ROM Uzay Şövalyesi | ROM Spaceknight

Yıllar önce Alfa Yayınevi yayınlamıştı. 20 sayı gitti ve bitti. (Orijinali 75 sayı + 4 adet Annual/Yıllık Sayı) Başlayıp bittiğini gördüğüm neredeyse tek çizgi roman. Ünlü Marvel Comics firmasının, yine ünlü kurucusu Stan Lee tarafından tasarlanan bu süperkahraman, güneş sistemlerine saldıran Darkon ordusunun karanlığıyla savaşmak için insanlığını feda eden gençlerin ilkidir. Her biri kendisine en uyacak karakterde ve yapıda canlı metalle birleştirilir. Hisseden yaşayan bu biyonik askerler robot görünümleri içinde dile kolay 200 yıl düşmanları ile savaşır. ROM’un yolu dünyaya düşer. Bir göktaşı gibi çarpar gezegene.

Gerçekten, daha kötülük dolu tasarlanmış bir düşman görmedim. Bu çizgi roman aşırı etkileyiciydi. Okuyanlar asla unutmadı. ROM ise barışçıl, asil ve kontrollü ruhuyla savaşın öldürmeden sürebileceğini gösterdi. Analyzerı ile düşmanın gerçek yüzünü tanımlar Notralyzer ile sürgün boyut Limbo’ya gönderirdi.

Nereden bulacaksınız bu kitabı. Alfa yayınevi kapandı. Telif hakları kimde belirsiz. Marvel bile unuttu. Başladı ve bitti bu eşsiz seri. Özel çizgi roman koleksiyonlarında, sahaflarda ve Internetin P2P paylaşımlarında dijital olarak bulunuyor. Tüm sayılar bir CDye sığıyor elbette İngilizce olarak. Türkçe’de siyah beyaz yayınlayan çizgi romanın dijital orjinalleri tamamen renkli.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Uzay_Şovalyesi_Rom
http://en.wikipedia.org/wiki/Rom_the_Spaceknight
http://marveldirectory.com/individuals/r/rom.htm
http://www.romspaceknight.com/
http://home.hiwaay.net/~lkseitz/comics/Rom/
http://home.hiwaay.net/~lkseitz/comics/Rom/actionfig/mccoy.shtml

ROM ÇİZGİ ROMAN KAPAKLARI
http://www.romspaceknight.com/covers.asp
http://www.newkadia.com/?Covers=3140
PAYLAŞ: