Kara Güneş | Yüreklere Çalan Sokak Çalgıcıları

Taksim’e girdiğimizde Uğur Samsa ile tüm dikkatimizi fotoğraf makinelerimizden gördüğümüz binalar kaplamıştı. Birlikte geziyor ve bol bol fotoğraf çekiyor daha iyi nasıl çekilir diye tartışıyorduk. Kısacası iki kişilik bir fotoğrafçı kulübü olmuştuk. Sonra birdenbire çalmaya başladılar….


Fotoğraf: Süleyman Sönmez

Beyoğlu kaldırımlarına oturmuş müzik grubunun müziği öyle bir ruhla üstümüze geldi ki durakaldık. Yalnızca kulaklarıma değil göğsümdeki kalbime işledi santurun tınıları. Sonra sokaktan geçenler toplandı. Kimse ilerleyemiyordu. Sessizce dinliyorduk.

Fotoğraflarını çektim. Biraz sohbet ettim. CDlerini aldım. Sokaktaki bu güzel insanları arkamda bırakmak öyle zor geldi ki yanlarından hiç kalkmayayım diyesim vardı.

“Santur ve vokalde Özgür Yalçın, gitarda biraderi Önder Yalçın müthiş nefesiyle Ceyhun Dost ve müthiş parmaklarıyla atilla akar çekirdek kadrosundan oluşan,  kitlesi tarafından zıplanarak eşlik edilen Taksim civarında sokakta çalarken karşınıza çıkabilecek pozitif auralı tatlı insanlar topluluğu.” Eksisözlük

Sonra web sitelerini buldum. Kara Güneş…

 

Sonra youtube’dan buldum videolarını dinledim. İşte size de sunuyorum. Müzik anlatılamaz ancak dinlenir.

KARA GÜNEŞ RESMİ SİTESİ

http://www.karagunes.net/

Karagüneş Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UC4NArfL7e-9p7sNVarFxmIA

LAST.FM’DE KARA GÜNEŞ

http://www.lastfm.com.tr/music/Kara+G%C3%BCne%C5%9F

Kara Güneş (Amargi) 1997 de Ankara´da kuruldu.

Kara Güneş, başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere bulundukarı şehirlerin sokaklarında sadece müzikleri ile değil dostluklarıyla da unutulmaz izler bırakmıştır. Grup elemanlarından Özgür Ankara´da, Önder Antalya´da, Ati İzmir´de ve Ceyhun Samsun´da paramparca bir şekilde yaşamlarını sürdürürken yıllar sonra Ankara´da bir araya gelerek 3 yıl boyunca grup çalışmalarına bu şehirde devam edilmiştir.

Kara Güneş sahnede farklı müzisyenlerle ve gruplarla dinleyicilerine ortak çalışmalar sunmuştur. .(Siya Siyabend, Saydam, Kırmızı Nazmi, …) Kaynak: Last.fm sayfaları

Turnam

sokak

KARA GÜNEŞ LOGO

PAYLAŞ: