Türkiye’nin En İyi Blogları 2017 – Güncel Liste – Türkiye’nin En Sevilen Bloggerları

Türkiye’de blog yazarlığı yeniden konuşulur oldu. Artık basın sayfalarında yer veriyor, reklam ajansları kampanyaları için blog yazarlarıyla bir araya geliyor.


Türk okuyucusu için en sevilen Türk bloglarını ilk hazırladığımızda (Ocak 2009) yine Türk blog yazarlarına ve Friendfeed ahalisine sormuştuk ve gerçekten çok güzel bir seçki oluşmuştu.
Bu seçkiyi 2017 yılında düzenleyerek güncel tutarak, yeni blogları ekleyerek, kapananları altta ayrı bir listeye alarak burada yayınlıyorum.
(Önemli not: Zamanla eskimeyecek pek çok yazı barındıran ama kapanmamış siteleri silmedim.)

Kişisel olarak 1999 yılında Geocities.com sitesinde başladığım blog yazma macerasının bana ve okurlarıma çok şey kattığına inanıyorum. Yazma konusunda çekinmeyin, siz yazdıkça yazmak istediğiniz alanı ve stilinizi belirleyeceksiniz. Yazdıkça paylaşmanın, okurlarla iletişime geçmenin müthiş bir keyif olduğunu da fark edeceksiniz.

(GTİ sözleşmesi nedeniyle 18+ içerik blogları çıkarılmıştır)
Listeye eklenmesi gereken çok okunan ve güzel orijinal yazan blogları yorum yazarak ekleyebilirsiniz. Liste sürekli güncellenmektedir.
Süleyman Sönmez

*Önemli Not: Lütfen bu güzel insanların daha çok okunması için bu sayfayı sosyal medya hesaplarınızda, bloglarınızda duyurun. Destek bulsunlar kapanmasınlar. Okunan blog açık kalır…

TÜRKİYE’NİN EN SEVİLEN, TAKİP EDİLEN BLOGLARI

(Liste A’dan Z’ye sıralıdır)

 

Zorla Güvenlik Olmaz (Huzeyfe ONAL)http://www.lifeoverip.net/

Aceto Balsamico http://acetobalsamico.blogspot.com/
Ali Altuğ Koca http://www.alialtugkoca.com/
Ali Babaoğlan http://www.alibabaoglan.com/blog/
Alphan Manas http://www.alphanmanas.com/
Altı Üstü Tasarım (Mehmet Doğan) http://www.altiustutasarim.com
Arman Acar http://www.armanacar.com
At Gözlüğü http://www.atgozlugu.com/
Atıf Ünaldı https://atifunaldi.com.tr/category/blogum/
Ayberk Atasay http://www.ayberk.com/
Azgezmiş http://www.azgezmis.com/
Aydan Atlayan Kedi http://aydanatlayankedi.blogspot.com.tr/
aYYaS Blog http://www.pcnet.com.tr/ayyas/
Baba Olmak http://www.babaolmak.com/
Başak Esin http://gunluk.basakesin.net/
Baybars Kirman http://www.baybars.net
Ben Bugün Bunu Öğrendim http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com.tr/
Ben Lacivert http://www.benlacivert.com/
Benim Günlerim (Berna Mutlu Aytekin) http://www.benimgunlerim.com/
Beyn (Barış Ünver) http://www.beyn.org
Beyaz Sır http://whiteglaze.blogspot.com.tr/
Bigumigu (Aygül ve Yalçın Pembecioğlu ) http://www.bigumigu.com
Bilgi Ustam http://www.bilgiustam.com/
Bilgisiz (Berke Akcan) http://www.bilgisiz.org
Bir İstanbul Hayali http://www.biristanbulhayali.com/
Bir Dolap Kitap http://www.birdolapkitap.com/
Bir Kafadan Her Ses http://www.birkafadanherses.com/
Blogcu Anne http://blogcuanne.com/
Burak http://www.burak.com
Burak Budak http://www.burakbudak.com/
Burçak Çubukçu http://www.burcakcubukcu.com/
Büyükler Giremez https://www.buyuklergiremez.com/
Ceyhun Özdemir http://ceyhunozdemir.com/
Cezmi Kardaş http://www.cezmikardas.com/blogbox/
Çağlar Erol http://www.caglarerol.com
Çin Günlüğü (Yavuz Şelim Şen) http://www.cingunlugu.com
Çocukla Çocuk http://www.cocuklacocuk.com/
Çok Okuyan Çok Gezen http://cokokuyancokgezen.com/
Daron Yöndem http://daron.yondem.com/tr/
Deli Profesör (Ali Suna) http://www.deliprofesor.com
Derin Sular(Serdar Kaya) http://www.derinsular.com
Devletşah http://www.devletsah.com
Dinçer Keskinpala http://www.dincerk.net/
Domates Suyu (Onur) http://www.domatessuyu.com
Durmuş Bahar (İllüstrasyon ve Ekslibris) http://durmusbahar.blogspot.com.tr/
Dünya Halleri M. Serdar Kuzuoğlu https://www.dunyahalleri.com/
Ebru Barenseli http://ebrubaranseli.blogspot.com/
Eğitimde Sanal Gerçeklik Virtual Reality https://www.egitimdevr.com/
Ekonomi Türk http://ekonomiturk.blogspot.com/
Elif Savaş http://www.elifsavas.com/blog/
Elma Alt Shift http://elmaaltshift.com/
Erguvan Kalem http://erguvankalem.blogspot.com.tr/
Etrafta http://etrafta.com/
Evren Günlüğü http://www.evrengunlugu.net/
Eylos http://www.eylos.com/
Farketing http://www.farketing.com
Fatih Hayrioğlu http://www.fatihhayrioglu.com
Fatih Turan http://blog.fatihturan.com/
Ferruh Mavituna http://ferruh.mavituna.com
Fikir Atölyesi (Tunç Kılınç) http://www.fikiratolyesi.com
Flynxs http://flynxs.blogspot.com/
Fundalina http://www.fundalina.com/
Geziyorum (Emre Tok) http://www.geziyorum.net/
Gazanya http://blog.gazanya.com/
Geziyorum Öyleyse Varım http://geziyorumoyleysevarim.com/
Gökçen Karan (Videoblog) http://www.gokcenkaran.com/
Güneşin Tam İçinde (Süleyman Sönmez) https://www.gunesintamicinde.com
Güney Cüceloğlu http://www.donuz.com/
H. Hamdi Yaman http://www.h-yaman.com
Hakan Demiray http://www.dmry.net/
Hasan Başusta http://www.hasanbasusta.com/
Hakkı Ceylan http://www.hakkiceylan.com
Hasan Yalçın http://www.hasanyalcin.com/
Hepatit ze (Züleyha Sarı) http://hepatitze.com/
Hikmet Hükümenoğlu http://hikmethukumenoglu.com/index.php/blog-2/
Hoşaf.org http://hosaf.org/
İdris Cin http://blog.idriscin.com
İlyas Teker http://ilyasteker.com/
İlker Canikligil http://www.ilkercanikligil.com/
İsmail H. Polat http://ismailhpolat.com/
İnter.NET Günlüğü (Ali Rıza Babaoğlan) http://www.alibabaoglan.com/
Kadın Blogları http://www.kadinbloglari.com/
Kadın Sanat(Şahika Civelek) http://www.kadinsanat.net
Kahramanlar Sinemada http://www.kahramanlarsinemada.com/
Kandan Adam http://kandanadam.blogspot.com
Kareli Defter karelidefter.blogspot.com
Kariyer Yolculuğu (Fatmanur Erdoğan) http://kariyeryolculugu.com/blog/
Kaynağım İnsan( İpek Aral Kişioğlu) http://kaynagiminsan.com/
Kedi Forum https://www.kediforum.com/
Kelimeler Benim (Sezer İltekin) http://www.kelimelerbenim.com/
Keşfetsek https://kesfetsek.com
Kozan Demircan http://khosann.com/
Kuark Bilim Topluluğu http://www.kuark.org/
Kuyruksuz Uçurtma http://kuyruksuzucurtma.com/
Meriç Kara http://merickara.net
Meren.org (A. Murat Eren) http://meren.org/blog/
M. Serdar Kuzuoğlu https://mserdark.com
Mert Ulaş http://mertulas.blogspot.com/
Mehmet Nuri Çankaya http://www.nuricankaya.com/
Melih Bayram Dede http://www.melihbayramdede.com
Molaverrahatla (Arzu Cihangir) http://www.pazar-lamaca.com/
Mutlu Eller http://www.mutlueller.com/
Müge Cerman http://www.mugecerman.com
Mühendis Beyinler http://www.muhendisbeyinler.net/
Nahnu http://www.nahnu.org
NanoTürkiye (Ahmet Yükseltürk) http://www.nanoturkiye.net/
Okan Yüksel http://okanyuksel.com/
Onur Şendere http://www.onursendere.com/
Opereysin (Topluluk blogu) http://opereysin.com/
Osman S Börütecene http://osman.borutecene.com/
Otobüs (Murat Kaya) http://otobuste.blogspot.com/
Ömer Enis http://www.omerenis.com/
Özer (Wrzl) Dölekoğlu http://www.neticat.com
Portakal Ağacı http://www.portakalagaci.com/
PuCCa GüNLüK http://passiflora-rapunzel.blogspot.com/
Sadi Çilingir https://sadibey.com/
Savaş Şakar http://www.savassakar.com
Selim Tuncer http://selimtuncer.blogspot.com
Selçuk Hoca (Selçuk Koyuncu) http://www.selcukhoca.com
Seyrüsefer (Tayfun KURT) http://www.seyrusefer.com/
Sınırı aşmadan, sırnaşmadan… Kudra (Pınar İlkiz) http://kudra.blogspot.com/
Siminya http://siminya.blogspot.com/
Simto Alev http://www.simtoalev.com/
SineMâbed, http://www.sinemabed.com/
Sinerjik.org http://www.sinerjik.org
Spaksu (Safa Paksu) http://www.spaksu.com/
Sunipeyk http://www.sunipeyk.com
Suskumru http://www.suskumru.com/
Şimdi Birşeyler Çizmeli (Şahika Civelek) http://cizmeli.wordpress.com/
TeaKolik (Hamza Şamlıoğlu) http://www.teakolik.com
Tekno Dergi http://www.teknodergi.org/
Teknoloji Herşeyim http://www.teknolojiherseyim.com
Teknoloji Strateji ve Yaşama Dair (Bülent Keskin) http://bulentkeskin.net/
t.u.b.a’nın çiziktirdikleri (Bilinçsiz Karalamalar) http://bilincsizkaralamalar.blogspot.com/
Tufan Karaca http://blog.tkaraca.com/
Uğur Özmen http://www.ugurozmen.com
Uğur Samsa http://www.ugursamsa.com/
Uğur Uğurcan http://www.ugurugurcan.com/
Uyuyang (Filiz Biltekin Koyuncu) http://www.uyuyang.com
Veysel Semiz http://www.sanalduvar.com/
Webrazzi http://www.webrazzi.com
Yakuter (Erhan Yakut) http://www.yakuter.com/
Yalçın Güler http://www.yalcinguler.net/
Yalçın Güran http://www.yalcinguran.com/
Y. Emre Güzer http://www.emreguzer.com/
Yeşersin (Erkan Yeşersin) http://www.yesersin.com/
Yicit http://www.yicit.com/
Yol, Yemek, SSK http://www.yolyemekssk.com/
Yusuf Ozan http://yusufozan.blogspot.com
Zeynep Mengi http://www.zeynepmengi.com/
3dgözlük Sanal Gerçeklik https://www.3dgozluk.com/category/vr-ar-haber/

 

EDIT: 2017 yılında listeyi tarayarak, şu an kapanmış sitelerin linkini güvenlik nedeniyle kaldırdım ve üzerlerini çizerek ayrıca aşağıya yeni bir tablo olarak ekledim. Yukarıdaki liste ise günceldir.

ZAMAN İÇİNDE KAPANDIĞINI GÖRDÜĞÜMÜZ BLOGLAR

 

Ahmet Kırtok http://www.kirtok.com/tr/
Ali Haydar ( Ali Haydarca) http://www.alihaydarca.com/
Anafikir (Selim Yörük) http://www.anafikir.com
AyamerdivenKurduk.biz( İpek Aral Kişioğlu) http://ayamerdivenkurduk.biz
Aykut Karaalioğlu http://www.aykutkaraalioglu.com
Barış Altun http://www.barisaltun.net/
Bildirgeç (Topluluk Blogu) http://www.bildirgec.org
Blog Kazanı http://www.blogkazani.com
Burak Özdemir http://www.henster.org/
Buz Cevheri http://www.buzcevheri.com
Cisday (Eray Endeş) http://www.cisday.org/
Çağlayan Arkan (Microsoft Türkiye Genel Müdürü) http://caglayanarkan.spaces.live.com
Damacana (Erdal Ertürk) http://www.damacana.org
Düşünceler http://www.dusunceler.org/
Ebekulak (Onur Cengiz) http://blog.ebekulak.com/
Eburhan http://www.eburhan.com/
Eray Endeş http://www.erayendes.com/
Eylül Toprak http://www.eylulgunesi.com/
Faruk Enes http://turkce.focusoncode.com/
Fatih Aktürk http://www.fatihakturk.com/
Fazla Mesai http://www.fazlamesai.net
Goddess Artemis’ Blog http://goddess-artemis.com/
Günlerden Bugün (Burak Doğan) http://www.gunlerdenbugun.com/
Harun Demirbaş http://h-demirbas.blogspot.com/
Hüseyin Mert http://www.hmert.com/
iamlittle (Hüseyin Erkmen) http://www.iamlittle.net/
İtfaiyeci Blogu (Ahmet Sertkan) http://www.ahmetsertkan.com
Jiklet (Burak Kaynak) http://www.jiklet.com/
Kelimelerin Soyağacı http://www.kelimelerinsoyagaci.com/
Kreativme (Gülnur Öztürk) http://www.kreativme.com
Lay Lay Lom # zaBaluba (Efe ÖGE) http://efe.zabaluba.com/
Manhem (Fatih Taşkıran) http://www.manhem.org
Marketallica http://www.marketallica.com
Merak ettim de http://www.merakettimde.com
Merush Hanım http://blog.merush.com/
Moleschino http://www.moleschino.org/
Murat Esenli http://www.markasizsiniz.com/
Mücahit Yılmaz http://www.mucahityilmaz.com
Nurettin Özdoğan http://www.nurettinozdogan.com
Okyanus Otesi (Turker Keskinpala) http://www.turkerkeskinpala.net/okyanusotesi/
Ömer Faruk http://www.110desibel.com
Pazarlama Blogu – Cengiz Çatalkaya http://www.pazarlamablogu.com/
Pazarlamacı Giremez (Burcu Tüzün) http://pazarlamacigiremez.blogspot.com/
Pisihole (Bahadır Çiftci) http://www.pisihole.com/
Punkreas (Okan Vardarova) http://www.punkreas.org
Rakunroll (Çağatay Öztürk) http://www.rakunroll.com
Renkmoda http://www.renkmoda.com
RSS Kitap (Rıza Selçuk SAYDAM) http://rsskitap.com/
Sesebian http://www.sesebian.com
Siber Kültür http://www.siberkultur.com
Sinan Ata http://www.sinanata.com
Sporolog http://www.sporolog.org/
Şehriderya (Hakan Nural) http://www.sehriderya.net/
Tam Karışık (Gülşah) http://www.tamkarisik.com/
Taytanik (Hasan Tosun) http://taytanik.net/
Tekmetokat.org (Okan Vardorova) http://www.tekmetokat.org/
Tuncay Tuncer http://www.tuncaytuncer.com/
Ufuk Kılıç http://www.ufukkilic.net/
Volkan Alabaz http://www.volkanalabaz.com/blog
Volkan Görgülü http://www.webdeneyimleri.com
Volkan Özçelik http://www.fikribol.com
Web Öğrencisi http://www.webogrencisi.com
Yüce Zeray http://3yucezerey4.blogspot.com/

 

 

 

PAYLAŞ: