Siz dijital olsaydınız ve Internetten yollanabilseydiniz başınıza neler neler gelirdi ? Eğlenceli bir teknoloji eleştirisi 🙂

Siz dijital olsaydınız ve Internetten yollanabilseydiniz başınıza neler neler gelirdi ? Eğlenceli bir teknoloji eleştirisi :) Kim Download Edilmek İster?
Görsel: kqedquest – Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.

İnsanlar sizi e-posta kutularında bulurdu sabah sabah. Ekşi ekşi size baktıklarını görürdünüz. “Yine mi sen?” derlerdi. Sonra kimi siler. Kimisi de spam olarak işaretlerdi. Bir kaç çılgın kullanıcı size hayranlıkla bakar ve Forward çılgınlığının gönüllü neferleri olarak “ilet / forward” tuşuna basarak yüzlerce kişiden oluşma o harika ağa yollardı.

Sonra sizin dijital kopyanızı alıp birisi değiştirir, saçlarınızın rengini falan bir de konuşmanızı ve bir foruma eklerdi. Altına “emeğe saygı arkadaşlar, bakın kimi ekledim?” derdi. Forum yönetimi de “üye olmayan bu kişiyi göremez” derdi. 🙂

Sizin bir tane de I-phone kopyanız oluşurdu hemen. Şöyle minyatüründen ekrana sığanından. Size dokunmatik ekrandan dokunduklarında gıdıklanır belki gülmekten kırılır hatta dijital kalp krizi yaşardınız.

Binbir çeşit USB Flash Bellek ile taşınırdınız. Kimileri çıktınızı alır, kimi ise sizi DVD’ye yazardı. 🙂

Sonunda tam unutulurken birisi bloguna yazar yüz tane etiket / tag ile Google’u çağırırdı. Sonra kimi arasalar siz çıkardınız utançla “valla ben yapmadım yapanın suçu” derdiniz. Ama ziyaretçiler her seferinde bir ayağınızı kolunuzu çekiştirip incitirlerdi.

IP’den IP’ye gider ve zamansız bir yolculukla sizi birden keşfeden gazete sitelerinde endam ederdiniz.

Şöyle güzel veya ilginçseniz kesin birisi sizi Friendfeede yollardı. Yüzlercesi de like eder comment ile birşeyler yazardı.

Evet en sonunda birisi gidip bir yerlere şikayet eder ve sizi erişime kapatırdı. Böylece tüm dünyada gezmeye devam ederken Türkiye’den gelenlere “kusuruma bakma beni göremezsiniz” derdiniz.

Kısacası siz download edilebilseydiniz bu Internet aleminde çooook çekerdiniz pardon çekilirdiniz 🙂

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram1 Yorum

  1. Geç tanıştığım sitenizi okumayı sabaha kadar ancak bitirebileceğim galiba. Teşekkür ve tebrikler size Süleyman Bey..

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.