Güneşin Tam İçinde, TRT2 Bilişim Rüzgarı’nda

Geçen Pazar günü TRT2’de yayınlanan Bilişim Rüzgarı’nda blog tanıtım köşesi başladı ve Güneşin Tam İçinde sitesi olarak tanıtıldık.Ülkemizin ulusal kanalı TRT izleyici kitlesi en geniş yayın organlarından birisi. Bilişim Rüzgarı da eğer takip ediyorsanız, yıllardır izleyicilerine çeşitli teknikleri, programları tanıtan bilişim dünyasının nadide televizyon programı.

Program sunucu / uzmanlarından Sayın G.Çağdaş KAVAL‘dan bir e-posta aldım. Kısaca pazar günü (11 Ocak 2009) tanıtılacağımızdan bahsediyordu.

Programın gece yarısı başlaması dışında (Bilişim Rüzgarı Programı-TRT 2’de her Pazar 00:00-00:45 arası yayınlanıyor) dört dörtlük bir bölüm olduğunu izleyenler gördü. Gerçekten de site tanıtımları, Microsoft Genel Müdürü Çağlayan Arkan’la röportaj gibi ve Bilişim Hikayeleri bölümünde anlatılan örnek hayat öyküleri kendisini keyifle izletiyorlar. Keşke prime-time denen izlence saatlerine alınsa programları, ülkemiz adına çok önemli ayrıntılar bunlar.

İşin zor bir yanı da, programın canlı yayın olarak sunulması ki buna rağmen anlatımların güçlülüğü TRT ekolunun başarısını da gösteriyor. Uzun lafın kısası ulusal bir kanalda tanıtılmaktan ismimizin anılmasından çok mutlu olduk. Bu mutluluğun tek sebebi takdir görmek değil. Sizlerin sevgi ve desteği sürekli hissettiğimiz bir şey. Yazdıklarımızın daha geniş kitlelere ulaşması tüm sanatçılar gibi bizim de arzumuz.

Evet aşağıda tanıtıldığımız bölümün videosu var. Gerçi Çağdaş Bey bölümün DVD’sini rica etmem üzerine yolladı.

Çağdaş Bey’in nezdinde Bilişim Rüzgarı ekibine ve TRT’ye saygı ve sevgilerimi iletiiyorum. Programda sordukları “Sitenin adının neden Güneşin Tam İçinde olduğu?” sorusunun cevabı için Hakkında sayfamıza davet ediyorum 🙂

Kaynakça:
http://www.bilisimruzgari.com/

PAYLAŞ: