Yazarın Notu: Bu yazı eski bir yazımdır. İlk yaptığım site taslakları için yazılmıştır. Yorumlar da ona göredir. Yani size yarayacak bazı web tasarım öğütleri ve site önerileri dışında bu yazının geçerliliği bugün için yoktur.

Şimdi siteyi günler içinde değiştirip sadeleştirme çabam sürüyor. Biraz oraya renk, biraz buraya şekil.

Fakat size danışmaya karar verdim. Sitenin taban rengi, kenarları ne renk olsun. Veya üst banner vapur güzel mi?

Fikirlerinizi bekliyorum. Gelen fikirlerle site değişecektir. Sessiz kalanlara şikayet hakkı vermiyoruz ona göre 🙂

Talep ve eleştirilere göre değiştirilenler:

 • Sağ menü kısaltılıp, toparlandı. Girişte ayrı konularda ayrı hale getirildi.
 • Renk uyum programı ile renkler daha uyumlu hale getirildi.
 • Tabandaki bulutlu gökyüzü kaldırılıp Güneş temasına uygun sıcak bir turuncu seçildi. Bulutlu gökyüzüne duyduğumuz sevgi yan sağ menü tabanında yaşatılmaya devam ediyor. 🙂
 • Kategorilerin okunmadığından şikayetçi olanlar oldu. Sadeleştirip hemen konu başlığı altına ekledim.
 • Konu başlıklarının tabanına “vamp” bir degrade turuncu background yerleştirdim.
 • Google Books sadece ana sayfada kalacak hale getirildi.EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


Önceki İçerikCemre Düşmesi Nedir?
Sonraki İçerikÜlkeler ve Web Uzantıları
Süleyman Sönmez
Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniversite Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Marmara Üni. Uluslararası İşletme yüksek lisansını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve kalite iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video kurgu, eğitim videoları ekip yönetimi, VR gözlükler, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı, eğiticinin teknolojik eğitimi, LMS Moodle, Apple School, MDM, Zoom School, Google Classroom School yöneticiliği, Akademik uygulamalar uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Özel hayatımda roman, öykü yazarı ve fotoğraf sanatının sadık bir uygulayıcısı olmayı sevdim. Yazdığım ve basılan eserlerim: 1) Starbul 2) İki'den Üç'e Yayınevinde basılma sırasında olan kitaplarım sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Starbul romanımın resmi sitesi Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

2 YORUMLAR

 1. Hocam Merhaba,

  Hemen başlıyayım ben. 🙂 İlk dikkatimi çeken şey sidebar, arka plan ve ana kısım arasındaki renk uyuşmazlığı birde geçiş problemi oldu. Header resmi çok güzel uymuş. İkinci olarak sitenin Mozilla Firefox ile ciddi bir uyum problemi yaşadığını belirtmek isterim. (Google Books olması gereken yerde gözükmüyor. Birde Firefox ile yorum yazılamıyor.

  Bu kadar. Sanırım
  -Emre Koçak

 2. @emrekocak, biz de renklerle başlayalım öyleyse 🙂

  http://www.colorschemer.com/studio_info.php adresinden profesyonel bir renk uyumu programı indirdim. Bana önerisi şu anki renkler oldu. Sağ barın rengini önerisine göre değiştirdim, yazıların olduğu sayfada. ( Yani yazıların taban rengi :#fdf5e0; Yan menü taban rengi ise : #E0E8FD )

  Firefox’ta yorum eklenemediğini yeni farkettim. Henüz nedenini çözemedim, bakıyorum. Büyük ihtimalle seçim yapmaya izin vermediğim için sayfalarda. (Yazılarımın acemiler tarafından yüzlerce sayfada kolayca çalınmasından ve dert anlatmaktan yoruldum da.)

  Google Books’a da bir bakayım. Sanırım hallederiz onu 😉 Teşekkür ederim. Çok sağolun.

  Evet, sevgili okuyucu dostlarım, başka önerileriniz neler? Ne, nasıl değiştirilmeli sizce?

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız