Mırıltı Balıkları öyküsünün ilk bölümünü daha önce yayınlamıştım. Hikayenin çıkışını ve birinci bölümü okumadıysanız lütfen tıklayın.

Sevgi ve saygılarımla. Mırıltı Balıkları - Bölüm 2- Rhan Kuşatması
Kaynak: Filmmaker in Japan | Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.

Bu hikayede Yaşayan Kılıç adıyla tanınan Nagura Takagure’nin büyük değişim öyküsünü ve tüyler ürpertici bir savaşı okuyacaksınız. Mırıltı Balıkları adım adım kuruluyor.

Sevgi ve saygılarımla.

Süleyman Sönmez
Bölümün yazım tarihi: 22-24 Nisan 2005

MIRILTI BALIKLARI – BÖLÜM 2 – RHAN KUŞATMASI

Şafak söküyordu. Köylüler ineklerini sağmaya, tavuklarından yumurtalarını almaya gidiyorlardı. Gecenin karanlığından on iki kılıç ustası çıktı. Arkalarından, çelik kılıcı ve görenleri ürküten komutan zırhlarıyla heybetli bir savaşçı göründü.

Bir ulak koşarak geldi. Eğildi selam verdi. “Efendim Savaş Lordu Zaraku teslim koşullarını bildirir” Ulak bir anlaşmadan çok emir sayılabilecek rulo halindeki mesajı diz çökerek yukarı kaldırdı. Zırhları içten gelen bir ateşle aydınlanır gibi görünen komutan, eğitimli gözlerin belli belirsiz göreceği bir hızla kılıcını çekip ruloyu ikiye böldü. Ulağın parmaklarını sıyırıp geçen hamle genç adamın çığlık atmasına yol açtı. Arkadaki on iki kılıç ustası bu ham askeri küçümseyerek süzdüler.

Sonra komutan yüzünü örten korkunç savaşçı maskesini çıkardı.

“Daha önce Coradan halkı da teslim olmuştu. Son kadınına ve çocuğuna kadar katledildiler.” Sesi buz gibiydi. “Efendine söyle. Ben Nagura Takagure. Düşmanım olarak saygıyla selamlıyorum onu.” Eğilip selam verdi.

Ulak titreyen eliyle yerdeki parçayı aldı. Selam verdi. Bilmeden mutlak ölümüne yol aldı. Zaraku onun bu beceriksizliğini affetmeyecekti.

Sadece iki yüz adamdılar. Tek güvendiği her birine sekiz yön kılıç tekniğini öğretmiş olmasıydı. Kılıç subaylarının her biri ayrıca yüz bir kılıç tekniği ustasıydılar. Elli okçusu, yirmi süvarisi, kalanı piyade olmak üzere iki yüz adam. Fakat hepsinin öleceği kesin gibiydi.

Oğlu, kılıç subaylarının en genci yanına geldi. “Baba” eğilip selam verdi.
“Konuş Marahu”
“Şerefli savaşımızın başarıya ulaşması için size önerilerim var.”
Nagura bu küstah teklife hiddetle baktı. Yılların savaşçısı kılıç subayları huzursuzlukla kıpırdadılar.

Mırıltı Balıkları 1. ve 2. Bölümler için devamı aşağıda….

Eserin tüm yasal hakları Süleyman Sönmez’e aittir. Tekrar dağıtılamaz, başka bir eserde kullanılamaz, izin alınmadan sanatsal olarak tekrar kullanılamaz. (c)

NOT:
* Sayfayı ekranınız kadar büyütüp kitap gibi okuyabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki en sağdaki düğmeye basmanız yeterli.
* Eğer Word’de olduğu gibi sayfaları aşağı doğru okumak istiyorsanız lütfen: Ipaper düğmesine basın, View Mode menüsünde List Mode seçin tekrar kitap moduna dönmek için Book Mode seçebilirsiniz.
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız