Sizlerin güzel desteğinizle Güneşin Tam İçinde (Tanrım! Ne kadar uzun bir site ismi, kim bir siteye bu adı verir?) Alexa sitesi sıralamalarında hatırı sayılır yerlere geldik. Google Pagerank’ın 5 olması ve günlük 1500 – 2000 ziyaret olması çok sevindirici şeyler. Ancak bence en önemli konu rahat okunur siteler yaparak, size hizmete ve dostluğumuza devam etmek. Böylece daha önceki bir yazımda bahsettiğim altın kural tekrar çalıştı. Kadınlar sıkılınca saçlarını, web site sahipleri sitelerini değiştirirler 😉 Bir kaç haftadır süren görüntü değişimi tamamlandı gibi.

WordPress Pride temasından başlayarak kurulan yeni yapının artıları şunlar :

  • Artık belli aralıklarla en üstteki ”Güneşin Tam İçinde” yazan fotoğrafı değiştiriyorum. Bu fotoğrafları kendim çekiyorum. Umarım beğeniyorsunuzdur.
  • En üstte bir fotoğraf galeri ekledim. Flash tabanlı galerinin güzel tarafı çektiğim fotoğraflardan çok eğlenceli bir seçkiyi derlemiş olması.
  • Anasayfaya girdiğinizde her bir konuyu ayrı kutular halinde görüyorsunuz. Bu önceki görünümlere göre ayrımsamayı kolaylaştırıyor.  Tarihi görüyorsunuz konu ilginizi çekerse devam edebiliyorsunuz. Siteye girdiğinizde 5 – 10 konuluk birinci sayfa sizi bekliyor. Daha önceki yazıları görmek için en altta yeralan sayfa numaraları ile okumaya devam edebiliyorsunuz. Bir çok yazı gündelik olaylarla ilgili olmadığı için eskimiş olmuyor. Yani lütfen geriye gidiniz.
  • Yan menüde bir çok ziyaretçimin çok sevdiği Altın Yumurta var. Bir çeşit piyango konu. Sitede yer alan yüzlerce konudan birini karşınıza çıkarıyor. Bir nevi şans kurabiyesi yani. Her gittiğiniz sayfada yeni bir altın yumurta buluyorsunuz. Sitede gezerken eğlenceli bir araç.

 • İnsanların en çok okumayı tercih ettikleri ve en son yazdıkları yorumları yan menülerde görüyorsunuz.
 • Sitedeki reklamları göz yormayacak ve yazıyla karışmayacak ancak genel renk düzenine en uygun şekilde düzenledim.
 • Bir konu başlığına tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada o yazının kaç kez okunduğunu, son yazılan yazıları, yazı için yazılmış yorumları görebiliyorsunuz.
 • Beğendiğiniz bir konuyu sevdiğiniz birine gönderebilirsiniz. (Gönderin lütfen, lokantalarda yazdığı gibi şikayetinizi bize, memnuniyetinizi arkadaşlarınıza yollayın. Gerçekten de bu siteyi bulanların büyük çoğunluğu dostlarının tavsiyesiyle buldu)EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


7 YORUMLAR

 1. Mozilla Firefox’tan nefret ediyorum desem 🙂
  Internet Explorer ve Opera kullanıyorum. Gönderdiğin farklılık onlarda yok.

  Tamam çözdüm meseleyi. “Bu sayfanın adresi kısmı” çok uzun olursa satıra sığmıyor ve Firefox o parçayı uzatıyor. Adres gerçekten çok uzunmuş hemen kısalttım. Sorun çözüldü. Teşekkür ederim. 🙂

 2. Hayır 🙂 Web adreslerini kısaltmak daha akıllıca 🙂 Bir de temalarla hep oynadığımdan, daha iyisini bulunca çok değişiklik yapmak istemiyorum. Otomatik olarak temaya uyum sağlıyor böyle.

 3. Tam değiştirdim siteyi derken, aklıma daha iyi bir tasarım geldi. Pride temasından başlayıp çoook uzaklara geldim. En üstteki alanın 1024 x 768 çözünürlüktede siz okuyucuların çok alanını çaldığını farkederek, o bölümü kısalttım ve havada durmasını sağladım. ( CSS’de position:fixed ile. )
  Daha sonra 3 sütünlu bir yapının gerektiğini gördüm. Böylece site yazıyı okumak için daha uygun bir genişliğe gelebiliyor. Uzun satırları takip etmek oldukça zor.
  Sol tarafa kategorileri ve site linklerini, sağ tarafa çok okunanları, son yorumları vs. ekledim.

  Bu hali çok hoşuma gitti. Uzun zamandır hazır kalıp kullanmayı, bir web tasarımcı olarak kendime yediremiyordum. 🙂 Pride temasını değiştirmeye devam ediyorum.

  Amaç daha sade, daha şık ve güzel bir site arabirimi. Böylece konuların güzelliğini ön plana çıkacak.

 4. “Sıkılınca, kadınlar saçlarını, web site sahipleri sitelerini değiştirirler :)”

  Sanki daha doğru olacak 🙂

  Ben bu sitenin her halini beğeniyorum. Kolay gelsin.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız