İnsandan insana uzanan onurlu destek diğerkamlık eğer samimi bir çabayla yapılıyorsa izlemesi de paylaşması da ayrı bir heyecan oluyor. Kadıköy’de çalışmalarını yürüten Mimder’den daha önce size bahsetmiştim.

İnsandan insana uzanan onurlu destek diğerkamlık eğer samimi bir çabayla yapılıyorsa izlemesi de paylaşması da ayrı bir heyecan oluyor. MİMDER'den Yeni Bir Konser

Mimder Kadıköy İstanbul’da kurulmuş ciddi çalışmaları ve programlarıyla “Kayıp insanlar” dedikleri yardıma muhtaç insanları sokak sokak, muhtarlarla sosyal polislerle arayan bulan, yardım eden, eğiten yol gösteren bir kurum. Sizin benim gibi vatandaşların insani, vicdani çabalarıyla kurulmuş ve yaşatılıyor.

Daha önce şöyle yazmıştım:
Kimsesiz İnsanlar,
Geçen Cuma tam anlamıyla hayret edilecek bir şey yaptım, sizlere de duyurmadan muhteşem bir etkinliğe katıldım. Keşke daha önce yazsaydım.
Kadıköy’deydik, Evlendirme Dairesi büyük salonunda insanlık adına muhteşem bir çalışma yapılıyordu. Konu neydi? Sokaklarda her gün gördüğümüz, üzerlerinde kimlikleri isimleri elbiseleri, yaşamları olmayan kimsesiz insanlar.

Kısaca KİP(Kayıp İnsanlarım Programı) diye geçiyorlar. Bu kimsesiz insanlar dünyada etkin bir şekilde rehabilite edilemiyor veya bu kavram sosyal çalışmalarla sona erdirilemiyor. Ülkemizde Mimder adında gönüllülük esasıyla çalışan gençler sokak sokak gezip sorup soruşturup bu insanları tespit ediyor ve yapılacak çalışmaları organize ediyorlar.

Ancak hiçbiri öyle servet sahibi değil, sizin benim gibi insanlar. Paraları ancak geçinmelerine yetiyor. Bu insanlara yardım etmek için bir yol düşünüyorlar. Hem dürüstçe, hem içtenlikle, hem etkin. Sonunda bir konser verelim diyorlar. İyi de hiçbirisi şarkıcı değil.

Böylece zor bir karar alıyorlar. Sahneye kendileri çıkıp koro ve solo söyleyecekler. Ama halkımızı bilirsiniz kimse kötü bir konseri 3 saat oturup dinlemez. Böylece inanılmazı başarmak için 3 hafta gibi bir zamanda profesyonel hocalardan ders alıyorlar, inanın insanın yüreği sızlıyor bu çaba ve sevgiyi görünce.


Evet, yine yardıma muhtaç insanlar yararına asıl işleri müzisyenlik olmayan gönüllüler sahneye çıkacaklar. Daha önce gerçekten de inanılmaz başarılara imza attılar. Üst üste verdikleri konserler umduğumuzun çok üstünde bir keyifle ve başarıyla izlendi.

“Anasının Danası” tiyatrosu, “Nostalji Pop” konseri, “İlahiler” konserleri verdiler. Bu seferki bir tasavvuf konseri.
Bizleri şöyle çağırıyorlar:

mimder_ttm_afis.jpg

 

Kayıp İnsanlar Program’ına destek amacıyla düzenlediğimiz “Türk Tasavvuf Müziği” konserine hepinizi bekliyoruz.

 

Tarih: 06 Ekim 2007, saat 21:00
Yer: Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi

http://www.mimder.org

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramSİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız