Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Günlerdir zihnimde tekrarlanıp dönüyor şarkı sözleri.

pinhani.jpg

KAŞMİNATÖR çekimleri sürerken, bir saniye Kaşminatör mü ne? Öğrencilerimizin eğlenceli ve şiddet yüklü (!) videosu. Filmi birdenbire kendi başlarına çekmeleri şaşırtmıştı bizi. Silahlar falan da olduğu için biraz canımız sıkıldı önce. Bir günde çekilen film kaşları süper güçlü olan Kaşminatör’ü anlatıyordu. Ancak filmin ikincisini izleyince hayatlarında ilk kez film montajı, çekimi, müzik ve senaryosu yapan bu ekibin çok hızlı ilerlediğini gördük.

İşte kısa filmlerinin finalinde Pinhani’den “Ben nası büyük adam olucam” şarkısı çalıyordu. Böylece Pinhani aklımıza yapıştı. Sitesine girdiğimizde bizi bazılarımızın bildiği bazılarımızın bilmediği bir grup karşıladı. Pinhani müzikleri insanı alıp götürüyor. Ezgileri dokunaklı ve yumuşak. Seslenişi son derece samimi. Mesajları seversiniz sevmezsiniz o ayrı ama önce dinleyin derim.

Resmi Siteleri:
http://www.pinhani.com/

Vikipedi’de Pinhani:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Pinhani

 

Sinan Kaynakçı’nın vokalleri ve gitarlarıyla, Zeynep Eylül Üçer’in basları ve vokalleriyle, Akın Eldes’in gitarları ve Cem Aksel’in davullarıyla bu yoz, leş Rock piyasasında umutla ayırdığımız kaliteli işler boşluğuna yerleştirilecek olan yepyeni olmasa da bir albümleri olan grup. Beni al, dön bak dünyaya, İstanbul’da, Unutuldular oldukça başarılı çalışmalar olarak ilk göze çarpanlar, haftanın sonu ise pikniğe giderken dinlenilecek bir numaralı parçadır, ıslıkla falan eşlik edince dile pelensenk oluyor bütün gün aman dikkat… İlk albüm heyecanını ve tecrubesizliğini hissettirmeyen bir çalışma olmuş ayrıca…

“İnandığın Masallar” isimli albümlerinde aşağıdaki parçalar bulunuyor sırasıyla:
1-İstanbul’da, 2-Seni bana anlatırlar, 3-Hele bi gel, 4-Beni al, 5-Dön bak dünyaya, 6-Ben nası büyük adam olucam, 7-Haftanın sonu
8-Unutuldular, 9-Yıldızlar, 10-Gözler anlatır.

Kaynak: http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=Pinhani

Pinhani : Eski Türkçe’de gizliler demekmiş. Sinan Kaynakçı, Zeynep Eylül Üçer, Akın Eldes, Hami Ünlü, Cem Aksel, Ceyhun Kaya, Selim Aydın’a teşekkür ederim. Güzel müzikleri için.

Işık Üniversitesi / Yankı Gazetesi’nde röportajları
0048.jpeg

STARBUL, Türkiye'de 100 yıllık sürede geçen baş döndürücü bir bilim kurgu roman. Starbul romanı okumak için tıklayın

SİTEMİZE ABONE OLDUNUZ MU?