Mevlana binlerce yılda bir gelen enginlikte bir bilge. Her şeyde olduğu gibi şansımız sağolsun ülkemizde açmış büyük bir çınar. Mesnevi’si gerek edebi anlamda, gerek ruhani anlamda insanlara sonsuzluğu açan muhteşem bir armağan. Bir dilde belli bir şiir ölçüsüyle yapılmış en büyük eser. Elbette Mevlana’yı bizler sevgisi, derin hoşgörüsü ile tanıyoruz.

“UNESCO, Mevlana’nın doğumunun 800’üncü yılı nedeniyle 2007’yi “Mevlana Yılı” ilan etti.” NTVMSNBC

cosmicsema_ssonmez.jpg
Hele hele ülkemizin birbirini anlamayan kütleleri için inanılmaz bir denge noktası. Bugün yaptığım bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol,
Şefkat ve merhamette güneş gibi ol,
Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol,
Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol,
Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol,
Hoşgörülükte deniz gibi ol,
Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol

Hz.Mevlâna Celâleddin-i Rûmi

“Ne zaman bu şehre gelecek olsam, içimde bir heyecan duyarım. Hz.Mevlâna, düşünceleriyle benliğimi sarar. O çok büyük bir dahi, çağları aşan bir yenilikçi…” “Mevlâna, Müslümanlığı Türk ruhuna intibak ettiren büyük bir reformatör…”  Mustafa Kemal ATATÜRK

2007 Yılı Mevlana Yılı olarak ilan edildi. Bu benden küçük bir teşekkür sadece.

 

COSMIC DANCE / SEMAH  /  MAVLANA / MEVLANA / Süleyman SÖNMEZ (c) Copyright. Yukarıdaki tasarımı basılı çalışmalarınızda kullanmak üzere lütfen izin alınız. ssonmez@hotmail.com
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


4 YORUMLAR

 1. Merhabalar efendim.

  Tekrar rahatsız etmemin sebebi, buradaki “cosmic semah” isimli çalışmanızı, facebook’da Nazlı ÇETİNOK ARUN’a ithafen yapmak istediğim ve internette gezerek,arayarak derlediğim 20 küsur kadar resim ve fotoğraf kullanarak yazı olmadan sadece bu resim ve fotoğraflarla anlatmak istediğim bir hikayede kullanmak istiyorum.

  Hikaye benim ve Nazlı hanımın profillerindeki “photos” bölümünde yer alacak.

  Eğer müsade ederseniz çok sevinirim…

  NOT:Çalışmayı nekadar beğendiğimi söylememe gerek yok sanırım..:)

  iyi günler…

 2. insanatomystic, şeref duyarım. Elbette kullanabilirsiniz.

  Bir de projeniz bitince mutlaka ama mutlaka görmek isterim. Çok güzel bir şey çıkacağını düşünüyorum kaçırmak istemem 🙂

  Tek ricam Creative Commons lisans dahilinde eserin altında veya içinde bir yerinde çalışmayı yapan olarak ismimizin anılması olur.

  Görüşmek üzere.

 3. Sayın Süleyman bey
  Oldukça beğendiğim bu çalışmayı tanıtım çalışmamda kullanmayı düşünüyorum eğer izniniz olursa tabi. Şimdiden teşekkür eder sağlıklı günler dilerim. Kadir Çetindil

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız