Marko Polo efsanevi yolculuğunu yapıp Çin’den döndükten sonra şöyle söylemiş: “Bir milyon mil yürüdüm.”

Bu sözünden sonra “Il Milione” Marco Polo’nun Çin’e gidiş yolculuğunun başlığı olarak anılmış.

milyon.jpg

Teşekkür ederim. 4 Ocak 2008 itibariyle sadece bir yılda imkansız gibi gelen bir hayal gerçek oldu. Bir blog sitesinden öte olmaya çalıştığımız site trafiği maaşallah diyelim 🙂 her geçen gün artarak bugün 1.000.000 oldu. Eskiden büyük çoğunluk Google’dan arayarak gelirdi. Artık siteyi düzenli okumayı seven dostlarım var. Ziyaretlerin bir kısmı da imleme sitelerinden ve dost sitelerin verdiği linklerden. Peki ne olacak, devamı nasıl gelişecek?

Şu an için Güneşin Tam İçinde projesi Google reklamlara rağmen, maddi bir getirisi yok denecek kadar az olan bir site. Buna karşılık harcanan zaman ve sitede gerçekleşen trafik çok fazla. Yani tamamen duygusal bir mutlulukla yayınına devam ediyor. 🙂

Sizlerden beklentim ise daha çok yorum yazmanız. Artı eksi düşüncelerinizi belirtmeniz. Ancak kesinlikle kavga, dövüş vs. yorumlarını yayınlamıyorum. Türkçesi çok bozuk yorumları da yayınlamıyorum. Aslında bayağı yorum yazılmasına karşın okunmaya oranla çok düşük. Çok okunan yazılar listesinde binlerce okunan yazılara on yorum ancak geliyor. Neden? Bunu merak ediyorum.

İkinci beklentim de RSS Abone olmanız. Böylece siteyi daha iyi takip edebilirsiniz.

Konuk yazar almayı düşündüm. Ama konuk yazar zor bir karar. Karşınızdaki kişinin söyleyecek çok güzel sözleri varsa zaten bir site açıyor değil mi 🙂 Sadece webden anlamayan ama kültürlü insanlar bir istisna teşkil ediyor. Bu kısım beni düşünmeye teşvik ediyor.

Evet. Bir milyon. Yani 10 üssü 6. Bu bir milyon ziyaretin dünyadaki ışıklar gibi yanıp söndüğünü görüyorum. Zaman akıyor. Belki bir gün bir milyar deriz değil mi?. Şu an için çok komik bir hayal. İnsan tamahkar bir varlık ama benliğinin taleplerine rağmen hizmet etmekten ve vermekten vazgeçmemek gerek.

Hepinize teşekkürlerimi ve sevgilerimi tekrar sunarım. İyi ki varsınız sevgili ziyaretçilerim.

TAKİBE ALIN:

X (Twitter) Takip Edebilirsiniz: 
twitter.com/ssonmez

Bilimkurgu okumayı seviyorsanız,
Starbul ilginizi çekecektir. www.starbul.com

Youtube Kanalım: 
www.youtube.com/suleymansonmez 


Süleyman SÖNMEZ

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram8 YORUMLAR

 1. “Çok okunan yazılar listesinde binlerce okunan yazılara on yorum ancak geliyor. Neden? Bunu merak ediyorum.”

  Bunun sebebi yazılarınızın araştırma yazısı olması sanıyorum ki. Biliyorsunuz yeni karşılaşılan konular üzerine birşeyler söylemek gerçekten zor. Örneğin “Renklere Hükmedenler” yazınız. Böyle bir konuyla ilk kez karşılaşıyorum ve açıkçası neden daha önce dikkat etmediğime de şaşırdım. Sizin sayenizde farkına varmış bulunuyorum. Kendi adıma yazıya dğer katacak bir yorumum olmayınca sesimi pek çıkarmıyorum diyebilirim 🙂

  Nice milyon ziyaretler dilerim. İyi çalışmalar. 🙂

 2. Konuk yazar olayına takıldım. Bence şöyle bir çalışma yapalım; ödev verin ziyaretçiler yapıp gelsin. Siz zaten eski öğretmensiniz. Güneşin Tam İçinde daha fazla katılım ile güzel bir eğlence orataya çıkabilir.

 3. Tebrik ederim, böyle bilgi yumağı bir sitenin bir milyon ziyaretçiye ulaşması şaşırtmadı doğrusu. Tekrar tebrikler.

 4. Sefa, bence hiçbir insan yazısı mükemmel değildir. Eleştirileblir ekler yapılabilir ve insanların yeni görüşleriyle yazar da zengin kalır. Oysa ben şu anda bu geridönüşten yararlanamıyorum. Yani sizlerin hayat deneyimlerinden. Bu nedenle yorumlar çok önemli.

  Ömer Enis, yazıların içinde belli bölümleri vermiyorum, siz de araştırın diyorum. Hatta bu uygulama bir ilk sanırım. Genelde blog yazmayı herşeyi hazırlayıp sunmak olarak görmek hatalı bence, okunan yazı okuyucuya değer ve yetenek katabilmeli ve araştırmaya yöneltmeli.
  Ama ayrıca bir yazı hazırlayın desem işe yaramayacağı ortada daha okuyucularımı yorum yazmaya ikna edemedim 🙂 İşim zor yani…

  Ömer çok teşekkür ederim. Bilgi paylaşılınca büyür ancak. Bu bir gerçek. Okuyucularımın güçlü desteği ile ilerliyoruz. Bu birlikte yaptığımız bir şey. Oluşan güzel enerjiyi sadece sinerji olarak isimlendirebilirim 🙂

 5. Konuk yazar fikrini bende sanırım bir ara size iletmiştim. Gene çekinceli yaklaşmıştınız. Ama bence güzel olabilir.

  @Ömer Enis

  Süleyman Sönmez prensip olarak eve ödev vermez. Öğrencilerinin gelişimini kendisi derste görmek ister.

  Değil mi hocam? 🙂

 6. Emre, bak şöyle olabilir. Eğer makale yazmış ve yayınlamamı isteyen müthiş insanlar varsa 🙂 Kendi isimleri ile yayınlayabilirim. Veya blog yazarı olan arkadaşlarımla makale değiştirmeyi düşündüm. Yani biz blogcular birbirimiz için birer tane eğlenceli yazı yazabiliriz diyorum. Bence bu mimlemeden keyifli olabilir.

  Bunu bir makale ile duyurayım bakalım ilgi görecek mi? 🙂

  Emre ayrıca eve gerekmedikçe ödev vermememin meslek hayatımda en önemli karar olduğunu söylemeliyim. Bunu uzun okumalar psikolojik araştırmalar ve grup çalışmaları sonrasında kararlaştırdım.

  Böylece öğrencilerim, ödev vermediğim halde her an öğreniyor, öğrenmeyi seviyor ve benim ya da bir öğretmenin öğretemeyeceği kadar çok şeyi zaten sevdiği için öğreniyor.

  Yetiştirdiğim öğrencilerin teknoloji alanında olsun diğer alanlarda olsun bu disiplini ve öğrenme meraklarını koruduklarını ve şimdi geldikleri konumları haklı olduğumu gösteriyor 🙂

  Bunu da ayrı bir makalede anlatmalıyım. Eğtimde teknoloji rehberinden sonra öğrenme sevgisi güzel bir başlık olabilir.

  Bakın yorum yazdınız ve bana katkıda bulundunuz. Sayenizde iki konu çıktı. Bu konular belki binlerce insana faydalı olacak.

  Üye olup yorum yazdığınız için teşekkür ederim.

 7. Bu siteyi yeni keşfettim ve çok beğendim yazar üye ilişkisi hoşuma gitti ve fikirleriniz gerçekten çok aydınlatıcı. Artık hergün ziyaret edebileceğim bir site. Bunun yanı sıra farklı konulara dikkat çekmeniz insana çok farklı düşünceler yer ettiriyor yazar kadrosuna çok müteşekkirim.
  nice konulara…………..

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız