Tarih boyunca inşa edilen bina ve tapınakların mimarları, yerbilim uzmanlarıyla birlikte gizemli LEY hatlarını arayıp titizlikle buldular ve binalarını onların üzerine kurdular. Siz de dünyanın enerjiyle akan akapunktur noktalarına metafizik bir yolculuğa hazır mısınız?

leyhatlari
http://www.flickr.com/photos/canyonlights/327589075/

Öncelikle adım adım gideceğimizi söyleyebilirim. Bu enteresan konuyu anlaşılır bir dille size sunmaya çalışacağım.

ARKEOLOG ALFRED WATKINS

Konu 1921 yılında Batı dünyasının gündemine ilk kez geldi. Arkeolog Alfred Watkins, aslında Britanya’nın kullandığı yollara temel olan eski Roma yollarını inceliyordu. Bunları incelerken o yolların da daha eski uygarlıklara ait yolların üstüne kurulduğunu buldu. İnsanlar bir şekilde gözle görülmeyen bir akışı hiç terk etmemişlerdi. Uygarlıklar uygarlıklara yerlerini devrederken, ley hatlarına sadık kalmışlardı. Ley akışları üzerine anayollarını kuruyor ve yol boyunca bu enerjiden hayat bulmak istiyordu. Ley akışlarının merkez olduğu yerlere kiliselerini, mabedlerini ve hipodrumlarını, stadyumlarını inşa etmişlerdi.

alfredwatkins Alfred Watkins, yararlandığı antik haritalar, yer isimlerinin eski dillerdeki isimlere benzerliği ve çatal çubuk yöntemiyle ley hatlarını tespit etti. Modern haritalarda görünmeyen çoktan kaybolmuş, toprak altında kalmış eski yapılara ulaştı.

Teoriyi destekleyecek şekilde, gerçekten de bugün ortada hiçbir izi görünmeyen gömülmüş bu arkeolojik eserler, ley hatları üzerinde uzmanları bekliyordu. Tek yapılması gereken, leyin nereden nereye gittiğini bulup takip etmekti.

Ley” kelimesini literatüre kazandırırken kastettiği, “toprağın temizleyici şeritleri” ya da “çayırlık” bölgeydi.

Alfred Watkins’in bulduğu Ley hattı:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Old_Straight_Track

Alfred Watkins’in kitabını Google Books’da okuyabilirsiniz. (İngilizce)
Ley Lines: Early British Trackways, Moats, Mounds, Camps and Sites
Sonraları konu derinden incelenince bu eski yapıların zincir halinde Avrupa boyunca gittiği anlaşıldı. Özellikle Keltler ve Druidler doğa ruhlarına yakın inanışları ile dünya enerjilerinin güçlü olduğu yerlerde tapınaklar inşa etmiş, kurban alanları, dinlenme ve toplanma yerleri yapmıştı. İşin ilginci zamanla Avrupa kıtasına yayılan Hıristiyanlık dini aynı yerlerin üstüne yeni tapınaklarını kurmuştu. Bu ilginç adetin Türk medeniyetleri tarafından da aynen uygulandığını çok iyi bilirsiniz. Köklü kiliseler ve binalar, bugün cami olarak ibadet amaçlı kullanılmaktadır.

leylinestas1
İskoçya

Avrupa’daki eski toplumlara dönecek olursak, özellikle Druidlerin ve Keltler’in Avrupa üzerinde bir omurga kemiği gibi birbirini izleyen taş yapıları, megalitleri, Altarları, dolmen ve menhirleri arka arkaya dizmeleri müthiş bir hat gibidir. Bu açıdan bakıldığında Stonehenge gibi noktalar yine bu çalışmanın parçası gibi görülmelidir. Özellikle bir kaç ay önce Stonehenge yakınlarında şu anda bir gölün altında kalmış olan yine benzer bir yapı keşfedildiğinden beri bu sıradışı yapılar daha bir titizlikle ilişkilendirilir oldu. Stonehenge tek örnek değildir. Bu taş dizilimi sık sık uygulanmıştır.

leylinetas2
Avebury – Stonehange yakınları daha geniş taş dizilimi

DÜNYAYI GEZEN LEY HATLARI

Amerika kıtasında Mexico’dan başlayarak devam eden piramit serisi, sade vatandaşın sandığından çok çok fazladır. Aynı şekilde Mısır’da 3 tane piramit olduğunu düşünüyorsanız Kralllar vadisine uzanan piramit serisi sizi oldukça şaşırtacak demektir. Ve Çin’de gizlenen piramitleri, hatta Anadolu höyükleri ve bir kısmının içindeki yapılan mini piramitler başlıbaşına konular olabilir. (Çin piramidini görmek için tıklayın)

Ley hatlarının gözle görünür simgeleri olan bu binaların dizilişi gibi, devasa uzunluktaki Çin seddi de, binlerce yıllık sağlıklı bir akışın ve diğer enerjiler için blokajın kaynağıdır. Çinliler için ley hatlarının geleneksel ismi Dragon çizgileri / Ejderha çizgileridir.

Çin’de ve özellikle uzakdoğu’da saygıyla uygulanan Feng Shui bilimi için yeryüzü, üzerinde kurulacak binanın sağlığı, iyi şansı ve başarısı için temeldir ve çok önemlidir. Bina bu enerjiyi yeryüzündeki dragon çizgilerinden alır. Topraktan akan “enerji nehri”, olumlu bir akışa ve yaşamsal berekete sahipse, artık bundan sonrası evin yapıldığı malzemeye, kapısının açıldığı yöne, içindeki eşyalara, suyun ateşin ve odaların şekline bağlı olarak ev sahiplerine özellikle sağlık, mutluluk ve iyi bir hayat getirecektir. Feng shui, cansız nesnelerin mobilyaların ve dünya toprağının canlılara etkisini en iyi hale getirmek için çabalar. Bu bilim o denli ciddiye alınır ki dünyanın en uzun gökdelenlerinden ve ağırlık dengesi hareketli bir topla sağlanan mimari şaheseri Taipai 101‘e doğrudan gelen caddenin yaratacağı olumusuz enerji akışını dengelemek için mimarlar binanın önüne su çeşmesi ve havuz yaptırmıştır.

taipei101cesme
(Bu konuda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız “Binaların Gizli Dili” makalemi okuyabilirsiniz)

akapunkturYine Çinliler akapunktur tedavisini binlerce yıldır uyguluyorlar. İnsan üzerinde yaşamsal enerjilerin aktığını ve bunların geçtiği merkezleri, bu merkezlerin bağlı olduğu organları biliyorlar. Örneğin kulak memesine bağlı olarak, bedene uzanan hatlardaki tıkanıklık ve fazlalıkları minik iğneler saplayarak dengeliyorlar.

Bu gözle baktığımızda kimi kadim öykülerde bulduğumuz, zamanında dünya enerjisindeki hastalanmaları onarmak için zinciler halinde yapılmış eski binalar, dikilitaşlar bambaşka açılımlar getiriyor. Bu binalar akapunkturdaki minik ince iğneler gibi dünyanın belirli noktalarına saplanıp enerji akışını yeniden düzenliyorlardı.

Hatta dünyanın her büyük şehrindeki dikilitaşları düşünürsek ve bunların Mısır kaynaklı olduğunu düşünürsek bu görüş daha da güçlenecektir. Bildiğiniz gibi İstanbul’da da bir Dikilitaş bulunmaktadır. (Dikilitaşlar hakkında detaylı bilgi için: Türkçe Dikilitaş ve İngilizce Obelisk)

mapamundien
http://egipto.com/obeliscos/obeliskindex.html

NAZCA ÇİZGİLERİ

nazcasekilleri

Peru’da havadan bakıldığında daha doğrusu ancak bir uçakla bakıldığında görülen (Google Maps ile uydu görüntüsüne bakabilirsiniz) çizgiler uzun zaman yerdeki insanları şaşırttı. Bir yol büyüklüğündeki devasa çizgilerin bazıları hayvan figürlerine sahipken bazıları anlaşılmaz çizgiler şeklindeydi. Binlerce yıl önce yere çizilen bu figürleri kim, neden, nasıl çizmişti? Sadece uçakla görülen bu çizgilerin yerde nasıl yapıldığı zaten ayrı bir araştırma konusu. Ama çizgilerin varlığı ve yapısı ve LEY akışı arasında ilinti çok yüksek.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nazca_Lines
http://tr.wikipedia.org/wiki/Nazca_%C3%A7izgileri

VİDEO
http://www.metacafe.com/fplayer/yt-GtgK1pnw0Ac/ley_lines_and_the_ancient_structures_built_on_them.swf

Eski uygarlıkların çok özenle çalıştıkları bu gerçek neydi? Dünyanın anatomisine baktığımızda toprağın içinden ve üstünden akan farklı türde bir enerjiden, hayatsal öneme sahip bir LEY akışından bahsediyordu kitaplar.

Modern haritacılıktaki enlem boylam, meridyenler bulunmadan önce haritacılıkta gizemli çizgiler, akışlar ve bu çizgilerin kesiştiği yerler vardı. Piri Reis haritasına bir göz atın. Bu çizgiler ilginç şekilde dünya enerji çizgileri ve kesişim noktalarına uyuyor.
pirireis

Dünya gezegeni, hayat enerjisini güneşe ve galaksi sistemine bağlı olan bu devasa LEY akışından alıyordu. Gözle görünmez bir göbek bağı gibi LEY akışı örüntü halinde uzaklardaki yıldızların etkilerini ve gezegenlerin yaşamlarını birleştiriyordu. Böylece Mısır piramitlerinin belli odalarının baktığı Sirius gibi yıldızlar aradaki mesafeye rağmen organik bir bağla dünyayla bu müthiş enerji hatlarıyla bağlıydı.

İnsan ruhsal varlığı da kökleri toprağın hemen üstünde bulunan bir ağaç gibi bu enerji alanından besleniyordu. Doğu öğretilerinde bahsedilen fohat ya da prana enerjisi ve sonraları Amerikalı araştırmacılar tarafından da bulunan gizemli Orgone enerjisi bununla ilgiliydi.

“Yeryüzünün, ley ağı sayesinde yansıyan yaşam gücü, aynı pranik alanın parçaları olmaları nedeniyle güneşinkiyle de sıkı sıkıya bağlıdır. Bu nedenle güneş, yeryüzünün ley ağı ve yeryüzündeki doğal oluşumların hepsinin sahip olduğu sağlık ya da yaşam gücü arasında eşi görülmemiş yakın bir ilişki vardır.

Tarih boyunca insanların içgüdüsel, sezgisel ya da şuurlu bir biçimde yeryüzünün ley ağına ilgi göstermiş olmalarının nedeni de budur.

Böylelikle insanlar gerek fiziksel gerekse ruhsal sağlıklarını korumanın yanında, kendilerini çevreleyen doğal oluşumların gelişimini de sürdürmeyi ve zenginleştirmeyi başarmışlardır. Bu arada yeryüzü ile aralarındaki ilişkiyi de tanıma fırsatı bulmuşlardır.”
Kaynak: The New Age, An Anthology of Essential Writings Çeviren: Sema Özçallı
http://www.bilyay.org.tr/rmdergi.asp?ds=56&name=56_06

Dinler için binlerce insanın gerektiğinde öldüğü ve elden bırakmamak için herşeyi yaptığı özel yerler mesela Kudüs Tapınağı, Kabe gibi kutsal yerlerin de bu büyük anahatların kesişimi üzerine kurulu olduğu da söylendi. Böylece sadece dünya hatlarının değil, göksel hatların da kesişimindeki bu binalara dönülerek yapılan ibadetler (kıble kavramı) o canlının o yönden yayılan bu hayatiyet akışına, kendi çakra sistemini açması beslenmesi ve temizlenmesi imkanına da yol açıyordu.

leydunya1

POPÜLER KÜLTÜRDE LEY HATLARI

martindunyanin Popüler kültürde örneğin çizgi romanlarda ve bilgisayar oyunlarında ley akışlarına sık sık değiniliyor. Atlantis / Martin Mystére‘nin, “Dünyanın Sınırındaki Ev” öyküsünde, böyle bir kesişim noktasına kurulan çok özel bir iç mimarisi olan evin, insanları bir noktadan bir noktaya, hatta bir boyuttan diğerine ışınlamaya muktedir olduğu bile idda edildi.

Stephen King ünlü Kara Kule serisinde kahramanlarının IŞIN’ı ve Yolu takip ettiğin anlatmıştı. Bu çizgiler dünya boyunca gittiği gibi paralel evrenlerdeki dünyalara ve tüm zamanlara ulaşıyor ve herşeyin merkezindeki Kara Kule’de birleşiyordu. Bunun için Kara Kule aynı zamanda müthiş bir güldü. Kırmızı insanı ruhani coşkuyla ve yaşamla dolduran tek bir güldü. Kitabın eksenini oluşturan Işın’ı yıkmaya çalışan bir kırıcı grubu tüm kötülükleri ile zaman ve uzay dengesini bozmaya çalışıyorlardı.

Anlatılan olayların ortak yönü ise gezegenimizin içinde ve üstünde bir spiral akışla dönen esneyen kilometrelerce uzanan bu akışların akapunktur biliminde insanın üzerinde bulunduğu gösterilen enerji çukurları nehirleri, tepeleri gibi bölgelerinin olması. Bu yönüyle insan yeryüzünün bir kopyası.

LOST dizisinin 5. sezonu ile birlikte bazı evrensel ve binlerce yıllık bilgilere göndermeler de yapıldı. Örneğin Adanın yerini bulmak isteyen ekip uzman bir kadına gider. Özel bir odada sallanan çok büyük bir sarkaç ipin ucunda dönmektedir. Kadın, ada ile bu odanın aynı enerji hattı üzerinde olduğunu ve bağlı olduğu enerji hattı aracılığı ile yerinin bulunması için formüllerle hesaplama yapıldığını anlatır.

Carlos Castaneda, bir gün daracık bir mağarada üstadı Don Juan Matus tarafından yüksek bir görüş gücüne yükseltilir ve birdenbire saç örgüsü gibi ışıl ışıl ve devasa boyutlarda akışları görür. Dünyayı saran hatta oluşturan bu örgü hem yaşam taşımakta hem canlı farkındalık ve algıyı taşımaktaydı. tüm canlılar farklı enerji örgülerine bağlıydı ve dünya devasa bir enerji ağıydı…

LEY HATLARINI TAKİP ETMEK

leylinebulmak
Görsel: dlatchana | Creative Commons Lisansı ile kullanılmıştır.

Bu akışları eski uzmanlar nasıl ölçüyordu?
Belirli ruhsal bedensel duyarlılığa sahip insanlar en çok çatal çubuk yöntemi ile toprak altında su ararken yaptıkları gibi enerji akışına bakıyordu. (Ley konusunu gündeme getiren Arkeolog Alfred Watkins de çatal çubuk yöntemini kullanıyordu. Kişi elinde serbest bıraktığı şeyle yürürken kendi aura alanı aradığı şeye rastlayınca refleksel bir tepki ile elindeki çatalı istemdışı büküyordu. Bu çoğu modern eğitim almış bilimle büyümüş bizlerin burun kıvırıp bıyık altından güleceği metotla Rusya’nın yıllarca petrol ve maden yataklarını inanılmaz ucuza bulduğunu söylesem güler misiniz? Amerika’nın devasa uydu maliyetleriyle karşılaştırıldığında gülmemek zor.

Ayrıca sarkaç yöntemi de çok önemliydi. Özellikle sarkacın ipinin uzunluğu aranan bilgiye göre değişiyordu. Doğru uzunluk ve doğru uçla birleşen duyarlı insanlar bir evin huzurla dolması için nereye yapılması gerektiğini ve yaşamsal pek çok akışı hesaplıyabiliyorlardı. Günümüzde Türk toplumu sarkaç metodunu çok iyi bilir. Hisleri iyi genç kızların hamile kadınların karnı üstünde bir ipe bağlı yüzüğü sallayıp dönüş yönüne göre kız ya da erkek bebek olduğunu söylemeleri gibi. Evet ülkemiz pek çok açıdan orijinal bir yer.

Günümüzde bu akışları yakalayacak makinelerin de yapılması işi pratikleştirecektir. Bu konuda yapılmış bağımsız çalışmalar olmasına karşın yazar henüz herhangi birini inceleme imkanı bulamamıştır.

LEY AKIŞLARINDAN ENERJİ

Nikola Tesla enteresan bir şekilde elektriği kablosuz iletebiliriz, kablolar gereksiz dediğinde deneylere bağlı olarak çalışıyordu. Gerçi Edison’un siyasi çevresinin gücüyle bu buluşu topluma yayılamadı ve elektrik telleri dünyayı sardı. Dünya küresini elektrik akışını bir noktadan bir noktaya göndermek için kullandığında ve bunun deneylerini yaparken çevre bölgelerdeki atların nalları elektrik çarptığında aslında kadim ve köklü bir bilgiyi fizik bilimine uyguluyordu.

Günümüzde modern otobanların altına döşenecek elektrik akımı ya da manyetik yolla hafifçe havada gidecek arabalar enerjilerini yoldan alacak elektrikli arabalar tasarlanıyor. Enerjisini bu hattan alacak olan makineler aslında şu anda kullanmadığımız o eski ley akışlarını kullanan uygarlıkları taklit ediyor. Binlerce yıl önce keşfedilmiş ve o uygarlıklar yok olunca unutulmuş olan bilimler yeniden keşfediliyor.

Arkeolojik kazılarda Druidlere ait bölgelerdeki öbeklerden enteresan şekilde karbon, çinko ve demir çıkıyor. Bu bölgeler ise doğrudan ley akışları üstünde. Bildiğiniz gibi bu saydığımız malzeme ile pil yapılır! Akla olmadık şeyler geliyor. Temel fizik bilimi ile Ley akımlarından enerji doldurmayı mı öğrenmişlerdi? Oysa pil yapımı binlerce yıl sonra bulunacaktı. Tıpkı Wilhelm König’in Irak’taki kazılarda ortaya çıkardığı kadim piller gibi

Yine sözlü ve yazılı efsaneler özellikle Hindistan’ın Mahabbarata destanı bu ley akışları üzerinde uçmayı başaran olağanüstü uçuş cihazlarını Vimanaları tarif ediyor. Hikaye öyle ki bir zamanlar yüksek bir uygarlık bu ley akışlarının üstünden uçarak giden cihazlar kullanır. Ley enerjisi tüm uygarlığın kullandığı bir temel enerjidir. Piramitlerin tepesinde bulunan kristaller topraktan ve toprak üstünden alınan enerjiyi cihazların ve insanların kullanımı için dağıtır. Sonraları uygarlıklar çöker. Kristaller yağmalanır. Geriye boş piramidler ve bu uçuş rotaları kalır. İnsanlar binek hayvanları ve ayakları ile yine uygarlıkların kalıntıları üstünde gidip gelirler. Sonraları o kalıntılar yerine kendi şehirlerini kurarlar. Troya’nın katlarca aynı yere kurulması gibi. Her dinin gelip bir önceki tapınağı değiştirmesi ama aynı yerde ibadet etmesi gibi.

HAYVANLAR VE LEY AKIŞI

Bilim insanları yıllardır uzun rotaları uçan göçmen kuşlar, denizde giden kaplumbağaları, balinaları balıkları izliyor. Bu hayvanlar daha doğduklarında bir başka yerde dünyaya geliyorlar ve geriye dönüp o uzun yolu kusursuz şekilde alıyor ve yavruluyorlar. Sadece manyetik alana göre yönlerini buluyorlar demek çok güç. Hatta bazı türler şimdi deniz olmuş yerlere gidip geliyor. Sanki eskiden bir toprak parçasına ulaşıyorlarmış ve orası batıp gitmiş gibi.

KUTSAL METİNLERDEKİ NEHİRLER IRMAKLAR

Cennette anlatılan ırmaklar bu Göksel akışlar mı? Bir çok insan için “altlarından ırmaklar akan Cennetler” kavramı belki bambaşka derinliğe kavuşur. Ve bu akışlar dünya insanının enerji bedenleri için gıda ve bilgi kaynağıdır.

Yeryüzü ruhunun özü ya da şuuru, insanlarda doğrudan ortaya çıktığında mutluluk hissi uyandıran oldukça yüksek frekanslı bir enerji halinde varlığını belli eder. Leylerin girdap benzeri yapısındaki devingenlik, yeryüzünün kendi biçimini korumak için kullandığı gücün, diğer bir deyişle, hedef veya arzunun bir sonucudur.

Ley hattının içerdiği çift girdabın aynı zamanda enerjinin özel bir niteliğini de yansıttığını söylemiştik. Peki Ley niye bir çift girdaba sahiptir ve bu özel nitelik nedir? Bu iki soruyu yanıtlamak için yeryüzü ruhunun, hayli yoğun bir fiziksel yaşam biçimini almasındaki hedefi kavramak gerekir. Elbette ki bu hedef, insan biçimine girmedeki amaç ile benzerlikler taşımaktadır. Yeryüzü ruhunun hedefi, zaman ve titreşimsel deneyim aracılığıyla yeryüzünü meydana getiren enerji alanlarına yeni bir enerji niteliği dağıtmaktır. İnsanoğlu, enerjinin bu yeni niteliğiyle “koşulsuz sevgi” olarak iki sözcükle özetlenebilecek bir biçimde tanışır.
Aslında insan deneyiminde koşulsuz sevgi adını verdiğimiz şey, gezegensel bir ruh ya da insana özgü çok boyutlu bir benlik veya ruh aracılığıyla yaşam ve yaşam gücü olarak bildiğimiz şeylerin ortaya çıkmasını sağlayan evrensel bir ilkedir. Koşulsuz sevginin insan biçimini alırken sahip olduğu güç, yokluğu durumunda yaşamın kendisinin de; gelişim, değişim, ahenk ve hareketin de var olamayacağı devingen ve evrensel bir ateştir.
Kaynak: The New Age, An Anthology of Essential Writings adlı kitaptan çeviren: Sema Özçallı
http://www.bilyay.org.tr/rmdergi.asp?ds=56&name=56_06

leydunya2

ANADOLU LEY AKIŞLARI – ANADOLU İKİZKENAR ÜÇGENİ

“Batıda Truva’dan başlar ortada Ankara’ya gelir oradan da Nemrut Dağı’na iner. Ankara bu iki noktadan biraz daha yukarda kalır. Ve Ankara’dan da direkt Giza’ya yani piramitlere inen ayrı bir ley hattı vardır. Gerçi Truva’dan Ankara’ya, Ankara’dan da Nemrut’a inen çizgide de pek çok ley noktası bulunur. Hatta Truva’dan ve Nemrut’tan Giza’ya da inen, pek çok ley noktası mevcuttur.

Giza’dan Truva’ya ve Giza’dan Nemrut’a giden hat Ankara’da birleşir. Ayrıca Giza’dan Ankara’ya da direkt bir hat çıkar. Harita üzerinde bunu çizerseniz bir büyük (t) harfine benzer bir şekil çıkar. Daha dikkatli bakıldığında da bunun “t”den çok bir gemi çapasına benzediği aşikar görülür.

Çapanın tepesinde de Ankara yer alır. Ankara’nın ismi. Anchoron – anchor’dan gelir. Anlamı da “çapa”dır.” Asıl kaynak bulunamadı. Bu yazı kısmı Ekşi sözlüğe yapıştırılmıştı. http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=anadolu%20ikizkenar%20ucgeni

Aşağıdaki 6., 7. ve 12. noktaların geçtiği yerler ilginç değil mi?
leydunya3

GOOGLE EARTH ÜSTÜNDE LEY HATLARI

Aşağıdaki video çok ilginç. Konu üzerinde çok çalışan bir uzman dünya haritası üzerinde ley hatlarını gösteriyor. Bu hatlardan birisi de Türkiye’den geçiyor. Videoda anlattığı gibi köklü şehirlerin tümü bu hatların üzerinde bulunuyor. Türkiye’de ise çok fazla sayıda hattın kesiştiği söylenmesine karşın bugüne dek yayınlamış Amerika’daki gibi detaylı şehir şehir ley akışları çalışması bulunmamaktadır.

Kaynak: http://www.youtube.com/v/Heo0b8eP4r0&hl=en&fs=1

Dünya üstündeki hatları gösterdiği iddia edilen bir Google Earth dosyası var. Sisteminizde ücretsiz bir program olan Google Earth yoksa önce yükleyin.
kmz formatındaki dosyayı şu adresten indirebilirsiniz. Google Earth açıkken dosyayı çift tıklayıp açarsanız bu çizgiler otomatik olarak Google Earth üstüne yükleniyor. http://www.vortexmaps.com/hagens-grid-google.php

LEY AVCILARI

Ley hatlarında yürüyerek enerji toplamayı hedefleyen sevimli insanlar da var bu dünyada 🙂 Şaka bir yana Ley akışının beslemesi için gezen bu insanlar Ley hatları üzerine araştırmalar yapıyorlar.
http://www.leyhunter.org/leyhunter.com/begin/index.htm

leyhattiinsan1
LEY hattında enerji toplamak için dinlenen insanlar.

Kaynakça:

Wikipedia LEY LINES
http://en.wikipedia.org/wiki/Ley_lines
http://en.wikipedia.org/wiki/Stonehenge
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Old_Straight_Track
http://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_trackway
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ley_lines
Akapunktur
Acupuncture
Feng Shui
http://205.209.69.90/grid

http://www.vortexmaps.com/hagens-grid-google.php
http://witcombe.sbc.edu/earthmysteries/EMLeyLines.html
http://www.vortexmaps.com/piri-reis.php

BİNALARIN GİZLİ DİLİ
“Binaların Gizli Dili”

KİTAPLAR
The Old Straight Track (1925) | Alfred Watkins
Alfred Watkins’in kitabını Google Books’da okuyabilirsiniz. (İngilizce)
Ley Lines: Early British Trackways, Moats, Mounds, Camps and Sites

Danny Sullivans – Ley Lines: A Comprehensive Guide to Alignments for an excellent listing of European Leys.
Kitabın önizlemesi ile pek çok sayfası okunabiliyor. Google Booktan hemen bakabilirsiniz

The New Age, An Anthology of Essential Writings adlı kitaptan çeviren: Sema Özçallı
http://www.bilyay.org.tr/rmdergi.asp?ds=56&name=56_06

http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/antigravityworldgrid/ciencia_antigravityworldgrid06.htm

BBC
http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A954498

NAZCA ÇİZGİLERİ
http://en.wikipedia.org/wiki/Nazca_Lines
http://tr.wikipedia.org/wiki/Nazca_%C3%A7izgileri

DİKİLİTAŞLAR
Türkçe Dikilitaş
İngilizce Obelisk)
http://egipto.com/obeliscos/obeliskindex.html

VİDEOLAR
http://www.youtube.com/watch?v=PHdNGBPWUJw
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


38 YORUMLAR

 1. Allak bullak okudum. Kafam allak bullak oldu :S
  İslam, Hıristiyanlık, Hindu, gökbilim, tarih öncesi çağlar, hayalperestlerin uçuk romanları, bilim insanlarının eski usluplarla haşir neşir olması :O

  Müsait zamanda tekrar okumak şart.

 2. Sevgili Süleyman SÖNMEZ.
  Sadece tebrikler diyorum. Resmen bir araştırma yazısı bu. Bence bu site bir blog değil bir dergi nitelğinde. Ne kadarlık bir emek ve birikimin sonunda böyle bir yazı çıkarıyorsun bilmiyorum. Senin yazılarını okuduktan sonra en kallavi köşe yazarlarının yazılarının haklarını veremediklerini düşünüyorum. Sanırım bu başlıbaşına tartışılması gereken bir konu. Sanırım medya sektörü yakında değişim geçirecek veya geçirmeli. Hangi gazetede böyle kapsamlı bir yazı okudum hatırlayamıyorum. Sadece tebrikler. İnan bazı yazılarını okuduğum zaman sanki hak geçiyormuş gibi sanki bu kadar birikim ve emeği 10 dakikada tüketiyormuş ve hakkını yiyormuşum hissiyatı kalbimi kemiriyor.
  Başarılarının devamı temennisiyle.

 3. Epeyce üzerinde çalışılmış, emek verilmiş bir çalışma. Yarın dikkatli bir şekilde okuyacağım.

 4. Turgay aslında ne kadar ayrı şeyler gibi görünseler de dinlerin disiplinlerinde benzerlikler var. Aynı şekilde farklı tradisyonlardan insanların algıladığı dünya ve bunu tarif edişleri çok benziyor. Bilimin yeni tanımlara ihtiyacı var. Ölçüm cihazları neyi ölçüyorsa onu görüyoruz. Ley ölçen bir cihaz pek çok şeyi farklı hale getirecektir.

  Zübeyir verin 1 TL anlaşalım. 🙂 Cidden o kadar içli yazmışsınız ki ne diyeceğimi bilemedim. Hayatım boyunca bilgi bana cömertce verildi. Benim bugün yapmaya çalıştığım, bana karşılıksız bilgi verenlerin çabaları yanında öyle küçük ki. Sizlerin ilgilenip okumanız yeterlidir. Başka bir beklentim yoktur. Sağ olun. Yani hakkım helaldir 🙂

  Enes, nasıl buldun okuduktan sonra? Geribildirimlerini beklerim.

  Hakkı dostum, sen de sağ ol. Bugün bendensin yarın sendeniz. 🙂 Blog dünyasının en güzel yanı bu dostluklar…

 5. Öncelikle yazı için teşekkürler. Daha önce dünya üzerindeki enerji yollarını duymuştum fakat, bu kadar ayrıntılı bilgiye rastlamadım. Bu yazı yakında bilim teknik dergilerinde çıkar 😉

 6. Önce teşekkürler, bana eskiden okuduğum bir kitabı hatırlattı. Bu kitapta tek motorlu bir uçakla uçan bir pilotun, tesadüfen eski katedral ve tapınakların bir çizgi üzerinde yer aldığını ve aralarındaki mesafelerin de geometrik bir dizi oluşturduğunu farketmesi ile ilgili idi. Saygılarımla.

 7. İlginç bir konu. Zaten bu tür konular hep ilgimi çekmiştir ama leyi ilk kez duydum. Çok gizemli biraz da ürperdim nedense, belki de dün akşam izlediğim korku filminin etkisinde kaldım :)). Emeğinize sağlık.

 8. Değerli Hocam;

  Çok sürükleyici olmuş sabah, sabah kendime geldim sayenizde. Üzerinde bu kadar emek verilmiş yüzlerce makale var ve ben aç gözlülük yapıp hepsini okumak istiyorum.

 9. Ley Hattı ile ilgili çok az bir bilgim vardı hatta metal çubuklarla değilde çatal ağaç dalı ile teknik su sondajı yaptıracağımız yeri tesbit etmemizde olumlu sonuç vermiş, beklentimizin üstünde su debisi elde ettik. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

 10. Pozitif yönde ley hatları olduğu gibi, negatif yönde etki eden kara akım hatları olduğunuda duymuştum. Oda tersi bi etki oluşturuyor.

  Yazınız için teşekkürler.

 11. Blogunuza google üzerinden ne arasam mutlaka ulaşıyorum girdigimde de çıkamıyorum daha sonra google üzerinden ne aradıgımı unutup yazılarınıza dalıyorum müthişsiniz daha ne denilebilirki kolay gelsin

 12. beyaz ses-ley hatları selis kitaplar Murat ÇAVGA
  bu kitap türkiyedeki ley hatlarına güzel bir örnek okumanızı taviye ederim

 13. arkadaslar tarih boyunca yahudiler evlerini hep ley hatlarinin gectigi yerlere kurarlar,Ley hatlarinin kesistigi ve en cok enerji verdigi iki yer vardir kabe ve mescidi aksa,
  ley hatlarindan yayilan ve canlilara en iyi positiv enerjiyi veren yerleri en iyi develer ve kediler hisseder,Peygamber efendimizin hicrette medineye gelince devem nerede cökerse oraya evimi yapacagim demesindeki sirri bilmem anlayabildiniz mi?
  evinizdeki en uygun positiv enerjinin ciktigi yeride belirlemek isterseniz eger evde kediniz varsa kedinin devamli yattigi yerdir oraya oturursaniz apayri bir rahatlik hissedeceksiniz
  haddim olmayarak sizlerle birkac bilgiyi paylasmak istemistim
  tesekkürler

 14. sevgili abicim, bence bugüne kadar yazdığın en iyi yazılarından biri olmuş, emeğine sağlık.

 15. 35 derece kuzey ve guney paralelleri üzerinde her 72 derecede bir dunya merkezinden geçen manyetik noktalar 1960 larda neptun araştırması ile kanılandığını duymuştum.
  Her 72 derecede bir kuzeyde 5 adet ve guneyde 5 adet olmak üzere bu yoğun manyetik bölgelerden 10 adet var(Ana iki kutbu saymıyorum)
  Bu araştırmanın özü derin deniz altı fırtınalarını araştırmak üzerineydi (Jeodezi araştırması olarak belirtilmiş kaynaklarda).
  İlginizi çekebilecek önemli noktalardan biri de bu 72 derecelik manyetik yoğunlukların bir tanesi bermuda üçgenine simetrisi olan diğeri de japonya kıyılarındaki şeytan denizine rastlamaktadır.
  Bu iki noktada da fenomenlerin varlığı belirgindir.
  Paylaşmak istedim

 16. Nasıl bedava enerji üretilirden mıknatıs sistemlerine oradan piramitlere oradan neymiş bu ley hattı diyerekten buraya kadar geldim ama ben de bu kadar ayrıntılı güzel bir yazı çalışması beklemiyordum.Emeğiniz için çok teşekkürler, çok aydınlatıcı bir yazı

 17. Arkadaş , ellerine sağlık gerçekten doyurucu bir bilgi ağı oluşturmuşsun .bu bilgilere çok ihtiyacımız var aslında .araştırmanı derinden benimsedim .çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum. ESENKAL

 18. Selam;

  Lütfen yazınızın başındaki parantez içindeki (Çin piramidini görmek için tıklayın) bölümünü değiştirin çünkü bunlar çin piramidi değil atalarımız Türklerin yaptığı piramitlerdir verdiğiniz linkte bile bu yazıyor bu konuda yapılarımızı koruyalım ve başka bir ırkın üstlenmesini artık engelleyelim.Çin hükümeti bu piramitlerin ziyaretini engellemiştir bunun nedeni Türklerin uygarlık gücünü dünya medyasndan gizlemek.lütfen dikkat

 19. öncelikle yazınızı çok beğendiğimi belirtmek istiyorum gerçekten de titiz bir çalışma olduğu her halinden belli.
  The Arrivals belgesel dizisinin 5. bölümünde (mimari ve enerji başlıklı) Ley hatlarına da değinerek enerji aktarımı çok güzel bir şekilde anlatılmış…
  ilgilenenler için güzel bir kaynak olabilir…
  tavsiye ederim…

 20. Arkadaşım kalemin dert görmesin farklı bir konu çok dikkatli okumak gerekiyor kafam karıştı dogrusu 🙂 İyi günler Diliyorum ve yazılarınızı takip edicem mutlaka teşekkürler

 21. Teşekkürler güzel insan… Tarih…. Bize öğretilen tarih…!! 20 000 sene önceki medeniyetleri artık açıklamak zorundalar inanın. Biliyormusunuz? Birleşmiş Milletler her bilgiyi öyle güzel topluyor ve arşivliyor ki. Ve de dünyayı plan çerçevesinde yönetmeye çalışıyor. Ancak artık yeni nesil geliyor. Barışı getirecek olan.
  Ve yeni nesil ‘UYU ALİ UYU-ALİ TOP AT-OYNA AYŞE TOP OYNA’ ile eğitilemeyecek bizler gibi. Güzel çok güzel bir çalışma. Ne mutlu ki insanlar farkediyorlar. Ellerinize sağlık…

 22. Okuduğum kitaplardaki bilgiler ile ayni doğrultuda, Mesala Güney Afrikalı Antropolog (LYALL Watson) Supernature 1 ve2 adlı kitaplarında bu komulara benzer bilgileri aktarıyor.Carlos Castanade’nin kitaplarını da okudum. Bambaşka bir boyuta erişmiş bir insan ve bilgilerini bizlerele paylaşıyor. Elbet kitabını para ile alıyorsunuz, zaten dünyayı şimdiki haline getiren de para hırsı. Maalesef insan paranın sahtesini yapıyor, para da insanın.
  Bu bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederim. esen kalın,Sili

 23. Carlos Castaneda… 1980 li yıllarda okumaya başlamıştım. Don Juanın Öğretileri ,Başka Gerçeklik.
  Adından da anlaşıldığı gibi ‘ Bizlerden (bazı amaçlar için) saklanan bilginin’ bir parçasını açığa çıkartan belki de bizlere başka bilgilerin de var olduğunu ve o bilgilerin farkına varmamız gerektiğini anlatmaya çalışan bir kitaplar… Sene 2011…..o kadar çok bilgi insanlığa sunuldu ki…. Ancak ülkemiz için söylüyorum TV dizilerinden beslenen bir halk ve onlara bu dizileri sunan bir sistem…. Ne yapabiliriz ki? Ne mutlu ki farkedenlere… Sağlıcakla kalınız.

 24. Maşallah kardeşim harika bir araştırma ve ben de diğer okuyanlar gibi şok oldum gerçekten ama bu ezoterik bilgilerle günümüzü birleştirip yeni bir şeyler yapmak lazım diye düşünüyorum. Belki de başarı ve başarısızlık bu hassas noktaları bilmek ya da bilmemekle bile giligili olabilir… kaynak gösterilse bile alınamaz, iletişime geçip yazılı izin almalısınız demenize takıldım biraz ama o da size ait bir hak ne diyebilirim… Ama gene de bu güzel ve leziz araştırma için havas ilmini birazcık sevenlerden ve bilenlerden biri olarak ayrıca teşekkür ederim…
  Dr. Arif ARSLAN
  İlahiyatcı yazar

 25. Bilgiler için teşekkür ederim…Yazılanların hepsinin gerçek olduğuna inanıyorum…Enerji herşeyin başlangıcı…Ve kaybolması herşeyin bitişi…Çok daha detaylı bilgi isteyen arkadaşlarım…The Arrivals(Gelenler)- Adlı Belgeseli izleyebilirler…Saolun…

 26. dün akşam konusu geçmişti aile meclisinde ve şöyle bir bilgi aktarımı oldu. Dünyada kendi enerjisiyle Lay hatlarını bulan hayvanlar varmış Deve 1. sırada kedilerde 3 yada4 falan. Birde paylaştığınız son videoda hattın arabistan üzerine geldiğinde anlatımların durduğunu geri dönüldüğünü farkettim ilginç yani kabenin gösterilmemesi. Ayrca Hz. Muhammed (Emin değilim) evinin yerini bu nedenle bir kediye belirletmesi vie onun oturduğu yere ‘evinin’ konmasıda ilginç. Mesela hala bir ev aldığınızda boş haline bir kedi bırakın o nerede oturursa yada durursa oraya yatak odanızı koyun gibi söylemlerlede karşılaşıyorum ve yakında reklamlarda duyar gibiyim. Yatak odası ley hattı üzerinde dairelerimiz satışa çıkmıştır 😀 Çok güzel bir çalışma tebrik ederim 😀

 27. çok beğendim emeğinize sağlık teşekkür ederi..ley hatlarıda dünyanın yaşam enerjisi doa olayları ile eski insanların bu kadar yakından ilgili olduğu anlaşılıyoor..bu arada dinlerin hepsinin birbirinden etkilendiğide aşikar..
  enerji hatlarının korunması dinler aracılığı ile sağlanmış.. çok güzel bilgiler edindim tskr ediyorum…

 28. Bu denli derin bir tema ancak böyle bir ustalıkla kaleme alınabilirdi. Her kelimesini soluksuz okudum. Ley hatları, tarihsel mistik grupların her zaman üzerinde çalıştığı ve hatta stratejilerini bu noktalara göre geliştirdikleri bilinen bir gerçektir. Fakat biz genellikle yüzeydekilerle ilgilendiğimiz için bu tarz bilgiler birer sır olarak kalmaya devam edecek gibi görünüyor. Bizler için karanlık olan bir konuya ışık tutmaya çalıştığınız için sonsuz teşekkürler.

 29. Enerji hatlarını bütün göçmen kuşlar , balinalar ve balıklar (somon ve yılan balıkları en güzel örneklerindendir) bilirler. Şuna bilmek değil de varlıklarının, yapılarının bir özelliği de diyebiliriz. İnsan oğlu ise malesef çoğu doğal özelliklerini kaybetmiş bir halde yaşamını sürdürmektedir. Ne için bu dünyada bulunduğunun farkında olan az sayıda insan da dünya partnerinin yapısını ve onun kıymetini bilir. Bu sitede bulunan sizler… Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Bilin ki SİZLER farkında olanlardansınız.

 30. Süleyman bey Emeğiniz için teşekkür ederim. Gerçekten yazılarınız ve araştırmalarınız çok ilginç.
  Ben jeoloji mühendisiyim. Önceki yıllarda çubuk ile su arayanları işittikce öfkelenir ve düzenbazlık ile suçlardım. Denizli civarında bunlardan birisi ile tanıştım. Bana çubukları tutturdu sende dene dedi. Ve inanamadım bir yere gelince çubuk elimden fırladı. tekrar tekrar denedim aynı sonuç. Bunu madenlerde denedim yine aynı sonuç. Hala bu olayın etkisindeyim. Kimse ilede paylaşamıyorum. Özellikle meslektaşlarımla. Bu konuda yapılmış çalışma varmı beni aydınlatırsanız memnun olurum.

 31. Ben de yazinizdan faydalandim . Beyaz ley hatlariyla ilgili bir dunya haritasi aradim internette ancak bulamadim; boyle bir harita var mi? Tesekkurler.

 32. araştırılması gereken geniş bir konunun ufak bi parcası bu bundan fazlasıda var biraz daha acın görüceksiniz neden niçin niye nasıl

 33. Bu bilgiyi ekşi sözlükte bendeniz paylaşmıştım. 25 sene kadar önce yayınlanan BİLİNMEYEN isimli bir dergide Ata Nirun’un yazdığı bir makaleden aklımda kalanlardı…

 34. Bence yillar boyunca kesişim noktalarina dini yöndenen önemli olan yapilar yapilmasi insanlari o noktadaki enerjiye yönlendirmekti veya toplanan insanlarin kesişen ana ley hatlarına gerekli enerjiyi vermesiydi.
  Bu konu hakkinda zaten bilgi sahibiydim fakat yillar sonra baktığımda ayrıntılı olarak yazan tek yer burası oldu o yüzden çok teşekkürler.
  En modern yapılarda bile şu anda kutsal geometri ve feng shui kullanılmakta, gerek çatıları olsun gerek pentagon tarzı yapilar. Hong kong megacities belgesilinde bunlardan ufak da olsa bahsediliyor.

 35. Bu blogu yeni keşfettim ve tesadüflerden ziyade ortak yazılmış kodların paylaştığınız düşüncelerinize ulaşabilmemi sağladığını düşünmekteyim. Faydalı ve özenli bir paylaşım olmuş. Emeğinize ve zihninize sağlık.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız