Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

2) BLOGGER’DAN SİTEMİZİ AÇALIM

( Bu yazı   https://www.gunesintamicinde.com/10-dakikada-bloggerla-web-siten-olsun-ister-misin-1/ yazısının devamıdır. Önce onu okumalısınız.)


a)
Şimdi artık Gmail hesabımız olduğuna göre sitemizi açmak için önümüzdeki birkaç dakika kaldı demektir. Haydi devam edelim.

www.blogger.com adresine girelim. Karşımıza aşağıdaki gibi gayet sade bir arabirim gelir. Turu sonra atalım 🙂 Sağ alttaki “BLOGUNUZU ŞİMDİ OLUŞTURUN” düğmesine basın.

b) Şimdi gelen ekranda eğer Gmaili yeni açtıysanız kullanıcı adı ve parolanızı yazarak giriş yapın. Eğer hesap oluşturmanızı tamamlamadıysanız aşağıdaki ekranı görür ve kullanıcı hesabı oluşturursunuz.

c) Blog siteniz için bir başlık yazın. Denizin Yeri, Bursa’nın Ev Yemekleri, Altın Kaplama Ev Eşyası Yapma, Tarih Dersleri için Müthiş Kaynak… Hayalgücünüze ve sitenizin anlatacağı konulara uygun bir şeyler yazın. Bu sitenizin ilk kimliğidir. Web ziyaretçisi sitenize gelince nerede olduğunu ilk buradan konumlandırır.

Sonra Blog adresi girmenizi ister. Bu kalıcı bir adrestir. Aman dikkatli seçin. Arkadaşlarınıza vereceğiniz web adresidir. Dikkat etmeniz gereken detaylar. Türkçe harf kullanmayın (ç, ı, ü, ö, ğ, ş, İ, Ç, Ğ, Ö, Ü, Ş ) bu adreste boşluk vermeyin. Adresi kısa tutun kimse gunesintamicinde gibi çok uzun adları girmek istemez 😉

Aşağıdaki örnekte Başlık için ÖRNEK BLOG yazdım. Blog adresi (URL) için http://ornekblog.blogspot.com yazdım. Uygunluğunu kontrol ettim. Daha önce böyle bir adres açılmamamıştı. Adresi alabilirdim.

Şu an için Gelişmiş Blog ayarlarına girmeyin. Sırayla gidiyoruz. Oraya da bakacağız 🙂 DEVAM ET düğmesine basın.

d) Siteniz nasıl görünsün? Dış görünüş önemlidir. ilk algıyı oluşturur. Bu algıyı sitenizin içeriğine en uygun şekilde seçmelisiniz. Site neşeli şeyler anlatıyorsa, iç açan şöyle cafcaflı renkleri seçin. Ciddi şeyler anlatıyorsa ciddi renkler gri, siyah, kahverengi olsun. Yani aşağıdaki şablonlardan seçin. Ama kendinizi çok da sıkmayın. Çünkü sonradan da bu şablonlar değiştirilebiliyor. DEVAM ET diyerek sonraki sayfaya geçelim.

e) Ee artık bir baklava gönderirsiniz :))) Sitemizi açtık. Hayırlı olsun. Şu anda siteniz teknik olarak açıldı. Artık bir deneme yazısı yazalım ve sitemiz nasıl görünüyor bakalım. Harika değil mi? (Hayır 10 dakikayı aşmadık daha 🙂

f) GÖNDERMEYE BAŞLAYIN düğmesine basmıştık. Karşımızda sitelerde olmazsa olmaz alanları gireceğimiz ekran geldi. Yani göndereceğimiz konunun başlığı, içeriği (gövde metni) ve etiketleri. Aşağıda gördüğünüz gibi bir deneme yazısı yazın. Başlığa Merhaba, Gövdeye de “Bu benim ilk satırlarım. Heyecanlıyım, çok güzel şeyler yapacağımı hissediyorum :)” yazdım. Sonra en alttaki YAYINLA düğmesine bastım.

g) Evet muhteşem! İlk sitenizde ilk yazınız yayınlandı. Sitenize girenler artık görebiliyor. Haydi biz de görelim. Bakın aşağıdaki gibi ( yeni bir pencere ) düğmesine basın. Yeni bir pencere açılır ve web siteniz gözler önüne serilir. Sizi dünyaya bağlayacak pencere açılmıştır artık.

h) Daha önce seçtiğiniz şablon farklı ise, sizde ki görüntü farklı olabilir. Ancak benim seçtiğim şablonla Örnek Blog sitesi aşağıdaki oluşmuş oldu.

 

EVET BU SAYFA DA AŞAĞI DOĞRU ÇOK UZADI. HAYDİ SİTEMİZE FOTOĞRAF EKLEMEK İÇİN BİR SONRAKİ YAZIYA GEÇELİM.

BÖLÜM 3

https://www.gunesintamicinde.com/10-dakikada-bloggerla-web-siten-olsun-ister-misin-bolum-3/

 

 

STARBUL

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

2 YORUMLAR

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız