Çok Katmanlı Şarkı Formatı Nedir?
 
10 Temmuz 2005’te  icat ettim. Tabii diğerleri benden önce bulmadıysa 🙂
Biliyorsunuz, yeni bir CD/DVD alırsınız şarkıcının şarkılarını dinlersiniz. Sonra her dinleyişinizde aynı olan müzik sizi sıkar. Bu nedenle canlı performanslar, konserler tercih edilir. O an nasıl söyleyeceği belirsizdir, eşsizdir ve değerlidir. Bu sorun nasıl aşılır?
 
Bir şarkıcı aynı şarkıyı minimum 10 farklı şekilde söyler. DVD formatlarında Multi Layer Song (MLS ) diye bir standart yaratılır. (İsmi de ben buldum 🙂 Bu bir bilgi saklama formatıdır. Biz şarkıcının aynı şarkısını her seferinde biraz daha farklı dinleriz.
 
NASIL PAZARLANABİLİR?
 
Kolay Yöntem:
Şarkının her  çalışında 10 farklı kayıttan birini bize dinletir.Çeşitlilik oluşur.
 
Zor Yöntem:
2. Bilgisayar sistemi ile geçiş noktaları esler belirtilir. Şarkı daha küçük alt parçalara bölünür. Böylece 10 farklı kayıt içinden seçilen uyumlu parçalar yüzlerce farklı şarkı formatı oluşturur.
 
Nasıl fikir?
Ah! Amerika’da veya Avrupa’da olsam telif haklarından ve buluşlarımdan zengin olabilirdim 🙂
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


Önceki İçerikİsviçre | Basel Şehri
Sonraki İçerikYenilebilir Satranç Takımı :)
Süleyman Sönmez
Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniversite Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Marmara Üni. Uluslararası İşletme yüksek lisansını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve kalite iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video kurgu, eğitim videoları ekip yönetimi, VR gözlükler, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı, eğiticinin teknolojik eğitimi, LMS Moodle, Apple School, MDM, Zoom School, Google Classroom School yöneticiliği, Akademik uygulamalar uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Özel hayatımda roman, öykü yazarı ve fotoğraf sanatının sadık bir uygulayıcısı olmayı sevdim. Yazdığım ve basılan eserlerim: 1) Starbul 2) İki'den Üç'e Yayınevinde basılma sırasında olan kitaplarım sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Starbul romanımın resmi sitesi Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız