Su içmeyi hatırlamak

Bedeninizin %70’ini hafife almayın. Çay, kahve, kola gibi türev içecekler suyun yerini alamıyor. Su hücrelerin yapıtaşı. Suyun niteliği deyince, yüzey gerilimi, mineral dengesi, sertliği, akışkanlığı gibi bir çok faktör sağlık üzerinde etkili. Antiaging için en anlamlı çözümlerden biri. Ancak garip su diyeti mektupları geliyor posta kutumuza, çok dikkat etmek lazım. Bir anda çok miktarda su içmek zararlıdır. Hele hele sabah kalkıp bu şekilde birden bire çok su içmek beden manyetik alanını bozduğu gibi hücre sistemlerini ve mineral birikimlerini etkiler.

Mesela böbreklerinde büyük bir taş olanlar için de aniden çok su içmek sakıncalıdır. Çok su içmek bu taş kütlesini hareket ettirip idrar yoluna yönlendirir ve zarar verici olabilir. Su sadece yudum yudum ve düzenli içilmelidir.

Elbette sağlıkla ilgili herşeyde olduğu gibi gerçekten tüm bünyeler eşsizdir. Doktorunuza danışmanız kendi bünyenizi tanımanız kulaktan dolma bilgilerden yeğdir. Sağlıkla kalın.
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız