Galaktik kuvvetlerin başkanı dünya üzerinde yoğunlaşan bombardımanı daha fazla engelleyemeyeceğimizi düşünüyordu. Satürn 5 bölgesindeki vahşet, dehşet vericiydi. Düşman tüm kadınları, çocukları katledecek G32N6 kodlu et yiyici bakteriyi koloniye göndermişti. Sirius Paktı açıkça çiğnenmişti. Tek başımızaydık. Sadece uzaktan, ötelerden Galaktik Kuvvetler Başkomutanı Mustafa Kemal Paşa’nın Ay üssündeki kurtarma planları işitiliyordu. Çaresizdik, ondan başka ümidimiz kalmamıştı.

19mayis2109
Görselin tasarımında yararlanılan resimler Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır. Resimlerin linkleri 1, 2, 3

Satürn 5’ten kurtulan 3 adamla dün görüştüm. Bir tanesinin kolu kesilmişti. Saatlerdir bilincini toparlayamıyordu. Eline yayılan bakteriye hemen müdahale edilmişti. Savaşın ne kadar korkunç olduğunu tarif etmek belki bu anlarda anlamını yitiriyordu. Diğer iki adamınsa gözleri kan çanağına dönmüştü. Yüzlerinden anlaşılmıyordu ama günlerdir ağladıklarını tahmin ettim. Çocukları ve eşleri gözlerinin önünde vahşice yok edilmişti. Satürn 5 için artık söylenecek bir şey yoktu.

İki adam hiç itiraz etmeden göreve gönüllü olduklarını söylediler. Onlara teslim edeceğim planların ne pahasına olursa olsun Başkumandan Mustafa Kemal Paşa’ya iletilmesi gerekiyordu. Bu mesajın içeriğini görmek için DNA analizi yeterli değildi. Bizzat “aura tarayıcı” ile doğrulanması ve eşlenik çift yönlü foton parçacığı testi geçilmeliydi. Mesajın okunması için gerekli foton çiftlerinden birisi burada üsde kalacaktı ve diğeri oraya ulaşacaktı. Biz ve Mustafa Paşa aynı anda iki fotonu eşleştirmedikçe mesaj okunamayacaktı.

İhanet üstüne ihanet. Satürn 5’i kaybetmemize yol açan Dünya Federasyon Kuvvetleri Başkanı, Ay üssünün bombalanması yönünde emir vermişti. Zaten sıkıntıda olmamıza bir de bu eklenmişti. Dünya Federasyonu’ndan katılan bağımsız milletvekilleri Mars’ta kurulacak D.B.M.M (Dünya Büyük Millet Meclisi)’nin açılışı için “itki silici özel kapsüllerle” yörüngeden çıkarılıyordu. Ne yazık ki aralarında Doktor Hakan Tahir ve Fizikçi George Maltex’in bulunduğu kapsüller, bozon silahları ile yok edilmişti. Çok büyük kayıplar.

Bu haberin ve Satürn 5’in acıları birliklerimizde moral bozukluğu ile yayılırken Mustafa Kemal Paşa’nın o yürekleri coşturan holografik mesajı elimize ulaştı.

“Savaş tüm cephelerde sürmektedir. Dünya ulusları bu haksız işgal karşısında tek yürek olarak savaşmaya devam edecektir. Savaş bir sınırı bir gezegeni korumak değildir.

Vatan ve federasyon tüm Güneş sistemidir.

Hatt-ı müdafa yoktur sath-ı müdaafa vardır O satıh tüm güneş sistemidir.

Vatanın, her karış gezegeni, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz”

Mars üssündeki meclisin içinde hainlerin olduğu söyleniyordu. Geçen hafta bir suikast girişimi yakalanmıştı. Sadece meclis üyelerinin genetik yapısına kodlanmış zararsız görünen nanorobotlar üsse yollanmıştı. Nanorobotların etkinleştirilmesini önleyen Federasyon Savunma Komutanlarından Ferry Gems’in “reconstructive nanorobot programming / Yeniden yapılandırmacı Nanorobot Programlama” algoritmasını içeren koruyucu ışınlardı.

Eşi görülmedik savaşta milyonlarca dünya vatandaşı ölmüştü. Cephe gerisindeki insanlar panik içindeydi. Aralarında düşmanın mandası olmamızı isteyenler, Dünya federasyonundan ayrılıp yeni bir federasyon kurmamızı isteyenler de vardı. İhanet olduğunu bile düşünmeden bizi paramparça duruma düşürüyorlardı.

astroidler
Görselin tasarımında yararlanılan resimler Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır. Resimlerin linkleri 1, 2

Kazım Karabekir ve İsmet İnönü yönetimindeki kuvvetler Neptün Savunma hattında ağır kayıplarla muharebeye devam ediyordu. Silahlarımız azdı, askerimiz azdı. Milyonlarca yıl öncesinden ilahi güçlerin desteği gibi görülecek göktaşı kuşağı bu savaşın ikinci aşamasını oluşturacaktı. Göndereceğimiz mesaj göktaşı kuşağındaki kuvvetlerimizin yerini ve yeni bütünleşik saldırı algoritmamızı içeriyordu. Bu sefer düşmanı adım adım geri çekilerek Göktaşı kuşağına çekmek İsmet Paşa’nın ve komutasındaki askerlerin göreviydi.

Halide Edip, dünyanın tüm başkentlerinde sürdürdüğü içler yakan ve savunma kuvvetlerimize gönüllüler toplayan konuşmalarından birisini daha yapmıştı. Her insana her silaha ve her güce ihtiyacımız var.

Savaşın nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz. Dünya kuvvetleri düşmana karşı tüm güçleriyle çarpışıyor. Ama eğer kazanırsak bugünü Gençlere bayram adayacağımızı açıkladı büyük Komutan. Onunla gurur duyuyorum. Bu şerefli mücadelenin sembolü o. Dünya kuvvetlerinin ruh gücü. Mustafa Kemal Atatürk.

Güneş sistemindeki yuvalarında başarmamız için Tanrı’ya dua eden tüm insanlar, sizleri utandırmayacağız. Kanımızın son damlasına dek özgürlüğümüz için çarpışacağız.

Süleyman Sönmez 19 Mayıs 2009

Önemli Not: Bu hikayedeki isimler ve olayların gerçek kişi ve olaylarla bağlantısı yoktur. Bilimkurgu tarzında yazılan bu öykü o günün şartlarında olağanüstü bir başarıyla ülkemizin özgürlüğüne kavuşturan şerefli komutan, asker, şehit ve önderlerimizi bugünün şartlarıyla anlamak için örnekleme yapmıştır. Hikaye tümüyle hayal ürünüdür. Görülebilecek hatalar yazara aittir. O yüksek şahsiyetlere mal edilemez. Ruhları şad olsun.

* Geçen yıllarda 19 Mayıs için yazdığım makaleyi okumak için tıklayınız.
http://www.gunesintamicinde.com/bir-dokuz-bir-dokuz-1919-mayisin-19u/

Yazıda geçen teknik terimlerin açıklamaları:
Bozon
http://en.wikipedia.org/wiki/Boson

Eşlenik Foton ve Şifreli Mesaj
İletişim Ağ Güvenliğinde Son Aşama: Kuantum Kriptografi ve Fiber Optik Ortamda Kuantum Temelli Rastsal Sayı Üretimi
http://www.ueimzas.gazi.edu.tr/pdf/bildiri/57.pdf (Acrobat PDF Formatında)
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


9 YORUMLAR

  1. Süleyman Hocam,
    Harika bir yazı… Harika bir öykü… Harika bir uyarlama… Daha hangi sıfatla “harika” denilebilecekse işte o da harika…
    Zihninize sağlık.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız