Bu fotoğraf, İstanbul Kadıköy’de yolun karşısından koşarak gelip çekmeme yol açan bir manzarayı barındırıyor. Avrupa yakası üzerinde büyük bir “V” harfi. Böylece hayran kalarak, bir seri fotoğraf çektim. En çok bu pozu beğendim. Geniş açı çekim nedeniyle bükülme hissedebilirsiniz. (Fıçı efekti denen bir yan etki) Ama bunu düzeltmedim. Dünyanın yuvarlaklığını hissettiriyor. Martıyı, şehirhatlarının vapurunu ve efsanevi Haydarpaşa Garı’nı da unutmamak lazım. 🙂

vforistanbul.jpg

Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız.

Not: Neden “V” for İstanbul? V for Vendetta filmini izlediyseniz anlayacaksınız 🙂 Başka açıklama için aşağıdaki yorumlara bakmalısınız!

* Fotoğrafın tüm ticari hakları Süleyman Sönmez’e aittir. Kendiniz için duvarkağıdı gibi amaçlarla kişisel olarak kullanabilirsiniz. Ancak web sitelerinde, basılı tasarım ürünlerde ve her çeşit materyalda kullanılması, dağıtılması 5846 nolu Telif Hakları Yasası’na aykırıdır. Hukuken sizi suçlu duruma düşürür.
Ticari amaçlarla kullanım ve teklif vermek üzere lütfen iletişim linkini kullanınız.


STARBUL - Yıldız Zekâ okumak için tıklayın:
Amazon.com'da Starbul | D&R'da Starbul


Yazarı Takip Edin : Twitter | Youtube | Instagram
Yazdığım Kitaplar


EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen epostaya onay verin.
Size sorular soracak, "önermek ister misin?" gibi. "Skip" seçin "May be later" seçin hiç uğraşmayın :) Gelen epostaya onay vermeyi unutmayın.
https://suleymansonmez.substack.com/11 YORUMLAR

 1. 🙂 İyi bir fotoğraf makinesi almak istiyorum.

  Süleyman hocam fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat etmek lazım? Önerdiğiniz makineler nelerdir? Bununla ilgili yazınız yok sanırım. Ben aradım bulamadım. Bu konuda bilgili birisi için iyi bir yazı konusu 🙂

 2. Süleyman hocam merhabalar, uzun zamandır takip ediyorum yazılarını ve fotoğraflarını, güzel fotoğraflarından birini daha gördük. Sen de belirtmişsin yorumlarda geçen bir konu şöyle fotoğraf makinaları ile ilgili güzel bir yazı yazsan günlükte, sen ve senin gibi fotoğrafçıları gördükçe bu işe heves duymamak mümkün değil. Amatör seviyeden profosyonele fotoğraf makinalarını önerdiğin ve anlattığın yani yeni başlayanlara yol gösterdiğin güzel bir yazı yazsan süper olur diyorum ben bilmem sen ne dersin ; )

 3. Aman Süleyman hocam, Türkçeye sahip çıkayım diyorsunuz ama bu yazının başlığı olmamış. Gözünüzden kaçtı herhalde, yoksa bilirim hassasiyetinizi…

  Siteniz çok güzel. Durmak yok, yola devam 😉

 4. Muradu sana tek soru? Filmi izledin mi? 🙂
  V for Vendetta’yı izledin mi?

  Konusu İngiltere’de geçen ve derin bir eleştiri içeren filmdeki V harfi çok önemliydi.

  V harfini Victory yani zafer anlamıyla ele alırsak benim başlık şöyle olacaktı:

  İstanbul için “Z ”

  Eee? Bunu kim anlayacaktı ve atıfta bulunduğumu nasıl görecekti?

  O zaman gökte Z olan bir gün beklemem gerekecekti. 🙂

  Yani Türkçe için delice uğraşıyorum, hikaye yazıyorum, şiire (hatta akrostiş şiir gibi berbat zorlama bir dala bile) destek veriyorum binlerce yorumu düzeltiyorum ve her yerde anadilimi savunuyorum.

  Ancak ben fanatik değilim. Bu çok önemli. Yurtdışına çıktığında inatla Fransızca’dan başka dil konuşmayan Fransızlar gibi tüm iletişimi baltalamıyorum.

  Her gün okuduğum bilimsel kaynakları İngilizce bilmesem dilime çeviremezdim. Bu kadar insana yardım edemezdim. Yurtdışında sizin üye olduğumu bilmediğiniz deviantart dışında fotoğrafçılık sitelerinde üyelerle konuşamazdım. O yorumlardan hiç bahsetmedim bu ilk kez ama artık eleştiri yazmam için bayağı ünlü fotoğrafçılar e-mailime özel mesaj yazıyor 🙂

  O sitelerde İngilizce konuşmak ve esprileri göndermeleri anlamak için bir dünya insanı olmak lazım. Dümdüz yazsam neden yorum yazmamı istesinler ki?

  Dolayısıyla “V for Vendetta”yı gökteki o iki çizgide görebilmek lazım. 🙂

  Yanlış mıyım?

 5. ahmbay, teşekkürler 🙂
  Işık hepimizin üstünde ve sırtımızda olsun, yolumuzu aydınlatsın. Özellikle aklımızın şaşırdığı ruhun karanlık gecesinde.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız