Uçak yolculuğu yapmak çoğu zaman diğer yolculuk türlerine oranla daha konforlu ancak pahalı gelebilir. Bu nedenle kullanıcıların çoğu düşük uçak bilet fiyatları için seyahatlerinden önce farklı platformlardan zaman alacak araştırma ve sorgu sürecine başlar. Bazı kişiler erken rezervasyon yapmak yerine hareket tarihine en yakında zamanı bekleyerek daha ucuz uçak bileti almak için beklemeyi seçer. Seyahat öncesi ‘En ucuz bilet hangi gün alınır?’ sorusu kafanızda planlarınızdan daha sık yer kaplamaya başlıyor ve bir türlü doğru zamanı tutturamıyorsanız doğru yerdesiniz.

Biletbayisi ucuza uçak bileti fırsatları ve avantajlarını yakalamanız için düzenli olarak güncellenen bir sisteme sahiptir. Kullanıcılarına her zaman en ideal fiyatları ve zamanı öneren Biletbayisi uçak bileti fiyatları yurtiçi ve yurtdışı seyahatleriniz için ayırdığınız bütçenizi avantaja çevirmenin keyifli bir yolunu sunar.

Bir gün aradığınız uçak bileti 2000 TL bandında seyrederken bir kaç gün sonra aynı bilet 500 TL’ye bandına düşebilir. Peki bu değişimin sebebi nedir? İster aile ziyareti için isterseniz bir sonraki tatiliniz için olsun uçak bileti Biletbayisi ile her zaman en düşük fiyatlarda sabitlenerek kullanıcılarına sunulur. Uçuş fiyatları herhangi bir zaman aralığında değişebilir ve genellikle seyahat tarihine yaklaştıkça artma eğilimine girer. Uzmanlar en ucuz uçak bileti fiyatlarının kalkış tarihinde yaklaşık 70 gün önce bulunduğunu tespit etmiştir. Geleneksel seyahat acentelerinin yerine çok daha hesaplı ve hızlı bir satın alım sistemi sunan Biletbayisi, geniş fiyat ve yolculuk yelpazesi ile parmaklarınızın ucunda!

Uçak Bileti Fiyatları Üzerindeki Dalgalanma Neden Kaynaklanır?

En uygun uçak bileti ile seyahat etmek istiyorsanız fiyatlandırmadaki değişikliklere neyin neden olduğunu anlamak isteyebilirsiniz. Bu noktada zamanlama uçak bileti fiyatları üzerinde doğrudan etkili olan faktördür. Genellikle uçak biletleri kalkış tarihine yakın zaman aralıklarında ucuzlamak yerine uçuş tarihinden dört ay ile üç hafta öncesindeki rezervasyonlarda düşme eğilimi gösterir. Biletbayisi her yıl yüzlerce uçuşu ve uçak bileti fiyatın analiz ederek kullanıcılarına en uygun biletleri sunmak için çalışır. Uçak bileti fiyatları üzerindeki değişim mevsimsel değişiklikler veya resmi tatiller gibi faktörlerden kaynaklansa da yapılan araştırmalar fiyatların değişimlerinin ardındaki temel nedenin volatilite olduğunu gösterir. Fiyatların ne zaman yükseleceğini veya düşeceğini kendi başına tahmin etmenin kesin bir yolunu bulmak oldukça zordur. Biletbayisi değişen uçak bileti fiyatlarını tespit ederek en iyi seçeneği sunar. Daha iyi bir fiyat tespit ettiğinde bu veriyi otomatik olarak kullanıcı rezervasyonlarına açarak seyahatinizi bütçenize uygun seçeneklerle gerçekleştirmenizi mümkün kılar.

Uçak Biletleri Hangi Saatlerde Ucuz?

Hangi mevsim olursa olsun yalnız veya ailenizle gerçekleştireceğiniz seyahatin planlarını şimdiden yapıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla uçak bileti bakmak ve rezervasyon yapmak da seyahat planlarınıza başlarken öncelikle olarak gerçekleştireceğiniz işlemler arasındadır. Bu noktada uçak bileti fiyatları arasında en hesaplı olanını seçmek isteyebilirsiniz. Biletbayisi tüm bu beklentilerinize yönelik olarak sunduğu uygun uçak bileti fırsatları ile henüz tatilinize başlamadan rahatlamanızı sağlar. Uçuşunuzun maliyetini belirleyen bazı kriterler şu şekildedir:

  • Kalkış ve varış noktası arasındaki mesafe
  • Rezervasyon zaman (haftaiçi, haftasonu, gündüz, gece)
  • Planlanan uçuş tarihinden kaç gün önce ve saat kaçta rezervasyon yapıldığı
  • Seçilen uçak hizmet sınıfı

Tüm bunları göz önünde bulundurarak uygun uçak bileti fiyatları için doğru zamanda rezervasyon yapmak mümkündür. Peki ucuz uç biletine ne zaman ulaşabilirsiniz? Bu sorunun yanıtına yönelik bazı püf noktalar en uygun uçak biletine ulaşmanızı kolaylaştırabilir. İşte uçak bileti fiyatları arasından en ucuzuna ulaşmanızı sağlayacak ipuçları!

  • Gece yarısı rezervasyon yapmak, uçak bileti fiyatları bu saatlerde düşme eğilimi gösterdiğinden iyi bir seçenek olabilir.
  • Gece yarısı rezervasyonlarında özellikle Perşembe günleri hem iç hem de dış hat uçuşları daha uygun fiyat aralıklarında sunulabilir.
  • Dönüş tarihinizi kesinleştirmek önemlidir. İç hat uçuşları için Salı günleri dönüş rezervasyonlarında uygun fiyatlar sunarken dış hat uçuşları için Cumartesi günlerinde daha uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Uçak Bileti Fiyatları için En Uygun 6 Rezervasyon Aralığı

Seyahat planlarınıza uygun uçuş rezervasyonunu yapmak için en iyi zamanın ne olduğu konusunda birçok çelişkili fikir vardır. Uçak bileti fiyatları üzerindeki değişimin ve maliyetlerin evrensel bir tarih ve saat aralığını saptamak son derece zor olabilir. Bu nedenle bilet araştırmasını doğru platformlardan yapmak hem planlarınıza hem bütçenize uygun seçeneklerle karşılaşmanızı sağlar. Biletbayisi değişen uçak bileti fiyatları arasından en uygun olanını doğru zaman aralığında size ulaştırmayı hedefler. En uygun bilet fırsatlarını yakalayabileceğiniz aralıkları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

203-315 Gün Önce

Uçak bileti fiyatları bu süre zarfında beklediğinizde 100-500 tl daha fazla aralıklarda sunulabilir. Bu dönemin olumlu yanı seyahat planı ve uygun koltuk bulma konusunda muhtemelen daha fazla seçeneğe sahip olmanızdır.

116-202 Gün Önce

Bu süre zarfında uçak bileti fiyatları en düşük ücret beklentinize kıyasla yaklaşık 300-400 tl daha pahalı olabilir. Yine de koltuklar ve uçuşlar için birçok seçeneğe rastlamak için ideal bir aralıktır.

21-115 Gün Önce

Uçak bileti fiyatları bu dönemde en düşük %5 ücret aralığı içerisinde bulunan rakamlar sahiptir. Fırsatlara göz atmak ve rezervasyon yapmak için ideal bir süre zarfı olarak görülebilir.

14-20 Gün Önce

Uçak bileti fiyatları bu süre aralığında genellikle yükselmek eğilimi gösterir. En uygun uçak biletleri ve koltuk seçenekleri tükenmiş olabilir. Ancak bu süre zarfında şansınızı deneyebilir ve düşük fiyatlar bulabilirsiniz.

7-13 Gün Önce

Bu dönemdeki uçak bileti fiyatları biletlerinizi almak için son dakikaya kadar beklemiş olduğunuz zamana göre ortalama 500-1000 tl daha düşük seyredebilir. Diğer zaman aralıklarına göre yine de daha yüksek fiyatlara rastlayabileceğiniz bu dönemde uçuş ve koltuk seçenekleri genellikle sınırlıdır.

0-6 Gün Önce

Acil bir durum olmadığı sürece bu süre zarfında alabileceğiniz en yüksek uçak bileti fiyatları ile karşılaşma ihtimalinizi oldukça yüksektir. Birinci dönem rezervasyon dönemi içerisinde seçim yapmış olsanız da ortalama 1000-3000 tl daha fazla ödeme ihtimaliniz yüksektir.

En Uygun Uçak Bileti Fiyatlarına Biletbayisi’nden Ulaşın!

Biletbayisi.com  en ucuz uçak bileti fiyatları ile seyahatinize güzel bir başlangıç yapmak için doğru yerde olduğunuzu hissettirmeyi amaçlar. Bu doğrultuda sunduğu yurtiçi ve yurtdışı seyahat imkanları, profesyonel satış sonrası destek ekibi, güvenli ödeme sistemi ve aradığınız bilete hızla ulaşabileceğiniz web-mobil uygulaması ile gittiğiniz her yerde yanınızda olmaya hazırdır. Hemen şimdi Biletbayisi fırsatlarını yakalayarak bütçenize en uygun uçak bileti fiyatlarına ulaşabilirsiniz!

Görsel: https://www.freepik.com/
STARBUL - Yıldız Zekâ romanını okumak için tıklayın:
Amazon.com'da Starbul | D&R'da Starbul

Yazarı Takip Edin : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız