Pandemi günlerinde evde sıkılırken bu siteye girdiğinizde, her saniye yeni bir dünyaya açılabilirsiniz. O ülkeyi ve o şehri başka birinin penceresinden büyülü bir bakış gibi izlemeniz inanılmaz derecede gerçek. Bunu kardeşim yolladı ve bayıldım fikre.

 

 

 

https://www.window-swap.com/window

İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler.

Nasıl çalışır?

Siteye girersiniz ve altta bulunan “Open a new window somewhere in the world” seçersiniz. Yani dünyada herhangi bir yerdeki bir pencereyi aç düğmesi. Sitedeki tek eksik bugün beğendiğim bir pencereyi yarın nasıl bulacağım?

Ama site insanı kendine bağımlı yapıyor. Başka evlerden camdan dışarı bakmak ne müthiş bir his. O hayatlara konuk olmak gibi.

WindowSwap?
Kabul edelim. Hepimiz içeride sıkışıp kaldık.
Ve biz tekrar seyahat etmemiz biraz zaman alacak.

Pencere Değişimi, bir süreliğine dünyanın herhangi bir yerinde, başka birinin penceresinden bakmamıza izin vererek, yolculuk tutkumuz kalplerimizdeki o derin boşluğu doldurmak için burada.

Güzel gezegenimizi (sorumlu bir şekilde) yeniden keşfedinceye kadar birbirimizi biraz daha iyi hissetmemize yardımcı olmak için hep birlikte seyahat ettiğimiz ‘pencere görüşlerimizi’ paylaştığımız internette bir yer.

Hareket etmeden seyahat edelim. WindowSwap yapalım.

https://www.window-swap.com/about

İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler. Pencere,Dünya,Video WindowSwap - Pencere Değiştirme - Başkasının Penceresinden Bakma

İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler. Pencere,Dünya,Video WindowSwap - Pencere Değiştirme - Başkasının Penceresinden Bakma

 

Not: Bir bilişim uzmanı olarak siteyi hackledim 🙂 Yok hack denemez sadece merak ettim, nasıl çalıştığını çözdüm. Web sitesinin HTML kaynak kodlarını inceledim. Pek uzman olmak da gerekmiyormuş aslında. Site kurucusu herkesten videoları alıyor vimeo.com video sitesinde hesabına yüklüyor ve sonra bu videoları rastgele gösteriyor. Yani gördüklerimiz canlı video değil. E tabi böyle olmalı başka türlü ne göreceğimiz kontrolsüz olacaktır.

https://vimeo.com/user3419965 burası da kişinin vimeo hesabı. Elbette eklediği videoları listeleme dışı özelliği ile gizli eklemiş. Vimeo Pro hesabının böyle avantajları da var. Siteden bakmaya devam yani. 🙂
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız