Şeker yemenin, glukoz alımının vücut üzerindeki etkileri giderek daha çok anlatılıyor. Vücudun insülin üretimi, sağlıklı yaşam ve beden kalitesi üzerinde önemli etkilere sahip. Obezite, diabet ve pek çok konu, dönüp dolaşıp bu noktayla buluşmaya başladı.

Özellikle en son yapılan araştırmalarda, bir bilimkadını solucanların sadece beslenme şekillerini değiştirerek ömürlerini tam 7 kat uzattı.
3 beyaz tehlike: Beyaz un, Beyaz/rafine şeker ve tuz hakkında tekrar düşünmeli. Şeker tüketimimi azaltarak ciddi miktarda kilo verdim. Üstelik kısa sürede.

ÖNEMLİ NOT : Bunun doğruluğunu deneyerek görüyorum. Ancak her metabolizma orjinaldir. Kimseye öneride bulunmuyorum. Doktor tavsiyesi olmadan yapılacak her çeşit deneme, açık riskler taşır. Yazının amacı bu konuda bir diyetisyenin yapabileceği yardımları örneklemektir. Örneğin sürekli düşük kan şekeri düzeyinde bulunan biriyle tanıştım. Doktoru düzenli şeker alması gerektiğini söylemiş. Onun bu söylenenleri yapması çok tehlikeli. Sanırım bu ne demek istediğimi açıklar. Doktorunuza danışın.

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız