Geçen Pazar günü TRT2’de yayınlanan Bilişim Rüzgarı’nda blog tanıtım köşesi başladı ve Güneşin Tam İçinde sitesi olarak tanıtıldık.

Geçen pazar günü TRT2'de yayınlanan Bilişim Rüzgarı'nda blog tanıtım köşesi başladı ve Güneşin Tam İçinde sitesi olarak tanıtıldık Güneşin Tam İçinde, TRT2 Bilişim Rüzgarı'nda

Ülkemizin ulusal kanalı TRT izleyici kitlesi en geniş yayın organlarından birisi. Bilişim Rüzgarı da eğer takip ediyorsanız, yıllardır izleyicilerine çeşitli teknikleri, programları tanıtan bilişim dünyasının nadide televizyon programı.

Program sunucu / uzmanlarından Sayın G.Çağdaş KAVAL’dan bir e-posta aldım. Kısaca pazar günü (11 Ocak 2009) tanıtılacağımızdan bahsediyordu.

Programın gece yarısı başlaması dışında (Bilişim Rüzgarı Programı-TRT 2’de her Pazar 00:00-00:45 arası yayınlanıyor) dört dörtlük bir bölüm olduğunu izleyenler gördü. Gerçekten de site tanıtımları, Microsoft Genel Müdürü Çağlayan Arkan’la röportaj gibi ve Bilişim Hikayeleri bölümünde anlatılan örnek hayat öyküleri kendisini keyifle izletiyorlar. Keşke prime-time denen izlence saatlerine alınsa programları, ülkemiz adına çok önemli ayrıntılar bunlar.

İşin zor bir yanı da, programın canlı yayın olarak sunulması ki buna rağmen anlatımların güçlülüğü TRT ekolunun başarısını da gösteriyor. Uzun lafın kısası ulusal bir kanalda tanıtılmaktan ismimizin anılmasından çok mutlu olduk. Bu mutluluğun tek sebebi takdir görmek değil. Sizlerin sevgi ve desteği sürekli hissettiğimiz bir şey. Yazdıklarımızın daha geniş kitlelere ulaşması tüm sanatçılar gibi bizim de arzumuz.

Evet aşağıda tanıtıldığımız bölümün videosu var. Gerçi Çağdaş Bey bölümün DVD’sini rica etmem üzerine yolladı.

Çağdaş Bey’in nezdinde Bilişim Rüzgarı ekibine ve TRT’ye saygı ve sevgilerimi iletiiyorum. Programda sordukları “Sitenin adının neden Güneşin Tam İçinde olduğu?” sorusunun cevabı için Hakkında sayfamıza davet ediyorum 🙂

Kaynakça:
http://www.bilisimruzgari.com/

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram8 YORUMLAR

 1. Süleyman hocam tebrikler. TRT’nin blog tanıtımlarına yer vermesi, sizin tanıtılan ilk blog olmanız gerçekten çok güzel.

  İnşallah GTİ ile ilgili böyle güzel gelişmelerin sonu gelmez 🙂

 2. Nanotürkiye yavaş yavaş TV’lerin gündemine geliyoruz.

  GTİ ilk olmayı hakediyor, sevindim. Süleyman Abi başarılarının devamını diliyorum.

  Not : Bir an önce friendfeed.com/ssonmez’in açılmasını istiyorum bu arada 🙂

 3. Tebrikler!
  Darısı diğer blog yazarlarının ve blogların başına.
  Yalnız tv programı konusunda şunu belirteyim yeri gelmişken (pek yeri değil ama en azından tanıttıkları blogda tepkileri görmek için bir daha gezinirler diye diyorum), eskiden beri program çok soğuk geliyor bana. Bu durumu bir kaç defa e-postayla ilettiğimi hatırlıyorum kendilerine. İlk yayınlandığı zamanlar seyretmişliğim vardır, son zamanlarda da kanal zıplarken denk geldim bir kaç defa hala aynı şekilde yürüyor yayın. Hiç zevk verici bir yanı yok. Patır patır koştururcasına konuşmalar, teknik terimlere boğulmuş anlatımlarla bazen soruyorum kendime bu insanlar hangi dilde konuşuyorlar diye? Sunucu uzmanların bilgiç tavırları… Sunucu hanım/lar/ın bütün içtenliği stüdyonun ve uzmanların soğukluğunu silemiyor maalesef.

 4. NanoTürkiye, Uğur, Gazanya teşekkür ederim. Sizinle kutlamak çok güzel. Darısı hepimizin başına gerçekten de. Uğur FF bahsinde bilemiyorum. Bakalım 🙂

  Emir Alp bu haftaki bölümde Sayın Çetin Çetiner’i izledim. Mükemmel bir programı tanıttı. Konuşunlanları dikte eden / yazan birçok program gördüm GVZ’de dahil olmak üzere. Ama Türkçe için en yetenekli yazılımın testini izlemek harikaydı. Mesela Bilişim Rüzgarı’nın konuk ve konuklarından sadece birisiydi bu.

  Program ciddi şekilde ilgi çekici konularla gidiyor. Bu cevabı verirken programda anıldığım için koruma refleksiyle cevap vermediğimi bilmeni isterim. Canlı yayında teknik bir konuyu anlatmak hiç kolay değil. Düşün ki Bill Gates Windows’u tanıtırken Windows mavi ekran vererek çökmüştü. Yani sunucuların bir yandan teknik bir konuyu güven verecek şekilde anlatıp bir yandan esprilerle çarkı felek ekranı çevirmelerini beklemek bence biraz abartı oluyor 😀

  Kısacası iyiler, gerçekten TRT’nin güzide programlarından birisi ve bugünlerde yaptıkları atakları dikkatlice takip etmenizi tavsiye ediyorum.

 5. Biraz geç bir tebrik oldu ama o bölümü izlemiştim ve blogunu görünce de oldukça sevindim.Başarılarının devamını diliyorum sevgiyle kal.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.