EğlencePhotoshop

Nicolas Cage Her Yerde!

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage’i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli, ikincisi size Photoshop’la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim 🙂

niccageeverone Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :) Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :)
Görsel Çalışma: Süleyman Sönmez

Bu işi başlatan bir Internet sitesi var. Yapılan çalışma oraya gönderiliyor.
http://niccageaseveryone.blogspot.com/
Site sloganı “Nic Cage as Everyone / Nicholas Cage Herkes Olarak”

Beğenilirse yayına giriyor ve gönderenin ismi de yazılıyor. Dediğim gibi hergün milyonlarca insan bu siteye bakıyor bu arada. (Unutmadan Nikılıs keyc diye okunuyor adamın ismi 🙂 )

BEN HANGİ ÇALIŞMALARI YAPTIM?

İlk olarak Hereos dizisindeki Sylar’ın yerine ekledim ama çalışma gözüme süper görünmedi buraya eklemiyorum. Bundan sonra yaptığım ise bu aralar fırtına gibi esen Twilight filminin afişi ile oldu. Bence dehşet derecede iyi oldu. Bir kaç kişi ne yaptığımı bile anlayamadı. Filmi izlemeyen bir arkadaşım Nicolas Cage mi oynuyor diye sordu. O derece yani 🙂

twilightorijinal Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :) Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :)

niccageedward Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :) Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :)

Üçüncü çalışmam ise Einstein üzerine oldu. Bu dahinin yüzüne elimden geldiğince Cage’i ekledim.

niceinstein2 Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :) Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :)

Bu çalışmalarımı siteye yolladım eğer onaylanırsa ve yayınlanırsa bu yazıda tam buraya keyifle sitedeki linki vereceğim 🙂

Photoshop çalışması için de olağanüstü yararlı bir etkinlik. Siz bu tekniği iyi kavrarsanız sevdiklerinizi istediğiniz tabloya film afişine yerleştirebilirsiniz. Haydi kolları sıyırıp işe koyulalım.

PHOTOSHOPLA NICOLAS CAGE HER YERDE!

1) Önce ünlü bir olay, sahne, filmden kare vs. seçilir. Google aramaları kadar www.flickr.com ve www.sxc.hu siteleri de işe yarar. Bulunan resmi kopyalayıp Photoshop’ta File / New diyerek açtığımız dosyaya yapıştırırız. (Klavye kısa yolları Ctrl tuşuna basarken N tuşu yeni sayfa açılınca Ctrl tuşuna basılırken V tuşu)

2) Hangi kahramanın yerine Nicolas Cage’in konacağına karar veriliyor.

3) Google’da Nicolas Cage aranıyor. En uygun yüz bakış ve ifade bulunuyor. Bunun için Google Görsel aramada Seçenekleri göster / Show Options seçilir. Solda “Yüz arama / Face tıklanır. Bu işleri kolaylaştırıyor. Eğer Google resim aramanın diğer özelliklerini de kullanırsanız örneğin büyük resim bulma gibi hayatınız daha rahat olacak 😉

4) Bulunan resim önceki resmin üstüne yeni bir katman olarak Edit menüsü / Yapıştır / Paste ile yapıştırılıyor.

5) Üstteki Nicolas Cage katmanında bir maske katmanı oluşturuluyor. Bu maske katmanı oluşturmak için Layers panelinde alttaki mask düğmesi seçiliyor. Maske katmanı tıklanıyor.

Yüz dışındaki yerler, siyah renk ve bildiğimiz fırça aracı / Brush tool boyanıyor. Siyahla boyanan maske katmanındaki yerler görünmez oluyor. Beyaz ile boyanan yerler ise yeniden görünüyor.
Fırçanın, ekranın en üstteki Opacity değeri ile oynanarak diyelim %7 yaparak kenarların birbirine daha iyi kaynayacak şekilde maskelenmesi kolayca sağlanır. Makasla kesilip yapıştırılmış gibi durmaz.

6) Eğer renk değişimi veya iki surat arasında ton uyumu gerekiyorsa resmin olduğu katmanda (maske katmanında değil!) Ctrl ve U tuşlarına basıp Hue Saturation kutusu açılıyor. Ayarlanıyor.

Ya da Ctrl ve L tuşuna basılıp sürgüler sağa sola çekilerek tonlar düzenleniyor.

7) Yüzü döndürmeniz gerekirse Ctrl ve T ile o katman döndürülüp, küçültülüp büyütülüyor. Döndürme bitince mutlaka Enter tuşuna basılıyor.

8) Çalışmanızı Photoshop formatında kaydedin. Uzantısı .psd olan bir dosya ileride değiştirmek istediğinizde işinize yarayacak. Bir de arkadaşlarınıza yollamak için File menüsü / Save for Web seçeneği ile kaydetmelisiniz. Böylece JPEG formatlı bir resim oluşturursunuz. Göndereceğimiz dosya da bu olur.

Bol eğlenceli ve çok çok öğretici bir alıştırma.

Güzel eserler yapan kişiler de yukarıda verdiğim siteye çalışmalarını şöyle yollayabilirler. Diyelim ben Einstein ile yüz değiştirme yaptım. Aşağıdaki yolu izlemeliyim siteye yollamak için.

E-mail: niccageaseveryone@gmail.com
Konu Bölümü: Nicolas Cage as Einstein
ve resmi JPEG formatında e-maile eklemeliyim.

Kolay gelsin. 🙂

Not: “Ne istiyorlar bu Nicolas Cage’den?” derseniz Face Off adlı filmde suratını çıkarmışlar ve kötü adamla (John Travolta) değiştirmişlerdi. Hatırladınız mı? Bence bu akımın çıkışı o olay 🙂 Tamamen bilinçaltı.

Sonradan Ek: Bir tane de Nico İvedik hazırladım:)
nicasivedik Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :) Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :)

Sonradan Ek: Super Nicolas, yapmasam olmazdı 🙂
superniccage Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :) Geçen haftalarda eğlenceli bir salgın Interneti sardı. Ünlü oyuncu Nicolas Cage'i başka filmlerin, ünlülerin yerine koyarak yeni mizansenler yaratma peşine düştü herkes. İlk olarak çıkan sonuçlar eğlenceli ikincisi size Photoshop'la nasıl yapıldığını öğretmeye niyetliyim :)

Youtube Kanalım

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

10 Yorum

  1. Mehmet dün yoktu o sitede ben de dün yaptım yolladım. Eğer yayınlanırsa ancak yarını bulur. Ayrıca popüler kültür öğeleri olduğu gibi bir sürü Indiana Jones veya twilight olabiliyor 🙂

    Herkes farklı yorumluyor sonuçta…

  2. Süpermen çok başarılı ve yakışmış. Twillight’da Küçük Emrah gibi çıkmış kaşlar ama eğlenceli bir çalışma olmuş =)))

  3. Hocam çok güzel anlatmışsınızda bu maskeleme aşamasında takıldım.Benim gibi beceremeyenler için birde görsel anlatsanız çok makbul geçer daha çok kişi yararlanır.Yaparsanız çok sevinirim.İyi çalışmalar.

  4. bu adamın oyunculuğunu seviyorum.yetenek var.oynadığı rolleri benimsiyor. bu da izleyiciye yansıyor.resimlerden ‘Twilight’ harika olmuş. umarım yayınlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı