Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Türkiye’de blog yazarlığı yeniden konuşulur oldu. Artık basın sayfalarında yer veriyor, reklam ajansları kampanyaları için blog yazarlarıyla bir araya geliyor.


Türkiye'de blog yazarlığı yeniden konuşulur oldu. Artık basın sayfalarında yer veriyor, reklam ajansları kampanyaları için blog yazarlarıyla bir araya geliyor. 2017 Bloglar,2018 bloglar,2019 Bloglar,2020 Bloglar,Türkiye'nin En İyi Blogları 2020 Türkiye'nin En İyi Blogları 2022 - Güncel Liste - Türkiye'nin En Sevilen Bloggerları

Türk okuyucusu için en sevilen Türk bloglarını ilk hazırladığımızda (Ocak 2009) yine Türk blog yazarlarına ve Friendfeed ahalisine sormuştuk ve gerçekten çok güzel bir seçki oluşmuştu.

Bu seçkiyi 2022 yılında düzenleyerek güncel tutarak, yeni blogları ekleyerek, kapananları altta ayrı bir listeye alarak burada yayınlıyorum.

(Önemli not: Zamanla eskimeyecek pek çok yazı barındıran ama kapanmamış siteleri silmedim.)

Kişisel olarak 1999 yılında Geocities.com sitesinde başladığım blog yazma macerasının bana ve okurlarıma çok şey kattığına inanıyorum. Yazma konusunda çekinmeyin, siz yazdıkça yazmak istediğiniz alanı ve stilinizi belirleyeceksiniz. Yazdıkça paylaşmanın, okurlarla iletişime geçmenin müthiş bir keyif olduğunu da fark edeceksiniz.

(GTİ sözleşmesi nedeniyle 18+ içerik blogları çıkarılmıştır)
Listeye eklenmesi gereken çok okunan ve güzel orijinal yazan blogları yorum yazarak ekleyebilirsiniz. Liste sürekli güncellenmektedir.
Süleyman Sönmez

*Önemli Not: Lütfen bu güzel insanların daha çok okunması için bu sayfayı sosyal medya hesaplarınızda, bloglarınızda duyurun. Destek bulsunlar kapanmasınlar. Okunan blog açık kalır…

Bilim kurgu okumayı seviyorsanız, yazdığım Starbul romanı da ilginizi çekecektir.

Starbul KitapyurduStarbul D&R  | Starbul İdefix

TÜRKİYE’NİN EN SEVİLEN, TAKİP EDİLEN BLOGLARI

(Liste A’dan Z’ye sıralıdır)

 

Aceto Balsamico http://acetobalsamico.blogspot.com/
Ali Altuğ Koca http://www.alialtugkoca.com/
Alphan Manas http://www.alphanmanas.com/
Arman Acar http://www.armanacar.com
At Gözlüğü http://www.atgozlugu.com/
Azgezmiş http://www.azgezmis.com/
Aydan Atlayan Kedi http://aydanatlayankedi.blogspot.com.tr/
Baba Olmak http://www.babaolmak.com/
Ben Bugün Bunu Öğrendim http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com.tr/
Benim Günlerim (Berna Mutlu Aytekin) http://www.benimgunlerim.com/
Beyn (Barış Ünver) http://www.beyn.org
Beyaz Sır http://whiteglaze.blogspot.com.tr/
Bigumigu (Aygül ve Yalçın Pembecioğlu ) http://www.bigumigu.com
Bilgi Ustam http://www.bilgiustam.com/
Bilgisiz (Berke Akcan) http://www.bilgisiz.org
Bir İstanbul Hayali http://www.biristanbulhayali.com/
Bir Dolap Kitap http://www.birdolapkitap.com/
Bir Kafadan Her Ses http://www.birkafadanherses.com/
Blogcu Anne http://blogcuanne.com/
Burak http://www.burak.com
Burak Budak http://www.burakbudak.com/
Burçak Çubukçu http://www.burcakcubukcu.com/
Büyükler Giremez https://www.buyuklergiremez.com/
Ceyhun Özdemir http://ceyhunozdemir.com/
Cezmi Kardaş http://www.cezmikardas.com/blogbox/
Çağlar Erol http://www.caglarerol.com
Çin Günlüğü (Yavuz Şelim Şen) http://www.cingunlugu.com
Çocukla Çocuk http://www.cocuklacocuk.com/
Çok Okuyan Çok Gezen http://cokokuyancokgezen.com/
Deli Profesör (Ali Suna) http://www.deliprofesor.com
Derin Sular(Serdar Kaya) http://www.derinsular.com
Devletşah http://www.devletsah.com
Domates Suyu (Onur) http://www.domatessuyu.com
Durmuş Bahar (İllüstrasyon ve Ekslibris) http://durmusbahar.blogspot.com.tr/
Dünya Halleri M. Serdar Kuzuoğlu https://www.dunyahalleri.com/
Ebru Barenseli http://ebrubaranseli.blogspot.com/
Elma Alt Shift http://elmaaltshift.com/
Erguvan Kalem http://erguvankalem.blogspot.com.tr/
Evren Günlüğü http://www.evrengunlugu.net/
Farketing http://www.farketing.com
Fatih Turan http://blog.fatihturan.com/
Ferruh Mavituna http://ferruh.mavituna.com
Fikir Atölyesi (Tunç Kılınç) http://www.fikiratolyesi.com
Flynxs http://flynxs.blogspot.com/
Fundalina http://www.fundalina.com/
Geziyorum (Emre Tok) http://www.geziyorum.net/
Geziyorum Öyleyse Varım http://geziyorumoyleysevarim.com/
Gökçen Karan (Videoblog) http://www.gokcenkaran.com/
Güneşin Tam İçinde (Süleyman Sönmez) https://www.gunesintamicinde.com
H. Hamdi Yaman http://www.h-yaman.com
Hakan Demiray http://www.dmry.net/
Hasan Başusta http://www.hasanbasusta.com/
Hakkı Ceylan http://www.hakkiceylan.com
Hasan Yalçın http://www.hasanyalcin.com/
Hikmet Hükümenoğlu http://hikmethukumenoglu.com/index.php/blog-2/
İdris Cin http://blog.idriscin.com
İlyas Teker http://ilyasteker.com/
İlker Canikligil http://www.ilkercanikligil.com/
İsmail H. Polat http://ismailhpolat.com/
Kadın Sanat(Şahika Civelek) http://www.kadinsanat.net
Kahramanlar Sinemada http://www.kahramanlarsinemada.com/
Kandan Adam http://kandanadam.blogspot.com
Kareli Defter karelidefter.blogspot.com
Kariyer Yolculuğu (Fatmanur Erdoğan) http://kariyeryolculugu.com/blog/
Kaynağım İnsan( İpek Aral Kişioğlu) https://www.kaynagiminsan2.com/
Kedi Forum https://www.kediforum.com/
Kelimeler Benim (Sezer İltekin) http://www.kelimelerbenim.com/
Keşfetsek https://kesfetsek.com
Kozan Demircan http://khosann.com/
Kuark Bilim Topluluğu http://www.kuark.org/
Kuyruksuz Uçurtma http://kuyruksuzucurtma.com/
Meriç Kara http://www.merickara.net/blog/
Meren.org (A. Murat Eren) http://meren.org/blog/
M. Serdar Kuzuoğlu https://mserdark.com
Mert Ulaş http://mertulas.blogspot.com/
Melih Bayram Dede http://www.melihbayramdede.com
Mutlu Eller http://www.mutlueller.com/
Müge Çerman http://www.mugecerman.com
Mühendis Beyinler http://www.muhendisbeyinler.net/
NanoTürkiye (Ahmet Yükseltürk) http://www.nanoturkiye.net/
Okan Yüksel http://okanyuksel.com/
Onur Şendere http://www.onursendere.com/
Opereysin (Topluluk blogu) http://opereysin.com/
Osman S Börütecene http://osman.borutecene.com/
Otobüs (Murat Kaya) http://otobuste.blogspot.com/
Portakal Ağacı http://www.portakalagaci.com/
PuCCa GüNLüK http://passiflora-rapunzel.blogspot.com/
Sadi Çilingir https://sadibey.com/
Savaş Şakar https://www.savassakar.com/son-yazilar/
Selim Tuncer http://selimtuncer.blogspot.com
Seyrüsefer (Tayfun KURT) http://www.seyrusefer.com/
Sınırı aşmadan, sırnaşmadan… Kudra (Pınar İlkiz) http://kudra.blogspot.com/
Siminya http://siminya.blogspot.com/
Simto Alev http://www.simtoalev.com/
SineMâbed, http://www.sinemabed.com/
Sinerjik.org http://www.sinerjik.org
Spaksu (Safa Paksu) http://www.spaksu.com/
Sunipeyk http://www.sunipeyk.com
Starbul http://www.starbul.com
Suskumru http://www.suskumru.com/
Şimdi Birşeyler Çizmeli (Şahika Civelek) http://cizmeli.wordpress.com/
TeaKolik (Hamza Şamlıoğlu) http://www.teakolik.com
Teknoloji Strateji ve Yaşama Dair (Bülent Keskin) http://bulentkeskin.net/
Tufan Karaca http://blog.tkaraca.com/
Uğur Özmen http://www.ugurozmen.com
Uğur Samsa http://www.ugursamsa.com/
Uyuyang (Filiz Biltekin Koyuncu) http://www.uyuyang.com
Veysel Semiz http://www.sanalduvar.com/
Webrazzi http://www.webrazzi.com
Yakuter (Erhan Yakut) http://www.yakuter.com/
Yalçın Güler http://www.yalcinguler.net/
Yalçın Güran http://www.yalcinguran.com/
Y. Emre Güzer http://www.emreguzer.com/
Yeşersin (Erkan Yeşersin) http://www.yesersin.com/
Yicit http://www.yicit.com/

 

EDIT: 2020 yılında listeyi tarayarak, şu an kapanmış sitelerin linkini güvenlik nedeniyle kaldırdım ve üzerlerini çizerek ayrıca aşağıya yeni bir tablo olarak ekledim. Yukarıdaki liste ise günceldir.

ZAMAN İÇİNDE KAPANDIĞINI GÖRDÜĞÜMÜZ BLOGLAR

Ahmet Kırtok http://www.kirtok.com/tr/
Ali Babaoğlan http://www.alibabaoglan.com/blog/
Ali Haydar ( Ali Haydarca) http://www.alihaydarca.com/
Altı Üstü Tasarım (Mehmet Doğan) http://www.altiustutasarim.com
Anafikir (Selim Yörük) http://www.anafikir.com
AyamerdivenKurduk.biz( İpek Aral Kişioğlu) http://ayamerdivenkurduk.biz
aYYaS Blog http://www.pcnet.com.tr/ayyas/
Atıf Ünaldı https://atifunaldi.com.tr/category/blogum/
Ayberk Atasay http://www.ayberk.com/
Aykut Karaalioğlu http://www.aykutkaraalioglu.com
Barış Altun http://www.barisaltun.net/
Başak Esin http://gunluk.basakesin.net/
Ben Lacivert http://www.benlacivert.com/
Bildirgeç (Topluluk Blogu) http://www.bildirgec.org
Blog Kazanı http://www.blogkazani.com
Burak Özdemir http://www.henster.org/
Buz Cevheri http://www.buzcevheri.com
Cisday (Eray Endeş) http://www.cisday.org/
Çağlayan Arkan (Microsoft Türkiye Genel Müdürü) http://caglayanarkan.spaces.live.com
Damacana (Erdal Ertürk) http://www.damacana.org
Dinçer Keskinpala http://www.dincerk.net/
Düşünceler http://www.dusunceler.org/
Ebekulak (Onur Cengiz) http://blog.ebekulak.com/
Eburhan http://www.eburhan.com/
Daron Yöndem http://daron.yondem.com/tr/
Elif Savaş http://www.elifsavas.com/blog/
Eray Endeş http://www.erayendes.com/
Etrafta http://etrafta.com/
Eylos http://www.eylos.com/
Eylül Toprak http://www.eylulgunesi.com/
Fatih Hayrioğlu http://www.fatihhayrioglu.com
Faruk Enes http://turkce.focusoncode.com/
Fatih Aktürk http://www.fatihakturk.com/
Fazla Mesai http://www.fazlamesai.net
Gazanya http://blog.gazanya.com/
Goddess Artemis’ Blog http://goddess-artemis.com/
Güney Cüceloğlu http://www.donuz.com/
Günlerden Bugün (Burak Doğan) http://www.gunlerdenbugun.com/
Harun Demirbaş http://h-demirbas.blogspot.com/
Hepatit ze (Züleyha Sarı) http://hepatitze.com/
Hoşaf.org http://hosaf.org/
Hüseyin Mert http://www.hmert.com/
iamlittle (Hüseyin Erkmen) http://www.iamlittle.net/
İtfaiyeci Blogu (Ahmet Sertkan) http://www.ahmetsertkan.com
Jiklet (Burak Kaynak) http://www.jiklet.com/
Kadın Blogları http://www.kadinbloglari.com/
Kelimelerin Soyağacı http://www.kelimelerinsoyagaci.com/
Kreativme (Gülnur Öztürk) http://www.kreativme.com
Lay Lay Lom # zaBaluba (Efe ÖGE) http://efe.zabaluba.com/
Manhem (Fatih Taşkıran) http://www.manhem.org
Marketallica http://www.marketallica.com
Mehmet Nuri Çankaya http://www.nuricankaya.com/
Merak ettim de http://www.merakettimde.com
Merush Hanım http://blog.merush.com/
Molaverrahatla (Arzu Cihangir) http://www.pazar-lamaca.com/
Moleschino http://www.moleschino.org/
Murat Esenli http://www.markasizsiniz.com/
Mücahit Yılmaz http://www.mucahityilmaz.com
Nahnu http://www.nahnu.org
Nurettin Özdoğan http://www.nurettinozdogan.com
Ömer Enis http://www.omerenis.com/
Ömer Faruk http://www.110desibel.com
Özer (Wrzl) Dölekoğlu http://www.neticat.com
Pazarlama Blogu – Cengiz Çatalkaya http://www.pazarlamablogu.com/
Pazarlamacı Giremez (Burcu Tüzün) http://pazarlamacigiremez.blogspot.com/
Pisihole (Bahadır Çiftci) http://www.pisihole.com/
Punkreas (Okan Vardarova) http://www.punkreas.org
Rakunroll (Çağatay Öztürk) http://www.rakunroll.com
Renkmoda http://www.renkmoda.com
RSS Kitap (Rıza Selçuk SAYDAM) http://rsskitap.com/
Selçuk Hoca (Selçuk Koyuncu) http://www.selcukhoca.com
Sesebian http://www.sesebian.com
Siber Kültür http://www.siberkultur.com
Sinan Ata http://www.sinanata.com
Sporolog http://www.sporolog.org/
Şehriderya (Hakan Nural) http://www.sehriderya.net/
Tam Karışık (Gülşah) http://www.tamkarisik.com/
Taytanik (Hasan Tosun) http://taytanik.net/
Tekno Dergi http://www.teknodergi.org/
Teknoloji Herşeyim http://www.teknolojiherseyim.com
t.u.b.a’nın çiziktirdikleri (Bilinçsiz Karalamalar) http://bilincsizkaralamalar.blogspot.com/
Tuncay Tuncer http://www.tuncaytuncer.com/
Ufuk Kılıç http://www.ufukkilic.net/
Volkan Alabaz http://www.volkanalabaz.com/blog
Volkan Görgülü http://www.webdeneyimleri.com
Volkan Özçelik http://www.fikribol.com
Web Öğrencisi http://www.webogrencisi.com
Yol, Yemek, SSK http://www.yolyemekssk.com/
Yusuf Ozan http://yusufozan.blogspot.com
Yüce Zeray http://3yucezerey4.blogspot.com/
Zeynep Mengi http://www.zeynepmengi.com/

 

 

 

STARBUL, Türkiye'de 100 yıllık sürede geçen baş döndürücü bir bilim kurgu roman. Starbul romanı okumak için tıklayın

SİTEMİZE ABONE OLDUNUZ MU?