Kadınlar Sıkılınca Saçlarını, Web Site Sahipleri Sitelerini Değiştirirler 2

Sizlerin güzel desteğinizle Güneşin Tam İçinde (Tanrım! Ne kadar uzun bir site ismi, kim bir siteye bu adı verir?) Alexa sitesi sıralamalarında hatırı sayılır yerlere geldik. Google Pagerank’ın 5 olması ve günlük 1500 – 2000 ziyaret olması çok sevindirici şeyler. Ancak bence en önemli konu rahat okunur siteler yaparak, size hizmete ve dostluğumuza devam etmek. Böylece daha önceki bir yazımda bahsettiğim altın kural tekrar çalıştı. Kadınlar sıkılınca saçlarını, web site sahipleri sitelerini değiştirirler 😉 Bir kaç haftadır süren görüntü değişimi tamamlandı gibi.

WordPress Pride temasından başlayarak kurulan yeni yapının artıları şunlar :

  • Artık belli aralıklarla en üstteki ”Güneşin Tam İçinde” yazan fotoğrafı değiştiriyorum. Bu fotoğrafları kendim çekiyorum. Umarım beğeniyorsunuzdur.
  • En üstte bir fotoğraf galeri ekledim. Flash tabanlı galerinin güzel tarafı çektiğim fotoğraflardan çok eğlenceli bir seçkiyi derlemiş olması.
  • Anasayfaya girdiğinizde her bir konuyu ayrı kutular halinde görüyorsunuz. Bu önceki görünümlere göre ayrımsamayı kolaylaştırıyor.  Tarihi görüyorsunuz konu ilginizi çekerse devam edebiliyorsunuz. Siteye girdiğinizde 5 – 10 konuluk birinci sayfa sizi bekliyor. Daha önceki yazıları görmek için en altta yeralan sayfa numaraları ile okumaya devam edebiliyorsunuz. Bir çok yazı gündelik olaylarla ilgili olmadığı için eskimiş olmuyor. Yani lütfen geriye gidiniz.
  • Yan menüde bir çok ziyaretçimin çok sevdiği Altın Yumurta var. Bir çeşit piyango konu. Sitede yer alan yüzlerce konudan birini karşınıza çıkarıyor. Bir nevi şans kurabiyesi yani. Her gittiğiniz sayfada yeni bir altın yumurta buluyorsunuz. Sitede gezerken eğlenceli bir araç.

 • İnsanların en çok okumayı tercih ettikleri ve en son yazdıkları yorumları yan menülerde görüyorsunuz.
 • Sitedeki reklamları göz yormayacak ve yazıyla karışmayacak ancak genel renk düzenine en uygun şekilde düzenledim.
 • Bir konu başlığına tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada o yazının kaç kez okunduğunu, son yazılan yazıları, yazı için yazılmış yorumları görebiliyorsunuz.
 • Beğendiğiniz bir konuyu sevdiğiniz birine gönderebilirsiniz. (Gönderin lütfen, lokantalarda yazdığı gibi şikayetinizi bize, memnuniyetinizi arkadaşlarınıza yollayın. Gerçekten de bu siteyi bulanların büyük çoğunluğu dostlarının tavsiyesiyle buldu)
PAYLAŞ: