Rain Bird su tutan jeller. Bir defa sulayın, toprağı sürekli nemli tutsun. Mesela 30 günle 90 gün arası. Yanındaki bitkilerin sürekli su almasını sağlasın. Hem çevreci, hem ekonomik, hem kıraç çöl arazileri tarıma ya da ağaçlandırmaya hazır getirme de süper buluş.

Bunu ilk gördüğümden beri acaba ülkemizde ne kadar kullanılıyor ? diye merak ediyorum. Bir arkadaşım belediyelerimizin sulama için bu ürünü bildiklerini ifade etti.

rainbird_ust.jpg

İçeriği nasıl?

DriWater takviyesi,% 97.85 saf su,% 2 Selüloz Sakız ve% 0.15 Alüminyum’dan oluşan zamanla salınan bir jeldir ve ek sıvı hidrasyonuna gerek kalmadan 3 aylık bir süre boyunca bitki materyalini yetiştirmek için kullanılır.

 

Bazı ülkeler çöllerini yeşertmek için denemelerine çoktan başlamış. Mesela Mısır hükümeti 1000 yıldır ağaç büyümeyen çöl bölgelerine bu jeli uygulayarak ağaç yetşitiriyor.  Aynı şekilde Çin hükümeti de Gobi çölünde kullanıyor. http://www.tetrapak.com/index.asp?navid=95&show=8

driwater1_0001.jpgUsing DriWater, the Egyptian government has grown two million trees on desert land in an area where no trees have been for around 1000 years. The Chinese government is partnering DriWater to bring the product to the Gobi Desert. On the commercial side, cherry farmers in California’s Central Valley have reduced their time to production from five to three years using the Driwater product, bringing profits to reality in a shorter time.

https://www.rainbird.com/

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız