site

Güneşin Tam İçinde, TRT2 Bilişim Rüzgarı’nda

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Geçen Pazar günü TRT2’de yayınlanan Bilişim Rüzgarı’nda blog tanıtım köşesi başladı ve Güneşin Tam İçinde sitesi olarak tanıtıldık.

bilisimruzgari1 Geçen pazar günü TRT2'de yayınlanan Bilişim Rüzgarı'nda blog tanıtım köşesi başladı ve Güneşin Tam İçinde sitesi olarak tanıtıldık Geçen pazar günü TRT2'de yayınlanan Bilişim Rüzgarı'nda blog tanıtım köşesi başladı ve Güneşin Tam İçinde sitesi olarak tanıtıldık

Ülkemizin ulusal kanalı TRT izleyici kitlesi en geniş yayın organlarından birisi. Bilişim Rüzgarı da eğer takip ediyorsanız, yıllardır izleyicilerine çeşitli teknikleri, programları tanıtan bilişim dünyasının nadide televizyon programı.

Program sunucu / uzmanlarından Sayın G.Çağdaş KAVAL’dan bir e-posta aldım. Kısaca pazar günü (11 Ocak 2009) tanıtılacağımızdan bahsediyordu.

Programın gece yarısı başlaması dışında (Bilişim Rüzgarı Programı-TRT 2’de her Pazar 00:00-00:45 arası yayınlanıyor) dört dörtlük bir bölüm olduğunu izleyenler gördü. Gerçekten de site tanıtımları, Microsoft Genel Müdürü Çağlayan Arkan’la röportaj gibi ve Bilişim Hikayeleri bölümünde anlatılan örnek hayat öyküleri kendisini keyifle izletiyorlar. Keşke prime-time denen izlence saatlerine alınsa programları, ülkemiz adına çok önemli ayrıntılar bunlar.

İşin zor bir yanı da, programın canlı yayın olarak sunulması ki buna rağmen anlatımların güçlülüğü TRT ekolunun başarısını da gösteriyor. Uzun lafın kısası ulusal bir kanalda tanıtılmaktan ismimizin anılmasından çok mutlu olduk. Bu mutluluğun tek sebebi takdir görmek değil. Sizlerin sevgi ve desteği sürekli hissettiğimiz bir şey. Yazdıklarımızın daha geniş kitlelere ulaşması tüm sanatçılar gibi bizim de arzumuz.

Evet aşağıda tanıtıldığımız bölümün videosu var. Gerçi Çağdaş Bey bölümün DVD’sini rica etmem üzerine yolladı.

Çağdaş Bey’in nezdinde Bilişim Rüzgarı ekibine ve TRT’ye saygı ve sevgilerimi iletiiyorum. Programda sordukları “Sitenin adının neden Güneşin Tam İçinde olduğu?” sorusunun cevabı için Hakkında sayfamıza davet ediyorum 🙂

Kaynakça:
http://www.bilisimruzgari.com/

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

10 Yorum

 1. Süleyman hocam tebrikler. TRT’nin blog tanıtımlarına yer vermesi, sizin tanıtılan ilk blog olmanız gerçekten çok güzel.

  İnşallah GTİ ile ilgili böyle güzel gelişmelerin sonu gelmez 🙂

 2. Nanotürkiye yavaş yavaş TV’lerin gündemine geliyoruz.

  GTİ ilk olmayı hakediyor, sevindim. Süleyman Abi başarılarının devamını diliyorum.

  Not : Bir an önce friendfeed.com/ssonmez’in açılmasını istiyorum bu arada 🙂

 3. Tebrikler!
  Darısı diğer blog yazarlarının ve blogların başına.
  Yalnız tv programı konusunda şunu belirteyim yeri gelmişken (pek yeri değil ama en azından tanıttıkları blogda tepkileri görmek için bir daha gezinirler diye diyorum), eskiden beri program çok soğuk geliyor bana. Bu durumu bir kaç defa e-postayla ilettiğimi hatırlıyorum kendilerine. İlk yayınlandığı zamanlar seyretmişliğim vardır, son zamanlarda da kanal zıplarken denk geldim bir kaç defa hala aynı şekilde yürüyor yayın. Hiç zevk verici bir yanı yok. Patır patır koştururcasına konuşmalar, teknik terimlere boğulmuş anlatımlarla bazen soruyorum kendime bu insanlar hangi dilde konuşuyorlar diye? Sunucu uzmanların bilgiç tavırları… Sunucu hanım/lar/ın bütün içtenliği stüdyonun ve uzmanların soğukluğunu silemiyor maalesef.

 4. NanoTürkiye, Uğur, Gazanya teşekkür ederim. Sizinle kutlamak çok güzel. Darısı hepimizin başına gerçekten de. Uğur FF bahsinde bilemiyorum. Bakalım 🙂

  Emir Alp bu haftaki bölümde Sayın Çetin Çetiner’i izledim. Mükemmel bir programı tanıttı. Konuşunlanları dikte eden / yazan birçok program gördüm GVZ’de dahil olmak üzere. Ama Türkçe için en yetenekli yazılımın testini izlemek harikaydı. Mesela Bilişim Rüzgarı’nın konuk ve konuklarından sadece birisiydi bu.

  Program ciddi şekilde ilgi çekici konularla gidiyor. Bu cevabı verirken programda anıldığım için koruma refleksiyle cevap vermediğimi bilmeni isterim. Canlı yayında teknik bir konuyu anlatmak hiç kolay değil. Düşün ki Bill Gates Windows’u tanıtırken Windows mavi ekran vererek çökmüştü. Yani sunucuların bir yandan teknik bir konuyu güven verecek şekilde anlatıp bir yandan esprilerle çarkı felek ekranı çevirmelerini beklemek bence biraz abartı oluyor 😀

  Kısacası iyiler, gerçekten TRT’nin güzide programlarından birisi ve bugünlerde yaptıkları atakları dikkatlice takip etmenizi tavsiye ediyorum.

 5. Biraz geç bir tebrik oldu ama o bölümü izlemiştim ve blogunu görünce de oldukça sevindim.Başarılarının devamını diliyorum sevgiyle kal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı