Çizgi RomanMistik

Murchadna / İnanılmaz Silah

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

martinmystere muchadna5 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)Daha önce Martin Amca’yı anlatmıştım sizlere hatırlayalım 🙂 Evet, bu aralar ilginç bir şey dikkatimi çekti. Ne yaptı ne ettiler senaristler bu olağanüstü teknolojik ışın silahını kitaptan çıkardılar. Evet inanılmaz ama yıllardır “kaybetti, saklandı, kuş aldı götürdü” gibi tuhaf açıklamalarla yüksek teknolojiyi gizlediler. Tahminim bu silahın gerçekten yapıldığı yönünde ve bu nedenle gizlendiği. Hahaha aramızdaki komple teorisyenleri şu anda hızla nefes alıyor. Evet.

Abartmayalım. Sakin olalım. Neyse, size silahı bir daha anlatmak isterim. Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir.

Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

içi tamamen boş, hafif, bilinmeyen bir metalden yapılma,

sahibi dışında başkasının elinde oyuncak olan zararsız bir nesnedir.

Sadece kişinin biyolojik elektro-manyetik alanı ile çalışır hale gelir. Başkası kullanamaz.

Aslen silahın enerjisini nereden aldığı anlaşılamasa da Bhagavad Gita araştırmacıları gibi pek çok teoride bulunabiliriz. Sanırım işin sırrı da burada.

75murchadna

Silahın iki modeli var. İlk model dondurup bayıltan, geçici felç eden, uyandığında baş ağrısı vermek dışında insanlara karşı zararsız olandı ki Martin Mystere bunu kullanır.
Diğerini ise kitapta Orloff -kötü adam diyelim- kullanır. Öldürücüdür. Otopside kalp krizi gibi görünen bir etkiyle geride iz bırakmadan çalışır. Büyük kuruluşlar bu silahın elementlerinin ancak laboratuvarda üretilmiş olabileceğini söylerler. Çünkü dünyada bulunmamaktadır.

Murchadnaların ilk modelinin yaygınlaşması dünya sosyopolitik sisteminde ciddi değişimleri getirecektir. Öldürmeyen silahlar. Düşünüldüğünün aksine eşi görülmemiş bir baskı aracı olarak kullanılabilecektir.

Yukarıda anlatılanlar çizgi roman üzerinedir. Lütfen ciddiye alıp Murchadnalarla ilgili soru sormayın. Atlantis’te yazılanlar bu kadar 🙂

1367047160668

Kaynakça:
http://www.gunesintamicinde.com/martin-mystere-atlantis/

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=murchadna
http://www.bvzm.com/english/eng_set.html
http://www.bvzm.com/english/time_eng.html (13 sayfalık bir Martin öyküsü)
http://www-en.sergiobonellieditore.it/martin/servizi/faq.html (Seri ile ilgili sorular)
http://www.ubcfumetti.com/mm/pres_en.htm

martinmystere muchadna1 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

martinmystere muchadna2 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

martinmystere muchadna3 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)martinmysteremurchadna4 Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

Youtube Kanalım

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

4 Yorum

  1. Digi Türk jojo çizgifilm kanalında son çizgifilm Martin gizem sadece sevgilisi – çocuk çizgifilmi ne de olsa üvey kardeşi olmuş- ve sürekli gizem peşinde mümkün oldukça seyrediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı