İlk şiir kitabım “Biz Ezelden Sevdik” bittiğinde, “Bakalım bundan sonraki şiirler nasıl olacak?” diye düşünmüştüm. Böylece “Ten-i Mucize” ismini verdiğim ikinci şiir kitabım tamamlandı.

Şiir deyince akla genelde bir insana olan tutku ve aşk ifadeleri gelir. Dilimden ve elimden dökülen şiirler insanın içsel yolculuğu, özü, ruhu, efsaneler, bilinç, farkındalık, ruh ve bazen tradisyonel bilgiler üzerine akışlardan oluşur.

Tasavvuf ve Halk şiirinde örneklerine çokça rastladığımız üslupları benimsediğim de olur, modern dünyanın daha aşina olduğu saniyeler içinde mesajlar veren tweet tadında veya bir story lezzetinde konsantre bir formda da olur.

Böyle bakınca şiir benim yorumlayışımda alışık olduğunuz şekliyle pek görülmez. Hem tarz hem içerik size farklı gelebilir. Bir kaç şiiri okuyunca bu ritme alışıp birlikte taşların arasından kayarak geçen bir akarsu gibi yol alacağınızı düşünüyorum.

Ten-i Mucize yani günlük dille Mucizenin Teni, insan biçiminde gözden bir ten altında kalarak gizlenen mucizeyi anlatıyor. O mucizeyi saran ten onu sıradan bir beşer, tabiat olayları ile savrulan savunmasız, milyarlarca benzeri gibi doğup yaşayıp unutulmaya mahkum aciz halde bir varlık olarak gösterse de kelime mucizenin teni, acizliğin değil.

Kitap size bir mucize olduğunuzu hatırlatmayı amaçlıyor. Elbette bal bal demekle ağız tatlanmaz ama dimağ balı tatmak için yola çıkmaya hazırlanabilir.

Google Play E-Kitaplar: https://play.google.com/store/books/details/S%C3%BCleyman_S%C3%B6nmez_TEN_i_MUC%C4%B0ZE?id=Xo87EAAAQBAJ

D&R E-Kitap Mağazası:  https://www.dr.com.tr/ekitap/ten-i-mucze


Kobo E-Kitap Mağazası: https://www.kobo.com/tr/tr/ebook/ten-i-mucze

TAKİBE ALIN:

X (Twitter) Takip Edebilirsiniz: 
twitter.com/ssonmez

Bilimkurgu okumayı seviyorsanız,
Starbul ilginizi çekecektir. www.starbul.com

Youtube Kanalım: 
www.youtube.com/suleymansonmez 


idefix E-Kitap Mağazası: https://www.idefix.com/ekitap/ten-i-mucze

TEN-i MUCİZE

Şiirler
SÜLEYMAN SÖNMEZ

ISBN NO: 978-605-87015-9-5

Yayın Tarihi: 4 Ağustos 2021
Kapak Tasarımı: Süleyman Sönmez

www.suleymansonmez.com

Yazarın diğer kitapları:
https://www.gunesintamicinde.com/suleyman-sonmezin-yazdigi-kitaplari-nasil-okursunuz/

Şiir deyince akla genelde bir insana olan tutku ve aşk ifadeleri gelir. Dilimden ve elimden dökülen şiirler insanın içsel yolculuğu, özü, ruhu, efsaneler, bilinç, farkındalık, ruh ve bazen tradisyonel bilgiler üzerine akışlardan oluşur. Ten-i Mucize - Şiir Kitabım Tamamlandı

 

Siyah tabanlı kapak formu

Şiir deyince akla genelde bir insana olan tutku ve aşk ifadeleri gelir. Dilimden ve elimden dökülen şiirler insanın içsel yolculuğu, özü, ruhu, efsaneler, bilinç, farkındalık, ruh ve bazen tradisyonel bilgiler üzerine akışlardan oluşur. Ten-i Mucize - Şiir Kitabım Tamamlandı

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız