Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Günlerdir zihnimde tekrarlanıp dönüyor şarkı sözleri.

pinhani.jpg

KAŞMİNATÖR çekimleri sürerken, bir saniye Kaşminatör mü ne? Öğrencilerimizin eğlenceli ve şiddet yüklü (!) videosu. Filmi birdenbire kendi başlarına çekmeleri şaşırtmıştı bizi. Silahlar falan da olduğu için biraz canımız sıkıldı önce. Bir günde çekilen film kaşları süper güçlü olan Kaşminatör’ü anlatıyordu. Ancak filmin ikincisini izleyince hayatlarında ilk kez film montajı, çekimi, müzik ve senaryosu yapan bu ekibin çok hızlı ilerlediğini gördük.

İşte kısa filmlerinin finalinde Pinhani’den “Ben nası büyük adam olucam” şarkısı çalıyordu. Böylece Pinhani aklımıza yapıştı. Sitesine girdiğimizde bizi bazılarımızın bildiği bazılarımızın bilmediği bir grup karşıladı. Pinhani müzikleri insanı alıp götürüyor. Ezgileri dokunaklı ve yumuşak. Seslenişi son derece samimi. Mesajları seversiniz sevmezsiniz o ayrı ama önce dinleyin derim.

Resmi Siteleri:
http://www.pinhani.com/

Vikipedi’de Pinhani:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Pinhani

 

Sinan Kaynakçı’nın vokalleri ve gitarlarıyla, Zeynep Eylül Üçer’in basları ve vokalleriyle, Akın Eldes’in gitarları ve Cem Aksel’in davullarıyla bu yoz, leş Rock piyasasında umutla ayırdığımız kaliteli işler boşluğuna yerleştirilecek olan yepyeni olmasa da bir albümleri olan grup. Beni al, dön bak dünyaya, İstanbul’da, Unutuldular oldukça başarılı çalışmalar olarak ilk göze çarpanlar, haftanın sonu ise pikniğe giderken dinlenilecek bir numaralı parçadır, ıslıkla falan eşlik edince dile pelensenk oluyor bütün gün aman dikkat… İlk albüm heyecanını ve tecrubesizliğini hissettirmeyen bir çalışma olmuş ayrıca…

“İnandığın Masallar” isimli albümlerinde aşağıdaki parçalar bulunuyor sırasıyla:
1-İstanbul’da, 2-Seni bana anlatırlar, 3-Hele bi gel, 4-Beni al, 5-Dön bak dünyaya, 6-Ben nası büyük adam olucam, 7-Haftanın sonu
8-Unutuldular, 9-Yıldızlar, 10-Gözler anlatır.

Kaynak: http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=Pinhani

Pinhani : Eski Türkçe’de gizliler demekmiş. Sinan Kaynakçı, Zeynep Eylül Üçer, Akın Eldes, Hami Ünlü, Cem Aksel, Ceyhun Kaya, Selim Aydın’a teşekkür ederim. Güzel müzikleri için.

Işık Üniversitesi / Yankı Gazetesi’nde röportajları
0048.jpeg

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye, bilim kurgu maceraya katılmaya hazır mısınız?


Starbul'u satın almak için tıklayın


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

3 YORUMLAR

  1. Bu yazıyı beğendiyseniz dostlarınıza siteyi tavsiye edin ve favorilerinize ekleyip takibe alın.
  2. Hocam, ben Kaşminatör’ün hem yönetmeni, hem de yapımcısıyım, ilk olarak size çok teşekkür ediyorum bize sitenizde yer ayırdığınız için. Fakat siz yazınızda Kşminatör’den çok Pinhani grubundan söz edmişsiniz, birazcık daha bizden söz edilirse biz çok seviniriz. Son olarakta biz bu filimin 3. serisini çekmek istiyoruz, ben de şu an bi fragman aşamasındayım, bu fragmanı yapıp Youtube’a vermek istiyorum, bana ne önerirsiniz. (Eğer site için fotoğrafa ihtiyacınız varsa biz çok güzel bir fotoğraf çektirdik, tıpkı Hollywood filmlerinde olduğu gibi, bana e-mail adresimden ulaşabilirsiniz) (3. filmin konusu da Kaşminatör Tatilde… 🙂 )

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız