Pandemi günlerinde evde sıkılırken bu siteye girdiğinizde, her saniye yeni bir dünyaya açılabilirsiniz. O ülkeyi ve o şehri başka birinin penceresinden büyülü bir bakış gibi izlemeniz inanılmaz derecede gerçek. Bunu kardeşim yolladı ve bayıldım fikre.

 

 

 

https://www.window-swap.com/window

İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler.

Nasıl çalışır?

Siteye girersiniz ve altta bulunan “Open a new window somewhere in the world” seçersiniz. Yani dünyada herhangi bir yerdeki bir pencereyi aç düğmesi. Sitedeki tek eksik bugün beğendiğim bir pencereyi yarın nasıl bulacağım?

Ama site insanı kendine bağımlı yapıyor. Başka evlerden camdan dışarı bakmak ne müthiş bir his. O hayatlara konuk olmak gibi.

TAKİBE ALIN:

X (Twitter) Takip Edebilirsiniz: 
twitter.com/ssonmez

Bilimkurgu okumayı seviyorsanız,
Starbul ilginizi çekecektir. www.starbul.com

Youtube Kanalım: 
www.youtube.com/suleymansonmez 


WindowSwap?
Kabul edelim. Hepimiz içeride sıkışıp kaldık.
Ve biz tekrar seyahat etmemiz biraz zaman alacak.

Pencere Değişimi, bir süreliğine dünyanın herhangi bir yerinde, başka birinin penceresinden bakmamıza izin vererek, yolculuk tutkumuz kalplerimizdeki o derin boşluğu doldurmak için burada.

Güzel gezegenimizi (sorumlu bir şekilde) yeniden keşfedinceye kadar birbirimizi biraz daha iyi hissetmemize yardımcı olmak için hep birlikte seyahat ettiğimiz ‘pencere görüşlerimizi’ paylaştığımız internette bir yer.

Hareket etmeden seyahat edelim. WindowSwap yapalım.

https://www.window-swap.com/about

İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler. Pencere,Dünya,Video WindowSwap - Pencere Değiştirme - Başkasının Penceresinden Bakma

İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler. Pencere,Dünya,Video WindowSwap - Pencere Değiştirme - Başkasının Penceresinden Bakma

 

Not: Bir bilişim uzmanı olarak siteyi hackledim 🙂 Yok hack denemez sadece merak ettim, nasıl çalıştığını çözdüm. Web sitesinin HTML kaynak kodlarını inceledim. Pek uzman olmak da gerekmiyormuş aslında. Site kurucusu herkesten videoları alıyor vimeo.com video sitesinde hesabına yüklüyor ve sonra bu videoları rastgele gösteriyor. Yani gördüklerimiz canlı video değil. E tabi böyle olmalı başka türlü ne göreceğimiz kontrolsüz olacaktır.

https://vimeo.com/user3419965 burası da kişinin vimeo hesabı. Elbette eklediği videoları listeleme dışı özelliği ile gizli eklemiş. Vimeo Pro hesabının böyle avantajları da var. Siteden bakmaya devam yani. 🙂

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız