABİLİR?

Sistemin size bir embed / gömülebilir kod vermesi ile sitenizin herhangibir yerine bu kodları ekleyebilirsiniz. Sistem size üç farklı ebatta oyun sunacak
– Large embed (650px by 650px)
– Medium embed (425px by 344px)
– Small embed (190px by 190px)

Belirli bir oyun türünü sunmak gibi daha fazla ayarı ile oynamak istiyorsanız siteye ücretsiz üye de olabilirsiniz. Ayrıca Heyzap programlama ile arası iyi olanlara bir oyun API‘si de veriyor.

WordPress siteniz varsa müjdeli haber bir eklenti hazır bile 🙂 http://wordpress.org/extend/plugins/heyzap-games/

Siteniz Blogger’da ise sizi buraya alalım. http://www.heyzap.com/publishers/blogger Blogger sitenize kolayca eklendiğini göreceksiniz. diğer widgetlar gibi ayarlara da ulaşabileceksiniz.

Kısacası Güneşin Tam İçinde’nin bu sayfasına girerek artık binlerce oyundan seçebileceksiniz 🙂

Kaynakça:
Heyzap
Immad Akhund’un Blogu
Jude Gomila’nın Blogu
www.telegraph.co.uk
http://venturebeat.com
www.techcrunch.com/

Dostunuza önereceğiniz bir yazıysa lütfen paylaşın:
 

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html

blank
Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/