Hikayelerim

Mırıltı Balıkları – Bölüm 2- Rhan Kuşatması

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Mırıltı Balıkları öyküsünün ilk bölümünü daha önce yayınlamıştım. Hikayenin çıkışını ve birinci bölümü okumadıysanız lütfen tıklayın.

rhankusatmasi Sevgi ve saygılarımla. Sevgi ve saygılarımla.
Kaynak: Filmmaker in Japan | Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.

Bu hikayede Yaşayan Kılıç adıyla tanınan Nagura Takagure’nin büyük değişim öyküsünü ve tüyler ürpertici bir savaşı okuyacaksınız. Mırıltı Balıkları adım adım kuruluyor.

Sevgi ve saygılarımla.

Süleyman Sönmez
Bölümün yazım tarihi: 22-24 Nisan 2005

MIRILTI BALIKLARI – BÖLÜM 2 – RHAN KUŞATMASI

Şafak söküyordu. Köylüler ineklerini sağmaya, tavuklarından yumurtalarını almaya gidiyorlardı. Gecenin karanlığından on iki kılıç ustası çıktı. Arkalarından, çelik kılıcı ve görenleri ürküten komutan zırhlarıyla heybetli bir savaşçı göründü.

Bir ulak koşarak geldi. Eğildi selam verdi. “Efendim Savaş Lordu Zaraku teslim koşullarını bildirir” Ulak bir anlaşmadan çok emir sayılabilecek rulo halindeki mesajı diz çökerek yukarı kaldırdı. Zırhları içten gelen bir ateşle aydınlanır gibi görünen komutan, eğitimli gözlerin belli belirsiz göreceği bir hızla kılıcını çekip ruloyu ikiye böldü. Ulağın parmaklarını sıyırıp geçen hamle genç adamın çığlık atmasına yol açtı. Arkadaki on iki kılıç ustası bu ham askeri küçümseyerek süzdüler.

Sonra komutan yüzünü örten korkunç savaşçı maskesini çıkardı.

“Daha önce Coradan halkı da teslim olmuştu. Son kadınına ve çocuğuna kadar katledildiler.” Sesi buz gibiydi. “Efendine söyle. Ben Nagura Takagure. Düşmanım olarak saygıyla selamlıyorum onu.” Eğilip selam verdi.

Ulak titreyen eliyle yerdeki parçayı aldı. Selam verdi. Bilmeden mutlak ölümüne yol aldı. Zaraku onun bu beceriksizliğini affetmeyecekti.

Sadece iki yüz adamdılar. Tek güvendiği her birine sekiz yön kılıç tekniğini öğretmiş olmasıydı. Kılıç subaylarının her biri ayrıca yüz bir kılıç tekniği ustasıydılar. Elli okçusu, yirmi süvarisi, kalanı piyade olmak üzere iki yüz adam. Fakat hepsinin öleceği kesin gibiydi.

Oğlu, kılıç subaylarının en genci yanına geldi. “Baba” eğilip selam verdi.
“Konuş Marahu”
“Şerefli savaşımızın başarıya ulaşması için size önerilerim var.”
Nagura bu küstah teklife hiddetle baktı. Yılların savaşçısı kılıç subayları huzursuzlukla kıpırdadılar.

Mırıltı Balıkları 1. ve 2. Bölümler için devamı aşağıda….

Eserin tüm yasal hakları Süleyman Sönmez’e aittir. Tekrar dağıtılamaz, başka bir eserde kullanılamaz, izin alınmadan sanatsal olarak tekrar kullanılamaz. (c)

NOT:
* Sayfayı ekranınız kadar büyütüp kitap gibi okuyabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki en sağdaki düğmeye basmanız yeterli.
* Eğer Word’de olduğu gibi sayfaları aşağı doğru okumak istiyorsanız lütfen: Ipaper düğmesine basın, View Mode menüsünde List Mode seçin tekrar kitap moduna dönmek için Book Mode seçebilirsiniz.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı