Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Murchadna / İnanılmaz SilahDaha önce Martin Amca’yı anlatmıştım sizlere hatırlayalım 🙂 Evet, bu aralar ilginç bir şey dikkatimi çekti. Ne yaptı ne ettiler senaristler bu olağanüstü teknolojik ışın silahını kitaptan çıkardılar. Evet inanılmaz ama yıllardır “kaybetti, saklandı, kuş aldı götürdü” gibi tuhaf açıklamalarla yüksek teknolojiyi gizlediler. Tahminim bu silahın gerçekten yapıldığı yönünde ve bu nedenle gizlendiği. Hahaha aramızdaki komple teorisyenleri şu anda hızla nefes alıyor. Evet.

Abartmayalım. Sakin olalım. Neyse, size silahı bir daha anlatmak isterim. Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir.

Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?)

içi tamamen boş, hafif, bilinmeyen bir metalden yapılma,

sahibi dışında başkasının elinde oyuncak olan zararsız bir nesnedir.

Sadece kişinin biyolojik elektro-manyetik alanı ile çalışır hale gelir. Başkası kullanamaz.

Aslen silahın enerjisini nereden aldığı anlaşılamasa da Bhagavad Gita araştırmacıları gibi pek çok teoride bulunabiliriz. Sanırım işin sırrı da burada.

TAKİBE ALIN:

X (Twitter) Takip Edebilirsiniz: 
twitter.com/ssonmez

Bilimkurgu okumayı seviyorsanız,
Starbul ilginizi çekecektir. www.starbul.com

Youtube Kanalım: 
www.youtube.com/suleymansonmez 


75murchadna

Silahın iki modeli var. İlk model dondurup bayıltan, geçici felç eden, uyandığında baş ağrısı vermek dışında insanlara karşı zararsız olandı ki Martin Mystere bunu kullanır.
Diğerini ise kitapta Orloff -kötü adam diyelim- kullanır. Öldürücüdür. Otopside kalp krizi gibi görünen bir etkiyle geride iz bırakmadan çalışır. Büyük kuruluşlar bu silahın elementlerinin ancak laboratuvarda üretilmiş olabileceğini söylerler. Çünkü dünyada bulunmamaktadır.

Murchadnaların ilk modelinin yaygınlaşması dünya sosyopolitik sisteminde ciddi değişimleri getirecektir. Öldürmeyen silahlar. Düşünüldüğünün aksine eşi görülmemiş bir baskı aracı olarak kullanılabilecektir.

Yukarıda anlatılanlar çizgi roman üzerinedir. Lütfen ciddiye alıp Murchadnalarla ilgili soru sormayın. Atlantis’te yazılanlar bu kadar 🙂

1367047160668

Kaynakça:
https://www.gunesintamicinde.com/martin-mystere-atlantis/

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=murchadna
http://www.bvzm.com/english/eng_set.html
http://www.bvzm.com/english/time_eng.html (13 sayfalık bir Martin öyküsü)
http://www-en.sergiobonellieditore.it/martin/servizi/faq.html (Seri ile ilgili sorular)
http://www.ubcfumetti.com/mm/pres_en.htm

Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Murchadna / İnanılmaz Silah

Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Murchadna / İnanılmaz Silah

Atlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Murchadna / İnanılmaz SilahAtlantis ve Mu zamanından kalma büyük Nuh Tufanı öncesi medeniyetlerin en üstün silahlarından biridir. Murchadna (Murçadna diye okuyabilir miyiz? Yoksa Murçedne mi demeli?) Murchadna / İnanılmaz Silah

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram2 YORUMLAR

  1. Digi Türk jojo çizgifilm kanalında son çizgifilm Martin gizem sadece sevgilisi – çocuk çizgifilmi ne de olsa üvey kardeşi olmuş- ve sürekli gizem peşinde mümkün oldukça seyrediyorum.

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız