Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Mırıltı Balıkları öyküsünün ilk bölümünü daha önce yayınlamıştım. Hikayenin çıkışını ve birinci bölümü okumadıysanız lütfen tıklayın.


Kaynak: Filmmaker in Japan | Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.

Bu hikayede Yaşayan Kılıç adıyla tanınan Nagura Takagure’nin büyük değişim öyküsünü ve tüyler ürpertici bir savaşı okuyacaksınız. Mırıltı Balıkları adım adım kuruluyor.

Sevgi ve saygılarımla.

Süleyman Sönmez
Bölümün yazım tarihi: 22-24 Nisan 2005

MIRILTI BALIKLARI – BÖLÜM 2 – RHAN KUŞATMASI

Şafak söküyordu. Köylüler ineklerini sağmaya, tavuklarından yumurtalarını almaya gidiyorlardı. Gecenin karanlığından on iki kılıç ustası çıktı. Arkalarından, çelik kılıcı ve görenleri ürküten komutan zırhlarıyla heybetli bir savaşçı göründü.

Bir ulak koşarak geldi. Eğildi selam verdi. “Efendim Savaş Lordu Zaraku teslim koşullarını bildirir” Ulak bir anlaşmadan çok emir sayılabilecek rulo halindeki mesajı diz çökerek yukarı kaldırdı. Zırhları içten gelen bir ateşle aydınlanır gibi görünen komutan, eğitimli gözlerin belli belirsiz göreceği bir hızla kılıcını çekip ruloyu ikiye böldü. Ulağın parmaklarını sıyırıp geçen hamle genç adamın çığlık atmasına yol açtı. Arkadaki on iki kılıç ustası bu ham askeri küçümseyerek süzdüler.

Sonra komutan yüzünü örten korkunç savaşçı maskesini çıkardı.

“Daha önce Coradan halkı da teslim olmuştu. Son kadınına ve çocuğuna kadar katledildiler.” Sesi buz gibiydi. “Efendine söyle. Ben Nagura Takagure. Düşmanım olarak saygıyla selamlıyorum onu.” Eğilip selam verdi.

Ulak titreyen eliyle yerdeki parçayı aldı. Selam verdi. Bilmeden mutlak ölümüne yol aldı. Zaraku onun bu beceriksizliğini affetmeyecekti.

Sadece iki yüz adamdılar. Tek güvendiği her birine sekiz yön kılıç tekniğini öğretmiş olmasıydı. Kılıç subaylarının her biri ayrıca yüz bir kılıç tekniği ustasıydılar. Elli okçusu, yirmi süvarisi, kalanı piyade olmak üzere iki yüz adam. Fakat hepsinin öleceği kesin gibiydi.

Oğlu, kılıç subaylarının en genci yanına geldi. “Baba” eğilip selam verdi.
“Konuş Marahu”
“Şerefli savaşımızın başarıya ulaşması için size önerilerim var.”
Nagura bu küstah teklife hiddetle baktı. Yılların savaşçısı kılıç subayları huzursuzlukla kıpırdadılar.

Mırıltı Balıkları 1. ve 2. Bölümler için devamı aşağıda….

Eserin tüm yasal hakları Süleyman Sönmez’e aittir. Tekrar dağıtılamaz, başka bir eserde kullanılamaz, izin alınmadan sanatsal olarak tekrar kullanılamaz. (c)

NOT:
* Sayfayı ekranınız kadar büyütüp kitap gibi okuyabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki en sağdaki düğmeye basmanız yeterli.
* Eğer Word’de olduğu gibi sayfaları aşağı doğru okumak istiyorsanız lütfen: Ipaper düğmesine basın, View Mode menüsünde List Mode seçin tekrar kitap moduna dönmek için Book Mode seçebilirsiniz.

 

STARBUL

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız