Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Istanbul in Washing Machine. Çok sevdiğim bu görseli yaparken bir miktar dijital müdahale yaptım. “Bu çalışma nasıl yapıldı?” diyenlere aşağıda kısaca anlatıyorum.

Bir vapura atlayın. Eminönü'nde inin üst geçide çıkın ve 18 mm ile çekiminizi yapın. Dönüşte yakın geçen bir martı çekin. İstanbul Çamaşır Makinesinde

Bir vapura atlayın. Eminönü’nde inin üst geçide çıkın ve 18 mm ile çekiminizi yapın. Dönüşte yakın geçen bir martı çekin.

Eve gelin. Bir çamaşır makinesi bulun. Şimdi zor karar şu: Aydınlatsanız mı, Flashlı çekseniz mi daha iyi olur? Her ikisini de deneyin.

Önce İstanbul fotosunu Photoshop’la açın. Sonra martıyı yapıştırın. Çevresini martı layerine uygulayacağınız Maske ile güzelce temizleyin.

Neredeyse bitiyor. Şimdi çamaşır makinesinin fotoğrafını bir başka katman olarak İstanbul görünümünün – altına – ekleyin. İstanbul manzarasının modunu “Vivid light” yapın.

Manzaranın kenarlarının çamaşır makinesine dönüşmesi için kenarlarına maske uygulayın.

Biraz renk düzeltmesi gerekiyor. Yeni bir katman ekleyeceğiz tümünün üzerine ama Adjustment Layer olarak ve Color Balance seçeceğiz. Mümkün olduğunca maviye kaydıracağız tabloyu.

Hepsi bu kadar. Umarım beğenmişsinizdir. 🙂

FOTOĞRAFLARIM:

500px Hesabım: https://500px.com/suleymansonmez
Instagram Hesabım: https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Fotoğrafın büyük hali için tıklayınız. Açılan sayfada tekrar fotoğrafa tıklayarak büyük halini görebilirsiniz.

Fotoğrafın tüm ticari hakları Süleyman Sönmez’e aittir. Kendiniz için duvarkağıdı gibi amaçlarla kişisel olarak kullanabilirsiniz. Ancak basında, web sitelerinde, basılı tüm tasarım ürünlerde ve her çeşit materyalda kullanılması, dağıtılması 5846 nolu Telif Hakları Yasası‘na göre suçtur. Aksi durumlar yasal prosedürlerle sonuçlanacaktır.

STARBUL, Türkiye'de 100 yıllık sürede geçen baş döndürücü bir bilim kurgu roman. Starbul okumak için tıklayın

SİTEMİZE ABONE OLDUNUZ MU?