Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Pandemi günlerinde evde sıkılırken bu siteye girdiğinizde, her saniye yeni bir dünyaya açılabilirsiniz. O ülkeyi ve o şehri başka birinin penceresinden büyülü bir bakış gibi izlemeniz inanılmaz derecede gerçek. Bunu kardeşim yolladı ve bayıldım fikre.

https://www.window-swap.com/window

İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler.

Nasıl çalışır?

Siteye girersiniz ve altta bulunan “Open a new window somewhere in the world” seçersiniz. Yani dünyada herhangi bir yerdeki bir pencereyi aç düğmesi. Sitedeki tek eksik bugün beğendiğim bir pencereyi yarın nasıl bulacağım?

Ama site insanı kendine bağımlı yapıyor. Başka evlerden camdan dışarı bakmak ne müthiş bir his. O hayatlara konuk olmak gibi.

WindowSwap?
Kabul edelim. Hepimiz içeride sıkışıp kaldık.
Ve biz tekrar seyahat etmemiz biraz zaman alacak.

Pencere Değişimi, bir süreliğine dünyanın herhangi bir yerinde, başka birinin penceresinden bakmamıza izin vererek, yolculuk tutkumuz kalplerimizdeki o derin boşluğu doldurmak için burada.

Güzel gezegenimizi (sorumlu bir şekilde) yeniden keşfedinceye kadar birbirimizi biraz daha iyi hissetmemize yardımcı olmak için hep birlikte seyahat ettiğimiz ‘pencere görüşlerimizi’ paylaştığımız internette bir yer.

Hareket etmeden seyahat edelim. WindowSwap yapalım.

https://www.window-swap.com/about

pencere2 İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler. İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler.

merve İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler. İyi olan şey, kendi pencerenizi de önerebilmenizdir. Bilgisayar, tablet, kameralı cep telefonu bu işi yapabilir. Sürekli şarj olması ve internet bağlantısı olması yeterlidir. En ilginç şey elbette sesler.

 

Not: Bir bilişim uzmanı olarak siteyi hackledim 🙂 Yok hack denemez sadece merak ettim, nasıl çalıştığını çözdüm. Web sitesinin HTML kaynak kodlarını inceledim. Pek uzman olmak da gerekmiyormuş aslında. Site kurucusu herkesten videoları alıyor vimeo.com video sitesinde hesabına yüklüyor ve sonra bu videoları rastgele gösteriyor. Yani gördüklerimiz canlı video değil. E tabi böyle olmalı başka türlü ne göreceğimiz kontrolsüz olacaktır.

https://vimeo.com/user3419965 burası da kişinin vimeo hesabı. Elbette eklediği videoları listeleme dışı özelliği ile gizli eklemiş. Vimeo Pro hesabının böyle avantajları da var. Siteden bakmaya devam yani. 🙂

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye, bilim kurgu maceraya katılmaya hazır mısınız?


Starbul'u satın almak için tıklayın


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız