Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

martinmystere muchadna5 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)Daha önce Martin Amca’yı anlatmıştım sizlere hatırlayalım 🙂 Evet, bu aralar ilginç bir şey dikkatimi çekti. Ne yaptı ne ettiler senaristler bu olağanüstü teknolojik ışın silahını kitaptan çıkardılar. Evet inanılmaz ama yıllardır “kaybetti, saklandı, kuş aldı götürdü” gibi tuhaf açıklamalarla yüksek teknolojiyi gizlediler. Tahminim bu silahın gerçekten yapıldığı yönünde ve bu nedenle gizlendiği. Hahaha aramızdaki komple teorisyenleri şu anda hızla nefes alıyor. Evet.

Abartmayalım. Sakin olalım. Neyse, size silahı bir daha anlatmak isterim. Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir.

Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

içi tamamen boş, hafif, bilinmeyen bir metalden yapılma,

sahibi dışında başkasının elinde oyuncak olan zararsız bir nesnedir.

Sadece kişinin biyolojik elektro-manyetik alanı ile çalışır hale gelir. Başkası kullanamaz.

Aslen silahın enerjisini nereden aldığı anlaşılamasa da Bhagavad Gita araştırmacıları gibi pek çok teoride bulunabiliriz. Sanırım işin sırrı da burada.

75murchadna

Silahın iki modeli var. İlk model dondurup bayıltan, geçici felç eden, uyandığında baş ağrısı vermek dışında insanlara karşı zararsız olandı ki Martin Mystere bunu kullanır.
Diğerini ise kitapta Orloff -kötü adam diyelim- kullanır. Öldürücüdür. Otopside kalp krizi gibi görünen bir etkiyle geride iz bırakmadan çalışır. Büyük kuruluşlar bu silahın elementlerinin ancak laboratuvarda üretilmiş olabileceğini söylerler. Çünkü dünyada bulunmamaktadır.

Murchadnaların ilk modelinin yaygınlaşması dünya sosyopolitik sisteminde ciddi değişimleri getirecektir. Öldürmeyen silahlar. Düşünüldüğünün aksine eşi görülmemiş bir baskı aracı olarak kullanılabilecektir.

Yukarıda anlatılanlar çizgi roman üzerinedir. Lütfen ciddiye alıp Murchadnalarla ilgili soru sormayın. Atlantis’te yazılanlar bu kadar 🙂

1367047160668

Kaynakça:
https://www.gunesintamicinde.com/martin-mystere-atlantis/

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=murchadna
http://www.bvzm.com/english/eng_set.html
http://www.bvzm.com/english/time_eng.html (13 sayfalık bir Martin öyküsü)
http://www-en.sergiobonellieditore.it/martin/servizi/faq.html (Seri ile ilgili sorular)
http://www.ubcfumetti.com/mm/pres_en.htm

martinmystere muchadna1 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

martinmystere muchadna2 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

martinmystere muchadna3 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)martinmysteremurchadna4 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye, bilim kurgu maceraya katılmaya hazır mısınız?


Starbul'u satın almak için tıklayın


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

4 YORUMLAR

  1. Bu yazıyı beğendiyseniz dostlarınıza siteyi tavsiye edin ve favorilerinize ekleyip takibe alın.
  2. Digi Türk jojo çizgifilm kanalında son çizgifilm Martin gizem sadece sevgilisi – çocuk çizgifilmi ne de olsa üvey kardeşi olmuş- ve sürekli gizem peşinde mümkün oldukça seyrediyorum.

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız