bradpittiyamult

“Bak!” dedim “Bired”, “Efelenme Bired, Yapma Bired”. Dinlemedi. İşte sonucu. 🙂

Çalışma nasıl yapıldı?

 1. İlk önce Photoshop gerekiyor. Photoshopla bu işi yapmak keyifli ve kolay 🙂
 2. Google’a girip Brad Pitt arayın görsellerde.
  brad_pitt
 3. Diyelim ki bir yüz fotoğrafı buldunuz. Kopyalayın. Photoshop’da “File” menüsünde “New” deyince yeni bir dosya açılacak.
 4. İsterseniz resim küçükse, biraz büyütelim. “Image” menüsü “image size” ile yeni boyutlarını verin.
 5. Şimdi hazırız. Mucizevi eğlence menüsüne girebiliriz. Filter menüsüde Liquify
 6. Karşımıza gelen ekranda soldaki araçlar, yüzün parçalarını tutup çekmemizi, büyütmemizi küçültmemiz ve tekrar eski haline getirmeye, dalgalandırmaya, ayna görüntüsü oluşturmaya yarıyor.
  bradayarlar
 7. Sağdaki bölümde ise seçtiğimiz aracın ayarları ile diyelim fırça büyüklüğü ile oynuyoruz.
 8. Bu bölümde bol bol deneme yaparak gözleri Japon animelerindeki gibi büyütebilir, patlıcan burunlar ya da hokka burunlar, sivri çeneler, kepçe kulaklar yapabilirsiniz.
 9. Burada kişiyi yeterince yamulttuğunuza emin olunca ! tamam deyip çıkın.
 10. Şimdi morluklar için üste bir katman / layer açın. Layer paletinde çöp kutusunun hemen yanında göreceksiniz.
 11. Bu katmanın ayarlarını Overlay olarak değiştirin. Yine layer paletinde Normal yazan yere tıklayınca göreceksiniz.
 12. Yüzdeki morluklar için kırmızı renk seçin bir fırça seçin ve üstte fırçayı arkasında iz bırakan bir alt fırça olarak belirleyin.
 13. İstediğiniz yerleri boyayın.  Bitince Ctrl ve U harfine basarak açılan kutuda sağ alttaki Colorizeyi seçin ve üç sürgü ile oynayıp tam istediğini renk ve tonda izler elde edin.
 14. İzlerin morarmış havası vermesi için Burn tool ile üzerinden geçin. Burn tool araç kutusunda ve Dodge Tool’u basılı tutunca göreceksiniz.
 15. Gözlere ek bir parlaklık vermek için Dodge tool ile gözler ve dişleri parlatın.
 16. Artık iş kaydetmeye kaldı.  Önce .psd formatında kaydedin ileride değişiklik yapabilmeniz için bu gerekli. Bir de arkadaşlarınıza yollamak için File menüsünden Save for Web seçin. JPEG formatlı resimi e-maille yollamanız veya her bilgisayarda açmanız kolay olacaktır.
 17. Son olarak amman diyeyim amman Türkiye’den kimsenin fotosuyla oynamayın dava açıyorlar, kınıyorlar. Tahammül sınırları dar bir toplum olma yolunda olduğumuzdan bobiler.örg dışında bir yere de yollamayın 🙂

bradson2

Sonradan Not: Adam yalnız kalmasın diye Angelina’yı da yanına yolladım 🙂

angelina1

Sonradan Not: Adamın benden çektiği nedir bilmem? Sağlam bir dayaktan sonrasına çevirdim. 🙂
bradsopa

bradarmutkafa
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


22 YORUMLAR

 1. Selam çok güzel olmuş. Ben de yapmak istiyorum. Biraz yardımcı olur musunuz? Photoshop’u nasıl indirebilirim acaba?

 2. Bir insan Photoshop sayesinde karizmasını işte böyle kaybedebilir… Elinize sağlık Süleyman hocam 🙂

 3. Doğan, http://www.adobe.com ‘a gidip üye olarak Download bölümünden deneme sürümünü indirebilirsin. Türkiye’de bilgisayar firmalarından satın alabilirsin. (Mesajınızda gerçi bunun dışında bir anlam yok ama başka yorum yazacaklar için şimdiden ekleyeyim. Photoshop’u korsan vb. indirme önermem teknik ve hukuken mümkün değildir. Emeğe saygı ;))

 4. Brad Pitt’i kaplana da çevirdim. Buraya eklemedim. Ayrı bir konuda anlatmak istiyorum. Genetik yapısı değişmiş melez canlıların portreleri nasıl yapılır? 🙂

 5. Bir hafta boyunca herifi Photoshop’la döve döve bir hal oldum. Meğer adam haketmiş! Sen kalk Angelina dururken bebek bakıcısına masaj yap ha! Tokadı da yemiş. Altıncı his midir nedir bilmem masajcılar ayağınızı denk alın! Kimi Photoshop da yamultsam zaten bir yamuğu olduğu ortaya çıkıyor 🙂 Bir de ne istiyorsun Brad’den diyenler vardı. Nerede onlar! Dur şu haberin linkini de ekleyeyim. http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=21211&p=11&rid=2369&hid=11237560

 6. Brad Pitt. You’re my much loved actor since I saw you in “Legend of the Falls” in the theater in 1994. Since Oct. 2007, I’ve convinced that you’re my favorite actor for the rest of my life. I thought you should’ve won an Oscar for playing Tristan in “Legend of the Falls”.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız