Arabesk filmi zamanının çok ilerisinde bir Ertem EĞİLMEZ filmidir. Bugün çekilse müthiş bir hasılatı olurdu. Tam ekşi sözlüklerin, ahkamların ve tiye almaların zamanına layık bir film. Zekice kurgulanmış alışılmış Türk Sinema kalıplarına müthiş bir serzeniş. Ünlü replikleri, şarkıları, gülmekten öldüren bir film.

Arzu Film haklarına sahip olduğu Arebesk filmini Youtube’a yükleyerek yüz binlerce kez yeniden izlenmesini sağlamıştır. Teşekkür ederiz.
Aşağıdaki linki tıklayıp youtube da izleyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=ldAO5onF9eQ

“Allahım kör et beni / Allahım kör et beni / Aksın gözüm nuru aksın / Bundan böyle kör baksın ” , “İstanbul nerede abiler?/ Gösterelim anam”, “Bu bizim ağacımız olsun mu?”

Şener ŞEN, Müjde AR, Uğur YÜCEL daha ne olsun?

http://www.erlerfilm.com/arsiv/renkli-1.asp?ID=127
http://www.imdb.com/title/tt0263065/
http://www.sinematurk.com/ara.php3?kod=1694§ion=film
http://www.kameraarkasi.org/sinema/yonetmen/dir_turk/e/ertemegilmez.html
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=arabesk
http://www.film.gen.tr/star/star.cfm?sid=3183

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram2 YORUMLAR

  1. En beğendiğim ilk 3 Türk filminden biri. Ama dalında bence en iyi (komedi) bir de filmdeki şarkıların sözleri çok anlamlı keşke bir fırsatını bulsam ve istediğim her an izleyebilsem…

  2. Değil mi 🙂 İnsan üzülüyor, şimdilerde vahşet dolu, kalitesiz senaryolar, ucuz espriler, özensiz bir ayda bitirildiği için övünülen filmler furyası. Yabancı ülkelerde adamlar bir ayda değil altı ayda yapacakları rolü deliler gibi çalışıyorlar. Sadece Storyboardları çizip üzerinde düşünmek aylarını alıyor.

    Keşke Ertem Eğilmez gibi yönetmenler Türk Sinemasında tekrar köşeleri tutsa…

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız