Pinhani Dinlerken Kaşminatör İzlemek

Günlerdir zihnimde tekrarlanıp dönüyor. “Görmezdim önümü görmezdim / Okudum yıllarca hep okudum / Okumaktan boynumu büktüm yoruldum / Bilmezdim adımı bilmezdim /Aradım her şehirde aradım / Koştum dere tepe aştım dolaştım / Kimin uğruna, ne uğruna / Herkes köşesini kapmış / İyi ama ben nası büyük adam olucam / Bir tek seni bana çok gördü dünya / İyiler bu savaşı kaybetmiş / Peki ben nası büyük adam olucam / Kötü olmak seni geri getirir mi acaba.”

pinhani.jpg

KAŞMİNATÖR çekimleri sürerken, bir saniye Kaşminatör mü ne? Öğrencilerimizin eğlenceli ve şiddet yüklü (!) videosu. Filmi birdenbire kendi başlarına çekmeleri şaşırtmıştı bizi. Silahlar falan da olduğu için biraz canımız sıkıldı önce. Bir günde çekilen film kaşları süper güçlü olan Kaşminatör’ü anlatıyordu. Ancak filmin ikincisini izleyince hayatlarında ilk kez film montajı, çekimi, müzik ve senaryosu yapan bu ekibin çok hızlı ilerlediğini gördük. Bir ara youtube’a da yollamışlar.

İşte kısa filmlerinin finalinde Pinhani’den “Ben nası büyük adam olucam” şarkısı çalıyordu. Böylece Pinhani aklımıza yapıştı. Sitesine girdiğimizde bizi bazılarımızın bildiği bazılarımızın bilmediği bir grup karşıladı. Pinhani müzikleri insanı alıp götürüyor. Ezgileri dokunaklı ve yumuşak. Seslenişi son derece samimi. Mesajları seversiniz sevmezsiniz o ayrı ama önce dinleyin derim.

Resmi Siteleri:
http://www.pinhani.com/

Vikipedi’de Pinhani:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Pinhani

Hayran siteleri:
http://www.pinhanifansite.com/forum/anasayfa.php

Ekşisözlük’te Pinhani:
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=Pinhani
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=ben+nasi+buyuk+adam+olucam

http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=cts&haberno=5808

Sinan Kaynakçı’nın vokalleri ve gitarlarıyla, Zeynep Eylül Üçer’in basları ve vokalleriyle, Akın Eldes’in gitarları ve Cem Aksel’in davullarıyla bu yoz, leş Rock piyasasında umutla ayırdığımız kaliteli işler boşluğuna yerleştirilecek olan yepyeni olmasa da bir albümleri olan grup. Beni al, dön bak dünyaya, İstanbul’da, Unutuldular oldukça başarılı çalışmalar olarak ilk göze çarpanlar, haftanın sonu ise pikniğe giderken dinlenilecek bir numaralı parçadır, ıslıkla falan eşlik edince dile pelensenk oluyor bütün gün aman dikkat… İlk albüm heyecanını ve tecrubesizliğini hissettirmeyen bir çalışma olmuş ayrıca…

“İnandığın Masallar” isimli albümlerinde aşağıdaki parçalar bulunuyor sırasıyla:
1-İstanbul’da, 2-Seni bana anlatırlar, 3-Hele bi gel, 4-Beni al, 5-Dön bak dünyaya, 6-Ben nası büyük adam olucam, 7-Haftanın sonu
8-Unutuldular, 9-Yıldızlar, 10-Gözler anlatır.

Kaynak: http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=Pinhani

Pinhani : Eski Türkçe’de gizliler demekmiş. Sinan Kaynakçı, Zeynep Eylül Üçer, Akın Eldes, Hami Ünlü, Cem Aksel, Ceyhun Kaya, Selim Aydın’a teşekkür ederim. Güzel müzikleri için.

Işık Üniversitesi / Yankı Gazetesi’nde röportajları
0048.jpeg

PAYLAŞ: