DATE / TIME PICKER / TARIH SAAT ALICI
Tarih alanlarına giriş yapmak için basit bir araç arıyordum. Bir çok örnek aradıktan sonra http://www.dynarch.com/projects/calendar/ adresinde cidden akranları 50 dolarlardan başlayan harika ve ücretsiz bir javascript örnek buldum. Bir Date time picker. Tarih saat alıcısı. Aldım dökümanları yükledim ve sayfama ekledim. Bir baktım. Türkçe dil desteğinde hata var. İngilizceyi alıp yeniden çevirdim ve çeviren arkadaşın yanlışlıkla sildiği veya yenilenen programa eklemeyi unuttuğu bazı değişkenleri buldum. Böylece Türkçe dil dosyasını örnekle beraber siteye yolladım. (Şu anda cevap bekliyorum)

Sonra programcıyı merak ettim. Böyle güzel bir aracı kim yapmıştı? Sitesini buldum ve benden çok genç bir arkadaş olduğunu gördüm Romanya’dan Mihai Bozon http://www.bazon.net/mishoo/aboutme.epl . Portfolyosuna bakmanın yararlı olacağı elbette hemen aklıma geldi.

WEB İÇİN WYSIWYG EDITORLER
(what you see is what you get- Ne görürsen onu alırsın. Kısacası Görsel)

http://www.bazon.net/mishoo/portfolio.epl sayfasında HTMLArea’yı görünce “Hah!” dedim “Şimdi tamam”. Yıllardır kullandığım bir tooldur. HTMLArea web üzerinde Word’deymiş gibi giriş yapmanızı, tablo, resim, web sayfası linki vs. eklemenizi sağlayan bir araçtır.

HTMLAREA‘ya bakmak için http://www.htmlarea.com/
Böylece gördük ki artık HTMLArea pek ortada yok ve ticari araçlara dönüşmüş.

Yine ücretsiz ve harika bir çözüm olan FCKEditor‘ü öğrendim.
http://www.fckeditor.net/demo/default.html

Ayrıca TNYMCE
http://tinymce.moxiecode.com/example_full.php?example=true

R.A.D web Editor (.Net sistemi ile programlanmış)
http://www.telerik.com/r.a.d.controls/Editor/Common/Config.aspx?Example=Editor/Examples/Default

(forum.zoque.net’te tartışılıyordu. Gerçekten ülkemizin en eski ve köklü forumlardan biridir. Üslubuyla ve içeriği ile çok asildir :)) http://forum.zoque.net/showthread.php?t=20816
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


Önceki İçerikKum Heykeller / Sand Sculpture
Sonraki İçerikCan’a An Düşer
Süleyman Sönmez
Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniversite Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Marmara Üni. Uluslararası İşletme yüksek lisansını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve kalite iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video kurgu, eğitim videoları ekip yönetimi, VR gözlükler, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı, eğiticinin teknolojik eğitimi, LMS Moodle, Apple School, MDM, Zoom School, Google Classroom School yöneticiliği, Akademik uygulamalar uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Özel hayatımda roman, öykü yazarı ve fotoğraf sanatının sadık bir uygulayıcısı olmayı sevdim. Yazdığım ve basılan eserlerim: 1) Starbul 2) İki'den Üç'e Yayınevinde basılma sırasında olan kitaplarım sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Starbul romanımın resmi sitesi Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız