Osmo

Osmo, eğitim ve eğlence için kullanılabilecek bir iPad eklenti cihazı. Özellikle çizim kabiliyetini ilerletmek için birebir.

Osmo web sitesi https://www.playosmo.com/

Neden hoşuma gitti? Ekran üstüne çizim yapmak için dijital kalemler kullanılıyor ama geleneksel boya, fırça kadar rahat değiller.

Wacom tabletlerle ekrana bakarak çizmek mümkün ama wacoom tableti de suluboya ile boyayamazsınız. Pastel boya da keza.

Yani gelen teknolojiler içinde ekranda nereyi çizdiğini görüp çizgileri takip ederek normal kalem ve kağıdı kullanmayı sağlayan bir teknoloji.

Başka ne yapabiliyor. Tangram tipi oyunları gerçek ve görüntüyü birleştirerek kullanabiliyor.

Yanı sıra kelime oluşturmak için harfleri de sıralayabiliyor.

En değişik kullanımını sona sakladım Newton fizik motoru vardır. Gerçek dünyayı simüle eder. Aşağıdaki videoyu görünce daha net anlayacaksınız. Kağıda çizilen engeller yollar ekrandaki nesne ile etkileşime girer zıplar düşer ve zeka çalıştıran harika bir etkinliğe dönüşür.

Sevdim kısacası.

Fiyatı ise 79 dolar. Türkiye’ye göndermiyorlar şu anda gördüğüm kadarıyla.

Okullarda Kullanımı

KAYNAKÇA:
Web sitesi https://www.playosmo.com/

Amazon’da ise şurada var
Türkiye’de gümrükten geçer mi bilemem 🙂

http://www.amazon.com/Osmo-Gaming-System-for-iPad/dp/B00NNZ7NA4
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız