Kara Güneş | Yüreklere Çalan Sokak Çalgıcıları

Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Taksim’e girdiğimizde Uğur Samsa ile tüm dikkatimizi fotoğraf makinelerimizden gördüğümüz binalar kaplamıştı. Birlikte geziyor ve bol bol fotoğraf çekiyor daha iyi nasıl çekilir diye tartışıyorduk. Kısacası iki kişilik bir fotoğrafçı kulübü olmuştuk. Sonra birdenbire çalmaya başladılar….


Fotoğraf: Süleyman Sönmez

Beyoğlu kaldırımlarına oturmuş müzik grubunun müziği öyle bir ruhla üstümüze geldi ki durakaldık. Yalnızca kulaklarıma değil göğsümdeki kalbime işledi santurun tınıları. Sonra sokaktan geçenler toplandı. Kimse ilerleyemiyordu. Sessizce dinliyorduk.

Fotoğraflarını çektim. Biraz sohbet ettim. CDlerini aldım. Sokaktaki bu güzel insanları arkamda bırakmak öyle zor geldi ki yanlarından hiç kalkmayayım diyesim vardı.

“Santur ve vokalde Özgür Yalçın, gitarda biraderi Önder Yalçın müthiş nefesiyle Ceyhun Dost ve müthiş parmaklarıyla atilla akar çekirdek kadrosundan oluşan,  kitlesi tarafından zıplanarak eşlik edilen Taksim civarında sokakta çalarken karşınıza çıkabilecek pozitif auralı tatlı insanlar topluluğu.” Eksisözlük

 

 

Sonra youtube’dan buldum videolarını dinledim. İşte size de sunuyorum. Müzik anlatılamaz ancak dinlenir.

 

Karagüneş Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UC4NArfL7e-9p7sNVarFxmIA

Kara Güneş (Amargi) 1997 de Ankara´da kuruldu.

Kara Güneş, başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere bulundukarı şehirlerin sokaklarında sadece müzikleri ile değil dostluklarıyla da unutulmaz izler bırakmıştır. Grup elemanlarından Özgür Ankara´da, Önder Antalya´da, Ati İzmir´de ve Ceyhun Samsun´da paramparca bir şekilde yaşamlarını sürdürürken yıllar sonra Ankara´da bir araya gelerek 3 yıl boyunca grup çalışmalarına bu şehirde devam edilmiştir.

Kara Güneş sahnede farklı müzisyenlerle ve gruplarla dinleyicilerine ortak çalışmalar sunmuştur. .(Siya Siyabend, Saydam, Kırmızı Nazmi, …) Kaynak: Last.fm sayfaları

KARA GÜNEŞ LOGO

Dostunuza önereceğiniz bir yazıysa lütfen paylaşın:
 

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html

blank
Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/