3) SİTEMİZE RESİM, FOTOĞRAF EKLEYELİM

( Bu yazı http://www.gunesintamicinde.com/10-dakikada-bloggerla-web-siten-olsun-ister-misin-1/ yazısının 3. bölümüdür. Önce onu okumalısınız.)

a) Yazdığımız yazıları kuru kuruya yollamayalım. Bir fotoğraf, resim ekleyelim. Nasıl olacak bu iş? Bir kere ilk dikkat edilecek konu Google’a girip hehangi bir resmi bulup ekleyemezsiniz. Bu fotoğrafın, resmin telif hakları olabilir. Sanatsal bir yapıt olarak sanatçı izinsiz yayınlamanızdan dolayı size dava bile açabilir.

b) ÜCRETSİZ FOTOĞRAF NASIL BULURUZ ?

Çoğumuz kendisi fotoğraf çeker, bir de ücretsiz fotoğraf arşivi bulunan Stock Photo denilen sitelere gideriz.
Hazır söz etmişken bu sitelerden birkaçına bakalım:
http://www.sxc.hu/
http://www.freeimages.co.uk/
http://www.freephotosbank.com/
http://yotophoto.com/

Bazıları ücretsiz üyelik isteyebilir. Bu kurallara uymanız ve emeğe saygı göstermeniz, kaynak göstermeniz birinci şarttır. Kanuni bir zorunluluktur da.

c) FOTOĞRAFI YAZIYA NASIL EKLERİZ?
İster kendi çektiğimiz, isterse ücretsiz bulduğumuz bir fotoğraf olsun, fotoğraf eklemek, gayet kolaydır.
Yazı yazmak için GÖNDERME başlığına gittiğimizde hemen üstte resim ekleme  düğmesi göreceksiniz.

bloggerdansiteac14.jpg

d)
Ona tıkladığınızda yeni bir pencere açılacak. Gözat düğmesine basarak açılan pencerede görselinizi seçin. 

bloggerdansiteac15.jpg

e) Resmin yollanması için RESMİ YÜKLE düğmesine basmadan önce “Hizmet şartnamesini kabul ediyorum” işaretlemeyi unutmayın. Dilerseniz fotoğrafın yazıya göre sol, sağ konumda olmasını ya da yazıya küçük ön izlemesinin, en büyük halinin eklenmesini seçebilirsiniz.

bloggerdansiteac16.jpg

f) Yükleme tamamlandığında karşınıza gelen ekranda tamam düğmesine tıklayın. Resim sayfanızdaki yazıya eklenmiş olacaktır. Sadece YAYINLA düğmesine basmanız yeterlidir. Sonucu görmek için sitenize girmeniz yeterli.

bloggerdansiteac17.jpg
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


8 YORUMLAR

  1. ALLAH razı olsun bilgiyi paylaşmak bilgiye anlam kazandırıyor ve bileni değerli kılıyor çok değerlisiniz benim için
    teşekkürler

  2. TEŞEKKÜRLER İNTERNETTE BOŞ BOŞ GEZİNMİCEM VE YENİ ŞEYLER KEŞİF EDİP SİTEME KOYACAĞIM SAYENİZDE:)

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız