Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Çok komik bir durum. Yer İstanbul, konum Bostancı. Yeni çıkan bir kitap almak istiyorsunuz. Kitapçı diyebileceğimiz Kadıköy’deki emsalleri gibi çok katlı bir tek örnek (İngilizce Book Store !) yok. Gel de kafayı yeme 🙁

Nasıl olmaz? Her köşede bir şarküteri, bir bakkal, bir eczane, cami, okul, karakol hatta beyaz eşya dükkanı var. Ama arabaya atlayın. Yol kenarına bakın. Kadıköy’den Pendik’e kadar bir tane yok. Bulabileceğiniz küçük kırtasiyelerde de okul çocukları için özet kitap çıkarma kitapları var. Klasikler var.

Çok garip değil mi? Bence garip. Tıpkı her semtte havuz olmaması gibi, tıpkı gençlik merkezlerinin olmaması gibi, tıpkı Halkevleri’nin yetersizliği gibi.

Öğrenmek istemeyen bir toplumun çocuğuyum. Tanrı yardımcım olsun!

Not: http://forum.zoque.net/showthread.php?t=19514 adresinde tartışıyoruz.

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye, bilim kurgu maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

4 YORUMLAR

 1. Merhaba, yazınızı okudum, haklısınız Minübüs caddesinde kitapçı yok ama Kadıköy-Pendik güzargahında sahil yolunda benim açtığım bir kitapçı var. Fener Kalamış cad. No:38 Kalamış adresinde. Adı:Sarman Kitapçı.
  İlgilenenler http://www.sarmankitapci.com adresinden de bilgi alabilirler. Kimbilir belki Minübüs caddesinde de bir şube açarım ileride. Ben elimden geldiğince büyük kitapevlerine rağmen ayakta kalmaya çalışacağım. Sizler de bana destek olursanız sevinirim.

 2. S. Sönmez Bey, bize göre çok önemli noktaya gelmiş. Demek ki düşünen ve arayan insan buluyor. Ama Sönmez Bey aramasına rağmen Bostancı’da kitapçı bulamamış. Çok haklı. Bir adet kitapçı işyeri var ama eski kullanılmış kitap satıyor. Vükela Caddesi’nde. Adam da cahil. “Kitapçının cahili olur mu?” derseniz bir gidinde “merhaba” deyin.

  Bizler platform olarak çevre ve kültür sorunları ile ilgileniyoruz. Sönmez Bey’in kitapçı bulamama sorununu defalarca işledik.

  Çevre kültürü için okuyarak veya görsel olarak Bostancı’ya birşeyler vermek istiyoruz.
  web adresimiz : http://www.bostanciyasami.com

  Saygılarımızla.

 3. Dükkan ticaret yeridir malumunuz, ülkemizde yazık ki yerlerde sürünen kitap okuru sayısı bazı yerlerde açılacak kitapçının kira vb. masraflarını karşılamaya yetmiyor, aradığınız sebep büyük olasılıkla budur..

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız