Çok komik bir durum. Yer İstanbul, konum Bostancı. Yeni çıkan bir kitap almak istiyorsunuz. Kitapçı diyebileceğimiz Kadıköy’deki emsalleri gibi çok katlı bir tek örnek (İngilizce Book Store !) yok. Gel de kafayı yeme 🙁

Nasıl olmaz? Her köşede bir şarküteri, bir bakkal, bir eczane, cami, okul, karakol hatta beyaz eşya dükkanı var. Ama arabaya atlayın. Yol kenarına bakın. Kadıköy’den Pendik’e kadar bir tane yok. Bulabileceğiniz küçük kırtasiyelerde de okul çocukları için özet kitap çıkarma kitapları var. Klasikler var.

Çok garip değil mi? Bence garip. Tıpkı her semtte havuz olmaması gibi, tıpkı gençlik merkezlerinin olmaması gibi, tıpkı Halkevleri’nin yetersizliği gibi.

Öğrenmek istemeyen bir toplumun çocuğuyum. Tanrı yardımcım olsun!

Not: http://forum.zoque.net/showthread.php?t=19514 adresinde tartışıyoruz.

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram4 YORUMLAR

 1. Merhaba, yazınızı okudum, haklısınız Minübüs caddesinde kitapçı yok ama Kadıköy-Pendik güzargahında sahil yolunda benim açtığım bir kitapçı var. Fener Kalamış cad. No:38 Kalamış adresinde. Adı:Sarman Kitapçı.
  İlgilenenler http://www.sarmankitapci.com adresinden de bilgi alabilirler. Kimbilir belki Minübüs caddesinde de bir şube açarım ileride. Ben elimden geldiğince büyük kitapevlerine rağmen ayakta kalmaya çalışacağım. Sizler de bana destek olursanız sevinirim.

 2. S. Sönmez Bey, bize göre çok önemli noktaya gelmiş. Demek ki düşünen ve arayan insan buluyor. Ama Sönmez Bey aramasına rağmen Bostancı’da kitapçı bulamamış. Çok haklı. Bir adet kitapçı işyeri var ama eski kullanılmış kitap satıyor. Vükela Caddesi’nde. Adam da cahil. “Kitapçının cahili olur mu?” derseniz bir gidinde “merhaba” deyin.

  Bizler platform olarak çevre ve kültür sorunları ile ilgileniyoruz. Sönmez Bey’in kitapçı bulamama sorununu defalarca işledik.

  Çevre kültürü için okuyarak veya görsel olarak Bostancı’ya birşeyler vermek istiyoruz.
  web adresimiz : http://www.bostanciyasami.com

  Saygılarımızla.

 3. gerçekten çok haklısınız internete girdim kitapçı arıyorum yok böyle bişey kültür başkenti istanbulda kitapçı bulamıyoruz

 4. Dükkan ticaret yeridir malumunuz, ülkemizde yazık ki yerlerde sürünen kitap okuru sayısı bazı yerlerde açılacak kitapçının kira vb. masraflarını karşılamaya yetmiyor, aradığınız sebep büyük olasılıkla budur..

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız