Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Bankadan, bankaya yurtdışı para transferleri oldukça zahmetli ve komisyonlar yüksek. Eski adı Transferwise yeni adı Wise olan sistem ile ülkeler arasında Almanya, Rusya, ABD, İngiltere, Fransa artık neresi olursa para göndermek ve para almak çok kolay.

Wise ile nasıl para gönderebilirim?

Neden ucuz bir sistem? Her ülkede bir banka hesabı tutuyor. Siz yurtdışına para yollayınca aslında gönderdiğiniz kişiye o ülkedeki banka hesabından parayı yolluyor. Teknik olarak her ülkede banka hesapları olduğu için havale gibi çalışıyor ve bu bize büyük avantaj sağlıyor.

1. Wise’a kaydolun.
https://wise.com/
Yukarıdaki referanslı bir linktir. Mutlaka böyle bir referanslı linkle üye olun. Çünkü ilk para gönderiminizde sizin komisyon vermemenizi sağlayacak.

Güvendiğiniz şifresini bir yerde yedeklediğiniz bir e-posta ile sisteme üye olun. Wise için vereceğiniz şifreyi de bir başka yere mutlaka kaydedin. Sonuçta işin ucunda para var. Sisteme şifreyi unutmadan girmeniz şart.

Google hesabınıza bağlanarak da kaydolabilirsiniz.

Bu aşamada sağ üstteki kendi profilinize tıklayıp Language bölümünden dilediğiniz bir dil seçip devam edebilirsiniz. Yani sistemi İngilizce, Almanca, Türkçe gibi bir dille kullanabilirsiniz.

İpucu: Zaten bir Wise hesabınız varsa, bir transfer oluşturmak için web sitesinde “Ana Sayfa” ya gidin ve “Para gönder” i seçin veya uygulamada “Gönder” e dokunun.

2. Ne kadar transfer etmek istediğinizi girin.

Göndermek istediğiniz miktarla başlayabilir veya alıcınızın almasını istediğiniz miktarı girebilirsiniz.

İpucu: Alıcınızın, alıcınıza ulaşması için belirli bir miktar paraya ihtiyacı varsa, bu tutarı alıcıya Alındı ​​yazan kutuya yazın. Wise, bize ne kadar göndereceğimizi otomatik olarak söyler.

3. Ne tür bir transfer yaptığınızı belirtin.

Kişisel bir banka hesabından para gönderiyorsanız, bu bireysel bir transferdir. Kurumsal transferler hakkında daha fazla bilgi edinin.

4. Bilgilerinizi doldurun.

Wise, adresiniz gibi kişisel bilgilerinizi girmenizi ister. Bu bilgiler, mali düzenlemelere uyumu sağlamak için gereklidir; ama asla paylaşılmaz.

5. Parayı kime göndereceğinizi belirtin.

Alıcının hesap bilgilerini biliyorsanız, bu bilgileri ekleyin ve Wise parayı o hesaba göndersin.

Hesap bilgilerini bilmiyorsanız, alıcının e-posta adresini girmeniz yeterlidir.

Alıcının Wise hesabı varsa, Wise para almak istediği hesabı bulun.

6. Transfer bilgilerinizi gözden geçirin.

Her şeyin doğru olduğundan emin olun. Dilerseniz alıcınız için bir referans ekleyebilirsiniz.

7. Transfer türünüzü ve ödeme yönteminizi seçin

İpucu: Genellikle en ucuz ödeme yöntemi banka hesabınızdan havale yapmaktır. Bu yüzden internet bankacılığınıza veya banka şubenize gidip parayı Wise’a göndermeniz gerekiyor.

8. İşte bu!

Wise paranızı aldıktan sonra, Wise transferi e-posta veya uygulama yoluyla onaylayacaktır. Wise, para alıcınıza giderken hem size hem de alıcınıza haber verecektir.

Ek olarak bir başkasını davet ederseniz para kazanabilirsiniz. Sistemden memnun kalırsanız soldaki menüde devet edin ve 425 TRY kazanın başlığına tıklayın. Size özel referanslı link verecek. Dostlarınıza bunu yollayın. 3 dostunuz sisteme üye olduktan sonra kullandıklarında bu hesabı yatırıyorlar deniyor.

Wise-transferwise

 

STARBUL

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız