Marko Polo efsanevi yolculuğunu yapıp Çin’den döndükten sonra şöyle söylemiş: “Bir milyon mil yürüdüm.”

Bu sözünden sonra “Il Milione” Marco Polo’nun Çin’e gidiş yolculuğunun başlığı olarak anılmış.

milyon.jpg

Teşekkür ederim. 4 Ocak 2008 itibariyle sadece bir yılda imkansız gibi gelen bir hayal gerçek oldu. Bir blog sitesinden öte olmaya çalıştığımız site trafiği maaşallah diyelim 🙂 her geçen gün artarak bugün 1.000.000 oldu. Eskiden büyük çoğunluk Google’dan arayarak gelirdi. Artık siteyi düzenli okumayı seven dostlarım var. Ziyaretlerin bir kısmı da imleme sitelerinden ve dost sitelerin verdiği linklerden. Peki ne olacak, devamı nasıl gelişecek?

Şu an için Güneşin Tam İçinde projesi Google reklamlara rağmen, maddi bir getirisi yok denecek kadar az olan bir site. Buna karşılık harcanan zaman ve sitede gerçekleşen trafik çok fazla. Yani tamamen duygusal bir mutlulukla yayınına devam ediyor. 🙂

Sizlerden beklentim ise daha çok yorum yazmanız. Artı eksi düşüncelerinizi belirtmeniz. Ancak kesinlikle kavga, dövüş vs. yorumlarını yayınlamıyorum. Türkçesi çok bozuk yorumları da yayınlamıyorum. Aslında bayağı yorum yazılmasına karşın okunmaya oranla çok düşük. Çok okunan yazılar listesinde binlerce okunan yazılara on yorum ancak geliyor. Neden? Bunu merak ediyorum.

İkinci beklentim de RSS Abone olmanız. Böylece siteyi daha iyi takip edebilirsiniz.

Konuk yazar almayı düşündüm. Ama konuk yazar zor bir karar. Karşınızdaki kişinin söyleyecek çok güzel sözleri varsa zaten bir site açıyor değil mi 🙂 Sadece webden anlamayan ama kültürlü insanlar bir istisna teşkil ediyor. Bu kısım beni düşünmeye teşvik ediyor.

Evet. Bir milyon. Yani 10 üssü 6. Bu bir milyon ziyaretin dünyadaki ışıklar gibi yanıp söndüğünü görüyorum. Zaman akıyor. Belki bir gün bir milyar deriz değil mi?. Şu an için çok komik bir hayal. İnsan tamahkar bir varlık ama benliğinin taleplerine rağmen hizmet etmekten ve vermekten vazgeçmemek gerek.

Hepinize teşekkürlerimi ve sevgilerimi tekrar sunarım. İyi ki varsınız sevgili ziyaretçilerim.

Süleyman SÖNMEZ

TAKİP İÇİN HARİKA BİR ZAMAN! ŞİMDİ!