Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

3) SİTEMİZE RESİM, FOTOĞRAF EKLEYELİM

( Bu yazı https://www.gunesintamicinde.com/10-dakikada-bloggerla-web-siten-olsun-ister-misin-1/ yazısının 3. bölümüdür. Önce onu okumalısınız.)

a) Yazdığımız yazıları kuru kuruya yollamayalım. Bir fotoğraf, resim ekleyelim. Nasıl olacak bu iş? Bir kere ilk dikkat edilecek konu Google’a girip hehangi bir resmi bulup ekleyemezsiniz. Bu fotoğrafın, resmin telif hakları olabilir. Sanatsal bir yapıt olarak sanatçı izinsiz yayınlamanızdan dolayı size dava bile açabilir.

b) ÜCRETSİZ FOTOĞRAF NASIL BULURUZ ?

Çoğumuz kendisi fotoğraf çeker, bir de ücretsiz fotoğraf arşivi bulunan Stock Photo denilen sitelere gideriz.
Hazır söz etmişken bu sitelerden birkaçına bakalım:
http://www.sxc.hu/
http://www.freeimages.co.uk/
http://www.freephotosbank.com/
http://yotophoto.com/

Bazıları ücretsiz üyelik isteyebilir. Bu kurallara uymanız ve emeğe saygı göstermeniz, kaynak göstermeniz birinci şarttır. Kanuni bir zorunluluktur da.

c) FOTOĞRAFI YAZIYA NASIL EKLERİZ?
İster kendi çektiğimiz, isterse ücretsiz bulduğumuz bir fotoğraf olsun, fotoğraf eklemek, gayet kolaydır.
Yazı yazmak için GÖNDERME başlığına gittiğimizde hemen üstte resim ekleme  düğmesi göreceksiniz.

bloggerdansiteac14.jpg

d)
Ona tıkladığınızda yeni bir pencere açılacak. Gözat düğmesine basarak açılan pencerede görselinizi seçin. 

bloggerdansiteac15.jpg

e) Resmin yollanması için RESMİ YÜKLE düğmesine basmadan önce “Hizmet şartnamesini kabul ediyorum” işaretlemeyi unutmayın. Dilerseniz fotoğrafın yazıya göre sol, sağ konumda olmasını ya da yazıya küçük ön izlemesinin, en büyük halinin eklenmesini seçebilirsiniz.

bloggerdansiteac16.jpg

f) Yükleme tamamlandığında karşınıza gelen ekranda tamam düğmesine tıklayın. Resim sayfanızdaki yazıya eklenmiş olacaktır. Sadece YAYINLA düğmesine basmanız yeterlidir. Sonucu görmek için sitenize girmeniz yeterli.

bloggerdansiteac17.jpg

Önceki İçerikAi ki do | Uyumun Yolu
Sonraki İçerikKafeine Süratli Bir Bakış
Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook