Bilim ve TeknolojiGünlük Yaşam

Su Sebillerinde Son Nokta | Havadan Su Toplamak

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Gözünüzün önüne getirin bir dağ başı ne su var, ne bir dereyatağı. Kurak ve karşınızda bir metal küp önünde bir musluk ve su akıtmaya başlıyor. Su ağır ağır akıyor. Ama bitmiyor. Hiç bir yerde ne bir kablo, ne bir hortum hiçbirşey yok. Nasıl oluyor bu? Ali Baba ve Kırk Haramiler veya Sindbad’dan bir sahne değil bu. Gelişmiş teknolojinin son başarısı.

havadansu11 Gözünüzün önüne getirin bir dağ başı ne su var, ne bir dereyatağı. Kurak ve karşınızda bir metal küp önünde bir musluk ve su akıtmaya başlıyor. Su ağır ağır akıyor. Ama bitmiyor. Hiç bir yerde ne bir kablo, ne bir hortum hiçbirşey yok. Nasıl oluyor bu? Ali Baba ve Kırk Haramiler veya Sindbad'dan bir sahne değil bu. Gelişmiş teknolojinin son başarısı. Gözünüzün önüne getirin bir dağ başı ne su var, ne bir dereyatağı. Kurak ve karşınızda bir metal küp önünde bir musluk ve su akıtmaya başlıyor. Su ağır ağır akıyor. Ama bitmiyor. Hiç bir yerde ne bir kablo, ne bir hortum hiçbirşey yok. Nasıl oluyor bu? Ali Baba ve Kırk Haramiler veya Sindbad'dan bir sahne değil bu. Gelişmiş teknolojinin son başarısı.

Cihaz güneş enerjisi ile elektrik elde ediyor ve bu elektrikle havayı sirküle ederken soğutuyor. Bu şekilde soğuyan hava içindeki su buharı suya dönüşüyor. Sabah çiyi ya da yağmurla aynı prensip. Dolayısıyla içindeki hazne havada nem olduğu sürece sürekli suyla doluyor.

Aşağıda elektrikli modellerin linkleri var. Ayrıca dünya çapında nemden su eldesiyle ilgili organizasyonların web sitelerini inceleyebilirsiniz. Çok değerli ve şaşırtıcı çalışmaları var.

http://www.vapair.com/
http://www.freeenergynews.com/Directory/Water/
http://www.airtoh2o.com.au/
http://www.watercone.com/ (UNESCO Projesi, buharlaşma ile su arıtma en ucuz çözüm)
http://www.maxwaterdesal.com/designs.htm  (Proje çok güzel, denizden rüzgarla su elde ediyor ve çok akıllıca)
http://www.fogquest.org/
http://www.zonnewater.net/
http://www.airwater.com.au/p3.htm
http://www.technologyreview.com/read_article.aspx?id=16977  (Karbon nano tüplerle arıtma)
http://www.technovelgy.com/ct/content.asp?Bnum=92
http://www.rexresearch.com/airwells/airwells.htm

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

9 Yorum

 1. Havadan su elde eden cihazlar müthiş cihazlar. Bu tür teknolojik gelişmeleri duyurduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Bir de su sebillerinde son Nokta / Havadan su toplamak adlı yazınızda bu cihazların güneş enerjisi ile çalışanlarının üretici / satıcı firma web adreslerini mail olarak gönderebilirseniz. O zaman daha çok daha çok çoooooookkkkk kocaman teşekkür edeceğim. Saygılarımla…… Ne yoksa öyle bir adres yok mu…..?????????

 2. Havadan su üreten cihazların tanıtımını aşağıdaki web adresinde bulabilir fiyat öğrenebilirsiniz

  http://www.havadasu.com

  e-posta: m.ozsoy@havadasu.com

  Editörün Notu: Normal şartlar altında, site yorumlarında ticari reklam yapılmasına kesinlikle izin vermiyoruz. Ancak bu firmanın ürünleri bence çok önemli bir alternatif teknolojiyi sunuyor. Havadan su elde etmek geliştirildiğinde olağanüstü bir sistem olabilir.

 3. Bu elektirikli modellerin ayrıca su arıtma gibi bi özelliği vardır günde 200 lt bu cihazlar ile ilgilenen 05375917850 nolu telden bilgi alabilir.

 4. Gerçekten bu zamanda böyle çalışmalara ihtiyacımız var. Ülkemizde de kullanılsa çok daha güzel olacak. Su sıkıntısı ilerleyen zamanlarda çok fazla hissedilir olacak ve bizlerin çözümler üretmesi yada üretilen yaratıcı çözümleri kullanmamız gerekli. Bizi yönetenler gerçekten ne yaptıklarını bilerek yapsalar böyle sıkıntılar olmazdı ama ne yapalım demekki çekecek çilemiz varmış bir süreliğine.

 5. Havadan su elde etme çalışmları ile ilgileniyorum.günde 3000lt su elde eden bir siteme ihtiyacım vardır.maliyeti ne kadardır.nemin azalması bitkilerin yaşaması için zararlı olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı