Son zamanlarda ilgimi çeken dizilerden birisi oldu. Fantastik öğelerle, Ortadünya’da geçen, oyuncularının saf ve inandırıcı rolleriyle samimi gelen dizi, bizi ailecek kendisine bağladı.

Son zamanlarda ilgimi çeken dizilerden birisi oldu. Fantastik öğelerle, Ortadünya’da geçen, oyuncularının saf ve inandırıcı rolleriyle samimi gelen dizi, bizi ailecek kendisine bağladı. Arayıcının Efsanesi | Legend Of The Seeker

Efsanelerin çoğunda olduğu gibi kötü bir hükümdar ve o kötüyü yenmesi umut edilen bir kahraman var. Ama bu hikayenin farkı, sanırım kahramanın bildik kahramanlara pek benzememesi 🙂

Tamamen sıradan bir köy genci ve babası oduncu olan Richard, dağda gezip insanlık namına tahta bir köprüyü onarırken, bambaşka bir boyut-dünyadan gelen Confessor Kahlan adlı genç kadını ve onu kovalayan şövalyeleri görür. Onu korumak adına aralarına girer. Kadın, olağüstü yetenekleriyle kendisine saldıranlardan birisine dokunarak iradesini tamamen devralır. Kıran kıran bir mücadele yaşanır.

Son zamanlarda ilgimi çeken dizilerden birisi oldu. Fantastik öğelerle, Ortadünya’da geçen, oyuncularının saf ve inandırıcı rolleriyle samimi gelen dizi, bizi ailecek kendisine bağladı. Arayıcının Efsanesi | Legend Of The Seeker

Bu ilginç öyküde genç adam kendisinin, sandığı kişi olmadığını, aslında bin seneye yakın zamandır beklenen Seeker of Truth (Gerçeğin Arayıcısı) olduğunu öğrenecektir. Elbette bunu kabul etmeyecektir. Ama başına gelen dramatik ve ürpertici olaylar dizisi ile rolünü adım adım üstlenmeye başlayacaktır. Bu haliyle seçilmiş kişi üzerine kurulu filimlerden biraz olsun ayrılıyor. Çünkü bugünün gençlerinden birisini alıp “sen kurtarıcısın al şu kılıcı” dense verilecek tepkilerin hepsini veriyor (!)

Dizi şu an ikinci sezonda. İlk sezonu izledikten sonra yazıyorum. LOST, Heroes, Prison Break, Smallville, Visitors, Flashforward gibi dizileri kaçırmayan deneyimli izleyici tadıyla dizinin sıradışı bir deneyim sunduğunu ifade ediyorum. Yeşilliklerle dolu orman manzaraları (Bölümler Yeni Zelanda’da çekiliyor), dağlar nehirler ve teknolojinin olmadığı ama bol sihir ve kılıç sahneleriyle dolu dünya, güzel bir seyirlik sunuyor. Her bölüm, ardışık olmasına karşın, bazen tanıdık, bazen yepyeni senaryolarla sizi sıkmadan ekrana bağlıyor. Ayrıca benzetecek olanları baştan uyarayım kesinlikle “Hercules and Xena” yani Zeyna diye hatırladığımız dizi gibi değil. Olaylar ciddi. Yaşananlar ciddi. Filmdeki dijital efektler oldukça sıkı. Göz gördüğüne inanıyor.

DİZİNİN İLK BÖLÜMÜNÜN KISA TANITIMI

Konunun temelinde yatan Seeker / Arayıcı efsanesi zaman zaman Hz. Musa ve Firavun öyküsünü andırmıyor değil. Ama sadece doğum sırasında kehanetin gösterdiği köydeki çocukların öldürülmesinde. Öykü ise, Terry Goodkind‘ın yazdığı The Sword of Truth (Gerçeğin Kılıcı) adlı roman serisinden televizyona uyarlanmış. Serinin pek çok kitabı var.

Amazon kitap tanıtımlarından bakmak isterseniz aşağıdaki listelerden tıklayın.
1, 2 v 3. kitaplar , 4,5 ve 6. kitaplar , 7,8 ve 9. kitaplar
Tam liste ise şöyle:

DİZİNİN BAŞROL OYUNCULARI

Son zamanlarda ilgimi çeken dizilerden birisi oldu. Fantastik öğelerle, Ortadünya’da geçen, oyuncularının saf ve inandırıcı rolleriyle samimi gelen dizi, bizi ailecek kendisine bağladı. Arayıcının Efsanesi | Legend Of The Seeker

Arayıcı’yı (Richard Cypher) oynayan Craig Horner rolün hakkını gerçekten iyi veriyor. Fiziksel kondisyonu kadar, kılıcı zaman ilerledikçe daha iyi kullanması ve filmdeki dövüş kareografileri kadar duygusal sahnelerdeki başarısı, temiz ve yakışıklı yüzüyle ailemizin iyi ama biraz haşarı çocuğu havasını veriyor.

Lekesiz beyazlığın simgesi gibi(!) tek bir kir bulaştırmadan bembeyaz elbiseleri ile ormanlarda savaşan, koşan, kadın savaşçı ve gizemli Confessor Kahlan Amnell‘i oynayan Bridget Regan ise gerçekten çok güzel bir kadın ve bakışları ile rolünün inandırıcılığını yerine getirebilen bir kadın. Ama diziden bu anlamda fazla bir şey olmasını beklemeyin 🙂 Sonuçta fantastik filmler genç kitle başta olmak üzere izlenir ve aile filmleridir 🙂

Dizinin bence başoyuncusu ise Başbüyücü Zeddicus “Zedd” Zu’l Zorander‘i oynayan Bruce Spence. Cidden adamda Rock yıldızı olacak bir karizma var. Müthiş etkileyici ses tonu, bir başbüyücü olmasına rağmen samimi tevazu dolu bakışları ve dostluğu, bölümler boyunca çok seveceğiniz bir güven abidesi gibi. Yaptığı büyüler de cabası. Ama bence harika bir kuklacı 🙂 İzleyenler bu göndermemi daha iyi anlayacak. Peki bu adamı başka bir yerde gördük mü? Evet Mad Max adlı bilimkurgu filmde ve seslendirme sanatçısı olarak Finding Nemo ile pek çok filmde. Filmografisinde okuyabilirsiniz.

Kötü adama gelince. İsmi Darken Rahl. Oynayan ise Craig Parker. Bilemiyorum uzun zamandır bu kadar akıllıca hazırlanmış bir fantastik kötü adam gördüm mü? Eğer sözlerini yeterince dinlerseniz nazik, kültürlü ve aristokrat aksanıyla konuşması ile Arayıcı’nın nasıl bir vahşi olduğuna sizi inandırabilir. Bağıran, çağıran değil, kurnaz yine kaslı ve karizmatik bir lider. Bence tek eksiği iyi yöneticiler yetiştirememesi. Korkuya dayalı tüm yönetimlerde olduğu gibi komutanları risk almaya çekinip, emrini bekliyorlar. Böylece koskoca bir ordu boş bir gövdeye dönüşüyor ve o kadar beyinden yararlanamıyor.

Her neyse, fantastik bir öyküyü kalkıp İnsan Kaynakları dramına çevirmeyelim, hiç alakası yok(!) İlk sezon 22 bölüm. İkinci sezon ise devam ediyor. Eğer bu yazıyı yılar sonra okursanız belki 3. 4. sezonları da çevrilmiş olur.

Dizide çok önemli karakterlerden birisi de Mord’Sith denen kadınlar. Kesinlikle detaya girmeyeceğim ama çok renkli bir tarzda çalıştıkları kesin(!)

Bridget Regan ve Craig Horner ile Röportaj

Bir de önemli not: Yukarda verdiğim özetler spoiler / ispiyon sayılmaz bile. Çünkü birinci bölümde anlatılanların sadece yarısı gibi bir kısımda hikaye açıklanıyor ve bu nedenle senaryosu sürekli değişen dizilerin verdiği kabak tadını vermiyor.

İkinci önemli not: İlk bir iki bölümü izleyen entelektüel zihinler ekşisözlükte eleştirmiş. Ama ardından yine aynı sayfada bir sürü övgü geliyor. Bunun nedeni dizinin süratle oturmuş olarak devam etmesi. Donanımhaber forumlarında da aynısı olmuş en başta “klişe öykü” denmiş sonra deli gibi devamı beklenmiş. Yani bir bölüm izleyip karar vermeyin 🙂

Hep birlikte eğlenerek izlenebilecek bir dizi olarak Arayıcı Efsanesi’ni keyifle sunuyorum. Legend of The Seeker

KAYNAKÇA

Legend of the Seeker Resmi Sitesi
http://dadt.com/lots/

Wikipedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Legend_of_the_Seeker

Dizideki karakterler
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_The_Sword_of_Truth_characters

Dizinin her bölümün kısa özeti
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Legend_of_the_Seeker_episodes

Diziyi izlemek isteyenler için ilk sezon İngilizce ve DVD formatında
http://www.amazon.com/Legend-Seeker-Complete-First-Season/dp/B002GY9F9K/ref=pd_sim_b_6

Dizinin Hayran Sitesi
http://www.sword-of-truth.com

Facebook Grubu
http://www.facebook.com/LegendoftheSeeker

Son zamanlarda ilgimi çeken dizilerden birisi oldu. Fantastik öğelerle, Ortadünya’da geçen, oyuncularının saf ve inandırıcı rolleriyle samimi gelen dizi, bizi ailecek kendisine bağladı. Arayıcının Efsanesi | Legend Of The Seeker
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


102 YORUMLAR

 1. Keşke kitapları Türkçe bulabilsem. Dizi sürükleyici, benim gibi hayranları için. Geniş kapsamlı, güzel bir tanıtım olmuş üstad, eline sağlık..

 2. Peki Merlin ile karşılaştırsak ne denebilir, tabi izlediyseniz? Her ne kadar Merlin, üzerine özenilmiş, efektleri inandırıcı, kostümleri uğraşılmış, atmosferi oturmuş ve Kral Arthur gibi bildik bir hikayeye sırtını dayamış olsa da Smallville’de mevcut olan hafif hava Merlin’de de var ve bir yerden sonra çocuk dizisi tadı verebiliyor (Ne hikmetse her hafta kaçırmadan izliyoruz orası ayrı.) Bu da aynı hissiyattan muzdarip midir acaba?

  Bu arada siteyi yeni keşfettim. Henüz fazla okumuş sayılmam ama okuduğum bir iki yazıdaki detaylı anlatım, üstüne yetinilmeyip farklı sitelerden görüşlerin verilmesi, bir de akademik titizlikle kaynakça konması takdire şayan. Takipçinizim.

 3. Yazınızın güzelliği beni bu diziyi izlemeye itti. Dizi gerçekten çok güzel teşekkür ederim yazınız için 😀

 4. Valla. birader indiriyor biz izliyoruz..dizinin resmen hastası oldum.. her pazartesiyi iple çekiyoruz. gerçekten insanı alıp götüren ve kendine bağlayan bir havası var. özelliklede arayıcı ile konfesörün arasındaki muhteşem ama imkansız aşk.

 5. Güzel dizi olsa da daha ilk bölümlerde Kara Murat tadı vermeye başlayan replikleri bir süre sonra espri konusu olmaya başlıyor. İlk bölümlerde, Kahlan’ın zaten onu bulmak için gelmiş olması ve bulmuş da olmasına rağmen Richard’ın her yiğitliğine -ki bölüm başına 5-6 defaya tekabül ediyor- “You’re the Seeker!” ünlemini duymak bir yana Richard’ın gittiği köyde annesi olduğunu iddia eden kadınların sayısı bize “Kara Murat benim!” diyen masum ve mert köylüleri hatırlatması bayıcı etkiler oldu. (Ne de uzun bir cümle oldu, pardon) Ama samimi oyunculuklara sahip bir dizi. Zedd için yapılan rockstar benzetmesineyse SONUNA KADAR katılıyorum.

 6. BİR BİLGİNİZ VAR MI DİZİNİN NEDEN KALDIRILDIĞIYLA İLGİLİ:(2 SEZONUDA İZLEDİM)DİZİ YARIM KALIYOR

 7. Dizi çok güzeldi ama kanal satıldı dizi maliyetli olduğu için kimse diziyi sahiplenmedi …

 8. Bu dizinin sahiplenilmesi gerekiyordu :S neden böyle bir şey olmuş ki yani param olsa bu diziye yatırım yapardım yani bu kanallarda hiç mi akıl yokmuş? Smallville 10 sezon sürdükten sonra bu dizinin 2 sezonda bitmesine nerdeyse ağlıcam 😀 ayrıca 2.sezon finalinde ağlamaktan kendimi yırttım 🙁 😀

 9. bu dizinin bitmesi beni kahretti.etkisinden kurtulamadım. CARA kesinlikle kusursuzdu. DEVAM ETMESİ İÇİN DUA EDİYORUM. Bu efsane bitmemeli,bitemez.cara sana aşığımmmmmmmmmm

 10. Ben bu diziyi geç farkedenler arasındayım daha yeni bitirmiş olmama rağmen izlediğm en iyi fantastik yapıtlardan bir tanesi diyebilirim ayrıca unutulmaması gerken başroldeki richard ve kahlan arasında imkansız ama muhteşem bir aşk gerçekten çok güzel anlatılmış dizi hiçbir zaman merlin veya başka bir dizinin yerini tutamaz çünkü bu tamamiyle konuyla bütünleşmik bir fantastik bir yapıt dur durak bilmeyen bir heyecan izlemeye başladıktan sonra seni alıyor başka diyarlara götürüyor tabiki merlininde yeri ayrı ama bunun yerini tutmaz piyasada o kadar saçma sapan diziler varki kaç sezon gider buda yarıda kalır maalesef anlıyamadığım her dizi maliyetli fakat yapımcılar bunu bilmeden bir diziyi çekip yarıda bırakıyolar bu oyuncular içinde bir utanç bu dizinin çekilmeden önce aslında düşünmeleri lazımdı işte nerde o diyeceğim o ki bitmesinde bende derin bir yara bırakan vede izlerini taşıcak olmamız kötü inş bu tarz dizilerin bir filminin çekilmesini isterim artık aynı kadro olurmu bilmem ama olursada tekrardan onları görmek beni rahatlatır….

 11. bence çok güzel bir dizi olmuş.merlin’i çok seviyorum ama bu dizi daha’da çok güzel olmuş.bu dizini hiç bitmesini istemiyorum bu kadar insan izliyor ama genede bitiyor keşke bitmese yaaa 🙁 :(:(:(:( :'(

 12. Merak etmeyin dizi fox da başlad ama muhtemelen baştan izlenecek belki 2. sezona kadar izlersiniz ben daha yeni izledim ve çok sevdim

 13. Ben dizinin başrollerinden olan Cara ile ilgili bilgi almak istiyorum .Ayrıca söylemeliyim ki çok bilgilendirici bir site olmuş bu.

 14. dizi gerçekten çok sürükleyici.öncelikle her filmde ve dizide olduğu gibi başroldekiler yakışıklı ve güzel(craig horner ve britgit regan).dizi bi klasik olduğu kadar da bir ilk.oyunculuğun,efektlerin bu kadar güzel olması müthiş bişey.yönetmeni ve senaryo yazarını alkışlıyorum.dizinin yarıda bitmesi beni gerçekten üzdü ama foxda yeniden başlaması da gerçekten harika.1.,2., ve 3. bölümlerini kaçırdım ve 4. bölümünü de cumartesi tekrar olrarak izledim.kaçırdığım diğer bölümleri de internetten izledim.cuma gününü sabırsızlıkla bekliyo olucam.bu dizinin tüm takipçilerini dikkatine:dizi foxda cuma günleri 21.15 de başlıyo.kaçırmamanızı tavsiye ederim.muhteşem bir dizi.sahiden de izleyenleri koltuğa bağlayan birşey.bu siteyi sürekli takip ediyorum.

  legend of the seeker:arayıcının efsanesi

  harika bir dizi…

 15. bayılıyorum bu filme gerçekten çok heyecan dolu bi film oyuncular çok başarılı bridget regan ve craig horner dizide gerçekten çok yakışıyorlar!

 16. gerçekten çok güzel bir dizi ve site gerçekten çok iyi olmuş bazı sitelerde istediğin şeyleri bulamıyorsun ama bu site bir harika

 17. bu filim müthiş hiç bir bölümünü kaçırmıyorum gelmiş geçmiş en iyi film kesinikle ricit kahlan zed size bayılıyorum bu film biterse çok üzülürüm zed müthiş bu film harika herkese tercih ediyorum

 18. bitmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssssssssssssiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnn riiiiiiiccccca ediyorummmmmmmmmm

 19. Daha 4.sınıfa geçicem 9 yaşındayım 10a giricem neden bu kadar sevdiğimi kesinlikle bilmiyorum harry potter’dan sonra en sevdiğim film arayıcının efsanesi. İtirafçı ve arayıcı son bölümlerde evlense keşke.Sizin yazdıklarınızı okudum keşke 3. sezon da olsa. Kanalında batmasını istemem kanalda güzel

 20. Ben bu diziyi yeni izlemeye başladım.Ama harika ötesi bisi bayılıyorum. 3 sezon olmamasına çok çok üzülüyorum.Ben bu dizinin fragmanını izlerken bile kendimden geçiyorum adetan.Craig horner ise ona bayılıyorum. Izlemeye başladığından beri hiç kaçırmadan izliyorum. Eğer 3. sezonu olursa facedeki sayfalardan ogrenirim.Sürekli dua ediyorum allahim insallah kabul ederde 3. sezonu oynar. Nasıl biseyse her dediğim oluyor. inşallah buda olur. diymi 🙂 🙂

 21. çok güzel hayran kaldım keşke hiç bitmese müthiş bişey bence dizi halini getirebilirler çok daha güzeel olur kahlen da çok güzel bir bayan çok beyeniyorum oyuncular kadar yazara da hayran kaldım…

 22. 3.sezonun çıkma ihtimali hiç yok mu bütün bölümlerini izledim müthiş bir film belki fox başka bir kanalla anlaşırsa çekilemez mi

 23. muhteşem bir dizi efektler çok iyi yapılmış dövüş sahneleri ustalıkla çekilmiş çok uğraşmışlar belli Craig Horner ve Bridget Regan çok iyi oynamışlar ayrıca zedd karakteri çok iyi canlandırılmış ayrıca yorum yapanlar merlin ya da harry potter a benzetme yapmışlar ama dürüst olucam harry potter veya merlin i hiç sevmem ama bu dizi çok sürükleyici,macera dolu ve ortaçağı çok iyi ekrana yansıtmalarına rağmen ne yazık ki bir ve ikinci sezonlardan sonra üçüncüsezon çekilmemiş.herhalde bundan sonrada çekecekleri yoktur ama inşallah çekilir diyorum 🙂

 24. hiç bi bölümü kaçırmadım yani söyleseniz bütün bölüm leri söyleye bilirim.craig horner çok iyi bi oyuncu kuzence ona hayranız tabibridget ergan da ikisini tebrik ediyorum

 25. arkadaşlar çok kötü bi haberim var.hani foxda cuma günleri 21.30 da yayınlanıyo demiştim ya.sadece 1.sezonunu verip bugün final yaptılar.2. sezonunu bile izleyemedim ya. <:( <:(

 26. Ben de aramızdaki bazı arkadaşlarımız gibi diziyi sonradan farkedenlerden biriyim.Aslında dizinin sadece birkaç bölümünü izlememe rağmen son derece bağlandım ve tutuldum.Ama dün televizyonda final bölümünün yayınlanacağını duyunca büyük bir hüsrana uğradım.Bu kadar güzel bir dizinin öylece bırakılması beni çileden çıkarttı.Dizinin neden bittiği konusunda pek bir fikrim yok ama 3. sezonu ile tekrar ekranlara gelmesi beni ve bütün ”LEGEND OF THE SEEKER” izleyenlerini mutlu edeceğinden son derece eminim…Eğer bu dizi hakkında yeni bilgiler edinildiğinde bizlere tekrar sunarsanız çok sevinirim.

 27. tv de 11.bolume kadar izledm sonra final yaptılr.devamına bakmak istedim ama interntte bulamadm.bakanlar varsa internettn lütfn adresi yazsınlar:):):):):):):):)

 28. mükemmel bir dizi ikinci sezon ne zaman başlayacak iple çekiyorum .
  2.sezon ne zaman başlar kimin haberi var 🙂

 29. biz 3. sezon beklerken onlar 1. sezonu yapmadan finali koydular böyle iş olmaz olsun 🙁

 30. filmin etkisin deyim 1 haftadır ve boyle surecek gibi… inanılmaz bi film ve lütfen 3 sezon olsun hatta 10 sezon

 31. acayip güzel ya dünyada en güzel film bence craig horner ayrı ama benim için canım benim yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 32. müthiş bir dizi.İnanılmaz baglandım.İlk sezonuna bakabildim.İkincisezonunuda istiyorum ama SBS yüzünden bakamam
  .Zaten manala koymadılar.LOVE RİCHARD

 33. Evet ya 3. Sezon çıkmalı bölümler muhteşem hiç sıkılmadan 2 sefer izlediğim tek dizi 3. Sezon çıksın yaaaaaaaa Fox sana sesleniyorum

 34. Gerçekten çok güzel diziydi . İki sezonu da izledim çok keyif aldım saçma sapan dizileri izleticeklerine yerine böyle güzel bir diziyi devam etitirmeleri gerekirdi.
  Konusu ve efektleriyle gerçekten harikaydı. Hiç kimsesinin sahip çıkmamasına üzüldüm 🙁

 35. film başlamadan önce fragmanlar gösterilirken bu ne biçim bi film ne kadar saçma diyordum. bir gün tv izliyodum izlediğim dizi bitti. arayıcının efsanesi başladı merak ettim oturup izledim . ertesi gün sabahı kalktım kalkar kalkmaz televizyonu açtım ve o gün fox taki neredeyse bütün dizileri izledim. kafamda hep acaba bu diziden sonra arayıcının efsanesi başlar mı sorusu vardı.gerçekten film çok büyüleyici insan bir kere izlesin hatta bir kere de değil 2 dk izlese yeter o filmi bir daha bırakamaz. cuma günü film başladı ekranın köşesinde final yazısını görünce ağlayacak duruma geldim.gerçekten filmdeki ışıklar ve efektler çok iyi . ayrıca neden bi kanalın bu filmi almadığına da inanamadım. buradan fox yapımcılarına sesleniyorum arayıcının efsanesinin 3. 4. sezonları dublajlanıp dizi devam ettirilsin.

 36. bu film olağanüstü derecede harika bişey ya inşALLAH bitmez ve kaç sezon yayınlanacaksa hepsi dublajlanır:)

 37. Craig horner seni bu hayatda her$eyden,herkesden cok seviyorum.Sadece sana a$iiiim.En buyuk dileyim yanliz seninle evlenmek.Artik qeceler uyuyamiyorum,seni du$unub hayel etmekden.Benim yaki$ikli prensim.Araycin efsanesi Coook guzel bir dizi ama malesef bitdi, ke$ke ben ölene kadar dizi devam etseydi.Belki richardi unuturdum ama malesef.Ben o,biri dunyadada Craig horneri istiyorum.Sana hastayim kalbimin mutlulugu,biliyorum beni qördugu an a$ik olur.Biz bir birimiz ici yartildiq.In$allah avsturalyaya qidicem,ona evlenme teklifi yapicam.Bana manyak desenizde RICHARDI qercekten cok seviyorum.

 38. Craig horner seninicin ölüyorum.Sana canimi verecek kadar çok seviyorum.Seni bir ömur boyu cok sevicem.A$KIM SENI HER$EYDEN HERKESDEN COK SEVIYORUM.

 39. BENCE DE DİZİ ÇOK GÜZEL BÜTÜN BÖLÜMLERİNİ 1. VE 2. SEZONU İZLEDİM BENCEDE BİTMEMELİ RİCHARD , KAHLAN, ZEDD VE ONLARIN YAŞADIKLARI MACERA. BİRİNCİ SEZONUN SON BÖLÜMÜNDE ALAMAK TAN HARAP OLDUM O KADAR GÜZEL, ETKİLEYİ, Kİ RİCHARDA KAHLANA BİR ŞEY OLDUMU KENDİMİ TUTAMAYIP AĞLADIĞIM OLDU
  2. SEZONU DİZİMAG TAN İZLEYEBİLİRSİNİZ. BENCEDE 3. SEZONU HATTA 4,5,6. SEZON BİLE YAPMALILAR.

 40. dizi 2008-2010 yılında cekılmıs tekrar cekılırmı sanmıyorum

  ama ısallah olur tekrar aynı kadroyla tabıkıde

 41. ya 2. sezon başladımı ne zaman başladı söyleyebilirmisiniz lütven rica ediyorum

 42. ya 11.bölümden sonrasını seyredemiyorum seyredenler varsa hangi siteden seyrettiler lütfen yazsın

 43. dizi bir harka çok güzel bayılarak izliyorum harika çarşamba gününü bekliyorum hep izlemek için ama baştan başlattılrar diziyi.

 44. VALA BU FİLM AKIL DIŞI OLAYLARLAN DOLUDUR NEYMİŞ EFNDİ DOĞRULUK KILICIMIYMIŞ ONLAR ESKİ DEVİRLERDE KALDI

 45. harika bir dizi ben böle dizi görmedim muhteşem bu arada ellerinize sağlık ve RİCHARD ve KAHLEN e hayranım …. richard aşkım……….

 46. ben bu filmin niye bitiğini anlamıyorum hatta bunu milyonlarca kişi izliyo 2. sezon da bitti diyer filmler kim bilir kaçıncı sezonda bitmişyir ama bu film öyle değil o zaman bu diziyi boşuna yapmışlar bu kadar güzel filmi bu kadar yakışmayan sezonda bittirmişler

 47. bu dızı harıka erken bıtmesı cok sacma bız buraya yorumlarımızı yazıyoruz ama sesımızı duyan var mı belırsız bız bu dızının 2 sezonunu ıstıyoruz bu kadar seveılen bı dızı fecebook arayıcının efsanesını gerı ıstıyoruz dıye yıkılıyor neden bunları bosda tutuyorsunuz lutfen duyun sesımızı

 48. ya şimdi bittimi bitmedimi nolur bitmesin çünkü çok ama çok güzel bir film fox tv nin sitesine baktım dizilerde (ARAYICININ EFSANESİ )diye yoktu nolur bitmesin ya hafta sonları yok mu var hafta sonlsrı koysunlar yani dimi ama nolur bitmesin yaaaa:)

 49. ya 3.sezon nerde bulabılırım ..resmen bagımlısı oldum ben bu fılmın .etkısınde kaldım resmen ..butun oyuncular süper ötesı…hepsını alınlarından opmek lazım

 50. cok guzel bir film ama malesef biti hic bu kadar beyendigim bir film olmamisti

 51. ben bu dizinin tekrar başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum .bu dizi benim favorilerim arasında .en sevdigin filimlerden biri .lütfen tekrar başlasın…..

 52. harika bir dizi fakat bu dizide onlarin basi beladan ne zaman kurtulucak?
  cara bu dizide keylinin ablasini oldurdu. ablam cok uzuldu amma dizi bu arkadas

 53. Lutfen yalvariyorum araycinin efsanesi yeniden baslasin foxta tekrarida olsa olur ama yeterki richardimi göruyum anlayin lutfen asigim ona deli olucam artik

 54. Ben Azerbaycandan.Bu dizi bir harika gercekten. havasi bir basqa Zedin sesi biraz qarip. ama Richardla Kahlan her zaman ki gibi harika Cara dan nefret ediyorum.2 sezonda bence bu dizye yeniden katilmamaliydi.Lutfen bu diziyi yeniden televiyozonda versinler 2 sezonu.Artik her kes deli olmak uzere.

 55. arkadaşlar dizinin ne zaman başlayacağını bilenler var mı ? varsa lütfen paylaşırmıınız 😀

 56. bence çok güzel bir dizi .karakterler de öyle. fakat böylesine güzel bir dizinin bitmesi çok üzücü bir şey .ben filmin tamamını izledim .hepsi çok heyecanlıydım.ama bir baktım ki 2.sezon FİNAL.bu beni hayal kırıklığına uğrattı.bu dizinin hayranları ”arayıcının efsanesini” çok seviyor.bence bir çözüm yolu varsa bunu kesinlikle bir çözüm yolu bulup yaparlar.
  böylesine mükemmel film bitmemeliydi .

 57. arkadaşlar dizi hangi kanalda çıkıyor 2013 yılında çünkü diziyi çok seviyorum lütfen mesaj atın .

 58. arkadaşlar ben bu dizide oynamak istiyorum resmen ya .süper rüyamda bu diziyi görüyorum.ben bu diziye hayran kaldım

 59. Arkadaşlar filmin son bölümü 2010 yılında yayınlanmış ve herkes 3. sezonu beklemeye başlamış. Ama çıkıp çıkmayacağını kimse bilmiyormuş. Sonra ABC Studios filmi finase etmeyi reddetmiş. Ama serini üreticisi film için alıcı aramaya başlamış. Sonra Disney kanalı film üzerindeki tüm haklarını geri satın almış ve filmle ilgili bir projesi varmış. 3. SEZONUN ÇIKMA TARİHİ 2013 DİYE GEÇİYOR. Disney kanalının projeyi gerçekleştirip 3. sezonu yayınlaması bekleniyor.

  tam olarak bilmiyorum ama alınan haberler böyle

 60. harika bir dizi 3.cü sezonu sabırsılıkla bekliyorum herkese tafsiye ederim çok güzel bir dizi izleyinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

 61. ARKADAŞLAR BU FİLMİ İLK ÖNCE FOX DA İZLEDİM SONRA İNTERNETTEN İZLEMEYE BAŞLADIM VE 3 4 GÜNE 2. SEZONUDA BİTİRDİM DUA EDİYORUM 3. SEZON ÇIKSIN DİYE ÇIKMAYACAK YAZMIŞLAR AMA BÖYLE FİLMİ BEN YAPMIŞ OLSAM KESİNLİKLE BİTİRMEZDİM BÜYÜK Bİ İHTİMALLE ÇIKAR 3. SEZON ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTERİM ”CARA”nın HAYRANIYIM 🙂

 62. ben her okula gıtmeden once 3 bolumu bırden ızlıyorum,2006 da foxta verıldıgınden berı kacırmadan ızledım.yıl 2013 dizi biteli 8 sene oldu.Bugun 2. sezonun 21.bolumunu bıtırdım. arama yerıne 3.sezon 1.bolum yazdıgımdaysa 3.sezonun olmadıgını gorunce şok oldum.Nasıl çekılmez ya, arkadaslarım bu dızıyı saçma bulmalarına ragmen ben eskı bolumlerını artık ızlemekten senaryoyu ezberleyecek dereceye geldım.3.sezon yalvarırım cekılsın Carayı cok sevıyorum,Hatta ozenıyorum dıye bılırım.Her bolum o kadar surukleyıcı ve muhtesem kı olan bıtenı sasırarak ızlıyorum.Bu diziye anti olanları anlamak güç.

  13/12/2013 cuma 12:29

 63. ben ama bir keresinde araycinin efsanesi 3 sezon yazdigimda bir yerlerden kahlandi qaliba 3 sezon onun resmini gordum ama hatirlamiyorum ki nerden baktigimi.3 sezon olsada artik ne yapmalilar ki insanlar onlari cok seviyor ve istiyorlar 3 sezonu ama ne cekecekler 3 seoznda 2 sezon kitabi bitdi yani 2 sezon cekildi 3 sezonda mi yazsinlar ve ceksinler ne cekerler merak ediyorum 3 seon ben de isterdim cooooooookkk.
  CANSU sen yine iyisin ben 2 sezon 4 olume kadar izleye bildim izlemem lazim yoksa delire bilirim.
  NEEDEN CARAYA OZNIYORSUN KI?????????????

 64. hayatımda gördüğüm en güzel dizi bu üstüne tanımam 3. sezonu bekliyom 2. sezonun finalin de ağladım mk yaa 🙁 🙁

 65. bu dizi hiç bitmemeli , aynen devam eden YALAN RÜZGARI , gibi dizi olmalı , ve çok güzel hayran kaldım gerçektten güzel bişey bitmemesi gerekiyor devam etmesi lazım , üzücü bişey olmuş valla

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız