Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Yaygın Tercüme Alanları

Tercüme sektörü gün geçtikçe gelişmekte ve hayatımızın daha da içine girmektedir. Hem dünya çapında hem de Türkiye içinde tercüme çok büyük önem taşımaktadır. Farklı dilleri konuşan insanlarla sağlıklı ve sağlam bir iletişim için tercüme çok büyük önem taşımaktadır. Profesyonel bir tercüme bürosu ve alanında uzman tercümanlarla çalışmaya dikkat etmek gerekir. Tercüman sayısının artması ve tercüme bürolarının yayılması ile tercüme bürosu seçimi yaparken dikkat etmek gerekmektedir. Çevirimvar online tercüme bürosu gibi pozitif müşteri yorumları olan ve ISO sertifikası gibi güvenilir sertifikalara sahip tercüme büroları ile çalışmak haksızlığa uğramanızı önleyecektir.

Tercümenin Yeri

Fark etmesek bile tercüme hayatımızda oldukça büyük bir yere sahip. Kitaplar, haberler, satış mağazaları ve daha bir sürü alanda tercüme aktif rol oynamaktadır. Dünyanın globalleşmesi ve iletişimin kolaylaşması ile tercüme her geçen gün daha büyük yer kazanmakta. Sadece günlük konuşmalarda değil, ticaretin gelişmesinde, akademinin ilerlemesinde, tıbbi buluşların yer almasında, teknik sistemlerin ve bilgi birikimlerinin artmasında tercümenin büyük bir yeri vardır. İnsanlık olarak gelişebilmemiz için tüm dünya, tüm insanlık olarak birlikte çalışmalı ve ilerlemeliyiz. Bu nedenle tercüme sektörü büyük önem taşımakta ve bu önemin gün geçtikçe artması ön görülmektedir.

Yaygın Tercüme Alanları

Tercüme gibi geniş bir sektörde çeşitli alt alanlar bulunmaktadır. Profesyonel bir tercüme hizmeti için spesifik bir alanda uzmanlaşmış tercümanlarla çalışmak tercih edilmelidir. Tercüme bürosu ile anlaşmadan önce projede çalışacak tercümanın uzmanlaştığı alan ile tercüme edilecek metnin alanının uyuştuğundan emin olmak önem taşımaktadır. Aşağıdaki listede bazı yaygın tercüme alanları ve ne tip projelerde çalışabileceklerini görmek mümkün.

  • Hukuki tercüme: Hukuk terimlerine ve yasalara hakim olan tercümanlardır. Genellikle hukuki alanlarda ve davalarda kullanılacak belgeleri çeviren tercümanlardan oluşur.
  • Tıbbi tercüme: Tıbbi tercüme doğrudan insan hayatı ile ilgili olduğundan tercüman ekstra dikkatli olmalıdır. Tıbbi tercümanlar tıptaki gelişimleri takip eden ve tıbbi terimlere hakim olan tercümanlardan oluşmaktadır. Tıbbi tercümanlar reçete çevirisi, sağlık raporu çevirisi, prospektüs çevirisi tarzında alanlarda çalışmaktadırlar.
  • Teknik tercüme: Endüstride en çok ihtiyaç duyulan tercüme tipidir. Teknik tercüme alanında uzmanlaşmış bireylerin teknik terimlere ve çeşitli endüstrilere hakim olması gerekmektedir.

Online Tercüme Büroları

Teknolojinin gelişmesi ile internet hayatımızın reddedilemez bir parçası oldu. Her sektörü etkileyen dijital dönüşüm doğal olarak tercüme sektörünü ve tercüme bürolarını da etkilemiş bulunmakta. Online tercüme büroları teknolojinin gelişmesi ile birlikte ulaşılabilir tercüme hizmetini sağlıyor. Özellikle Çevirimvar tercüme bürosu gibi pozitif müşteri yorumlarına sahip ve kendini kanıtlamasının kanıtı olarak sertifikaları bulunan online tercüme büroları, tercüme bürosu seçimi için doğru adres olacaktır.

Tercüme sektörünün yüksek sayıda alt alanının bulunması nedeniyle tercüme bürosu seçimi yaparken gereken alanda uzman olan bir tercüman ile çalışmaya dikkat edilmelidir.

 

STARBUL

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız