O günü hiçbirimiz unutmadık. Sabahın ilk ışıkları her günkü gibi İstanbul’un mesafeli sokaklarına ve insanlarının üstüne düşüyordu. Korna sesleri, trafik, milyonlarca insanın bir yerden bir yere gitme telaşı. Vapurdaydım, martıları izliyordum sonra ansızın vapur sola döndü ve Haydarpaşa tüm güzelliği ile belirdi. “Muhteşem…” diye düşündüm. Birden tüm insanların kafası bana döndü. İrkilmiş gibiydiler. Sonra bir kadın dalgınlıkla “Evet cidden muhteşem.” diye düşündü ve hepimiz işittik!

O günü hiçbirimiz unutmadık. Sabahın ilk ışıkları  her günkü gibi İstanbul'un mesafeli sokaklarına ve insanlarının üstüne düşüyordu. Korna sesleri, trafik, milyonlarca insanın bir yerden bir yere gitme telaşı. Vapurdaydım, martıları izliyordum sonra ansızın vapur sola döndü ve Haydarpaşa tüm güzelliği ile belirdi. Düşüncelerin İşitildiği Gün...
Fotoğraf: Scootie | Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.

Saat 9.15 olduğunda işyerimde müthiş bir telaş göze çarpıyordu. Yol boyunca oluşan karmaşayı anlatmam mümkün değil. Ne olduğunu bilmiyordum. Hemen Interneti açtım. Sanal dünya kaynıyordu. Millet deliye dönmüştü. Twitter aynı şekilde. Hızla arkadaşlarımın sitelerine girdim.

Vay canına, sosyal medya çoktan yazmaya başlamıştı. Kimisi eşinin yalanlarını artık kesin olarak anladığını söylüyordu. Herkesin ortak görüşü kendimizi çırılçıplak hissediyorduk. Gizlemek istediğimiz her şey inatla aklımıza geliyordu.

Bakanlar Kurulu birbirine girmişti. Rusya Devlet Başkanı’nın özel uçağıyla Orta Asya steplerinde gizli bir bölgeye uçuşa çıktığını duydum. Amerika’da da Amerikan Başkanı, Air Force One uçağıyla süresiz şekilde havalanmıştı. Bir çok lider topluluklardan uzağa hızla hareket ediyordu.

Liderlerin düşüncelerinin olduğu haliyle işitilmesiyle, dünyanın dengesinin iyice bozulması muhtemeldi. Beyaz Saray personeli süresiz şekilde gözetim altındaydı. Tahmin ediyorum Başkanı sabah sabah tüm düşünceleriyle duymuşlardı.

CNN sürekli spekülasyon üretiyor ve ülkenin ilk Latin Amerika kökenli başkanın aslında kökeninin söylendiği gibi olmadığı ve seçmenlerini aldattığının kesinleştiğini iddia ediyordu. Oysa spiker haberi okurken oğlunun velayetini nasıl alacağını düşünüyordu ve biz bunu duyuyorduk.

Vatikan, ziyaretçilere kapatılmıştı ve güçlü bir skandalın koptuğu anlaşılıyordu. “Tanrım! Neler oluyor böyle?” dilimizden en çok dökülen cümle olmuştu. Tablet ekranı kapattım.

HİKAYENİN DEVAMI AŞAĞIDAN SATIN ALINARAK E KİTAP OLARAK OKUNABİLİR

FF75AgAAQBAJ

GOOGLE PLAY KİTAPLAR / Google Play Books
(Android telefon, tablet , Windows / Mac notebook ve bilgisayarlarda okunabilir)
https://play.google.com/store/books/details/SÜLEYMAN_SÖNMEZ_BİRAZ_TUHAF_BİR_KİTAP?id=FF75AgAAQBAJ

APPLE iTunes / iBooks / Kitap
(iPad , iPhone ve Mac bilgisayarlarda notebooklarda kitap okuyanlar için)
https://itunes.apple.com/us/book/biraz-tuhaf-bir-kitap/id840432897?mt=11

HEYECAN SİZİ BEKLİYOR!

* Karıncaların beyninden oluşan bir bilgisayar ağı mı? 

* Erzincan’da bulunan antik bina hangi sırları saklıyor? Tüyler ürperten bir afetin izleri…

* Van Gölü kuruduğunda biyoyakıt için başlayan çalışmalar nasıl bir felakete yol açtı?

* Sonsuza dek değiştiler Sevgi Silahı.

* Bu ağaç muhteşem görünüyor nefesim kesildi… Evet senin genlerinden ürettik onu…

* Dünyada son nükleer bomba da bitene dek yarı ömürlerini…

* Kendine saklaman mümkün değil düşüncelerini

* İnsana en çok benzeyen robot yabancı gezegenin ölümcül görüntülerini nasıl çözecek?

ÖYKÜLERİN İSİMLERİ

1) Birleşik Karınca İşlemcisi
2) Ve Bacterıopro, Van Gölü’nü Biyoyakıta Çevirdi!
3) Düşüncelerin İşitildiği Gün…
4) Bulutkulak
5) Arş’ın Kitabı
6) Sevgi Silahı
7) Ağaç | ಮರ
8) Son Bilgisayar
9) Yarılanma Ömrü
10) Sayha

ISBN NO: 978-605-87015-0-2

TAKİP İÇİN HARİKA BİR ZAMAN! ŞİMDİ!