Süleyman Sönmez

Güneşin Tam İçinde

Rain Bird | Su Tutan Jelle Tarım

Rain Bird su tutan jeller. Bir defa sulayın, toprağı sürekli nemli tutsun. Mesela 30 günle 90 gün arası. Yanındaki bitkilerin sürekli su almasını sağlasın. Hem çevreci, hem ekonomik, hem kıraç çöl arazileri tarıma ya da ağaçlandırmaya hazır getirme de süper buluş.

Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Rain Bird su tutan jeller. Bir defa sulayın, toprağı sürekli nemli tutsun. Mesela 30 günle 90 gün arası. Yanındaki bitkilerin sürekli su almasını sağlasın. Hem çevreci, hem ekonomik, hem kıraç çöl arazileri tarıma ya da ağaçlandırmaya hazır getirme de süper buluş.

Bunu ilk gördüğümden beri acaba ülkemizde ne kadar kullanılıyor ? diye merak ediyorum. Bir arkadaşım belediyelerimizin sulama için bu ürünü bildiklerini ifade etti.

rainbird_ust.jpg

İçeriği nasıl?

DriWater takviyesi,% 97.85 saf su,% 2 Selüloz Sakız ve% 0.15 Alüminyum’dan oluşan zamanla salınan bir jeldir ve ek sıvı hidrasyonuna gerek kalmadan 3 aylık bir süre boyunca bitki materyalini yetiştirmek için kullanılır.

 

Bazı ülkeler çöllerini yeşertmek için denemelerine çoktan başlamış. Mesela Mısır hükümeti 1000 yıldır ağaç büyümeyen çöl bölgelerine bu jeli uygulayarak ağaç yetşitiriyor.  Aynı şekilde Çin hükümeti de Gobi çölünde kullanıyor. http://www.tetrapak.com/index.asp?navid=95&show=8

driwater1_0001.jpgUsing DriWater, the Egyptian government has grown two million trees on desert land in an area where no trees have been for around 1000 years. The Chinese government is partnering DriWater to bring the product to the Gobi Desert. On the commercial side, cherry farmers in California’s Central Valley have reduced their time to production from five to three years using the Driwater product, bringing profits to reality in a shorter time.

https://www.rainbird.com/

Dostunuza önereceğiniz bir yazıysa lütfen paylaşın:
 

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.comDetaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir