Süleyman Sönmez

Güneşin Tam İçinde

Su içmeyi hatırlamak

Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Su içmeyi hatırlamak

Bedeninizin %70’ini hafife almayın. Çay, kahve, kola gibi türev içecekler suyun yerini alamıyor. Su hücrelerin yapıtaşı. Suyun niteliği deyince, yüzey gerilimi, mineral dengesi, sertliği, akışkanlığı gibi bir çok faktör sağlık üzerinde etkili. Antiaging için en anlamlı çözümlerden biri. Ancak garip su diyeti mektupları geliyor posta kutumuza, çok dikkat etmek lazım. Bir anda çok miktarda su içmek zararlıdır. Hele hele sabah kalkıp bu şekilde birden bire çok su içmek beden manyetik alanını bozduğu gibi hücre sistemlerini ve mineral birikimlerini etkiler.

Mesela böbreklerinde büyük bir taş olanlar için de aniden çok su içmek sakıncalıdır. Çok su içmek bu taş kütlesini hareket ettirip idrar yoluna yönlendirir ve zarar verici olabilir. Su sadece yudum yudum ve düzenli içilmelidir.

Elbette sağlıkla ilgili herşeyde olduğu gibi gerçekten tüm bünyeler eşsizdir. Doktorunuza danışmanız kendi bünyenizi tanımanız kulaktan dolma bilgilerden yeğdir. Sağlıkla kalın.

Dostunuza önereceğiniz bir yazıysa lütfen paylaşın:
 

Süleyman Sönmez'den yeni roman.

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.comDetaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir