Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Taksim’e girdiğimizde Uğur Samsa ile tüm dikkatimizi fotoğraf makinelerimizden gördüğümüz binalar kaplamıştı. Birlikte geziyor ve bol bol fotoğraf çekiyor daha iyi nasıl çekilir diye tartışıyorduk. Kısacası iki kişilik bir fotoğrafçı kulübü olmuştuk. Sonra birdenbire çalmaya başladılar….

karagunes Beyoğlu kaldırımlarına oturmuş müzik grubunun müziği öyle bir ruhla üstümüze geldi ki durakaldık. Yalnızca kulaklarıma değil göğsümdeki kalbime işledi santurun tınıları. Sonra sokaktan geçenler toplandı. Kimse ilerleyemiyordu. Sessizce dinliyorduk. Beyoğlu kaldırımlarına oturmuş müzik grubunun müziği öyle bir ruhla üstümüze geldi ki durakaldık. Yalnızca kulaklarıma değil göğsümdeki kalbime işledi santurun tınıları. Sonra sokaktan geçenler toplandı. Kimse ilerleyemiyordu. Sessizce dinliyorduk.
Fotoğraf: Süleyman Sönmez

Beyoğlu kaldırımlarına oturmuş müzik grubunun müziği öyle bir ruhla üstümüze geldi ki durakaldık. Yalnızca kulaklarıma değil göğsümdeki kalbime işledi santurun tınıları. Sonra sokaktan geçenler toplandı. Kimse ilerleyemiyordu. Sessizce dinliyorduk.

Fotoğraflarını çektim. Biraz sohbet ettim. CDlerini aldım. Sokaktaki bu güzel insanları arkamda bırakmak öyle zor geldi ki yanlarından hiç kalkmayayım diyesim vardı.

“Santur ve vokalde Özgür Yalçın, gitarda biraderi Önder Yalçın müthiş nefesiyle Ceyhun Dost ve müthiş parmaklarıyla atilla akar çekirdek kadrosundan oluşan,  kitlesi tarafından zıplanarak eşlik edilen Taksim civarında sokakta çalarken karşınıza çıkabilecek pozitif auralı tatlı insanlar topluluğu.” Eksisözlük

 

 

Sonra youtube’dan buldum videolarını dinledim. İşte size de sunuyorum. Müzik anlatılamaz ancak dinlenir.

 

Karagüneş Youtube Kanalı
https://www.youtube.com/channel/UC4NArfL7e-9p7sNVarFxmIA

Kara Güneş (Amargi) 1997 de Ankara´da kuruldu.

Kara Güneş, başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere bulundukarı şehirlerin sokaklarında sadece müzikleri ile değil dostluklarıyla da unutulmaz izler bırakmıştır. Grup elemanlarından Özgür Ankara´da, Önder Antalya´da, Ati İzmir´de ve Ceyhun Samsun´da paramparca bir şekilde yaşamlarını sürdürürken yıllar sonra Ankara´da bir araya gelerek 3 yıl boyunca grup çalışmalarına bu şehirde devam edilmiştir.

Kara Güneş sahnede farklı müzisyenlerle ve gruplarla dinleyicilerine ortak çalışmalar sunmuştur. .(Siya Siyabend, Saydam, Kırmızı Nazmi, …) Kaynak: Last.fm sayfaları

KARA GÜNEŞ LOGO

karaguneslogo Beyoğlu kaldırımlarına oturmuş müzik grubunun müziği öyle bir ruhla üstümüze geldi ki durakaldık. Yalnızca kulaklarıma değil göğsümdeki kalbime işledi santurun tınıları. Sonra sokaktan geçenler toplandı. Kimse ilerleyemiyordu. Sessizce dinliyorduk. Beyoğlu kaldırımlarına oturmuş müzik grubunun müziği öyle bir ruhla üstümüze geldi ki durakaldık. Yalnızca kulaklarıma değil göğsümdeki kalbime işledi santurun tınıları. Sonra sokaktan geçenler toplandı. Kimse ilerleyemiyordu. Sessizce dinliyorduk.

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye, bilim kurgu maceraya katılmaya hazır mısınız?


Starbul'u satın almak için tıklayın


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

8 YORUMLAR

 1. Bu yazıyı beğendiyseniz dostlarınıza siteyi tavsiye edin ve favorilerinize ekleyip takibe alın.
 2. Yüreklerimiz müzikle dolmuştu. Ne kadar keyifliydi ayakta onları dinleyişimiz. Ben de arada açıp CD’den dinliyorum.

  Fırsatı olanlar gidip Taksim’den CD’lerini de almalılar bence çünkü buna değiyor. Hem de canlı dinlemenin keyfine varırlar. Yukarıdaki videoları çok bulanlar en azından “Turnam” ı dinlesinler. En üstteki fotoğrafta Özgür’ün (soldan ikinci) surat ifadesi herşeyi açıklıyor aslında. Ne kadar içinize işlediğini örneğin.

 3. Onları dinlemek gerçekten büyük bir keyif. Ben şans eseri geçerken farkına vardım ve ayrılmakta çok zorluk çektim. Birşey soracağım, hergün Taksim’de çalıyorlar mı? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

 4. Konser duyurusu geldi e-mail ile buraya ekleyelim sevenlerine duyurmuş olalım 🙂

  konserimize bekleriz
  sevgiler
  kara güneş

  Yer : Studio Live Junior (Marrakesh)
  Tarih : 17 Ocak 2009, Cumartesi 22:00
  Giriş : 10 YTL
  Adres : Atıf Yılmaz Cad Bayram Sok No:1 Kat:1 Beyoğlu
  Uyarı : 18+ yaş sınırı uygulaması geçerlidir.

  Website: http://www.karagunes.com

 5. Kara Güneş’ten haber var. Aynen yayınlıyorum. Bu adamları seviyorum yine şarkıları herkese açık 🙂

  Merhaba
  Ben Kara Güneş grubundan Özgür, yeni albümüzü yayımladık
  http://karagunes.com/haber-308.html

  Bu iki yeni albümdeki tüm parcalar herkesin paylaşımına açık,
  albümümüzün tanıtımı konusunda herkesten destek bekliyoruz.

  Sitemiz bir kaç gün içinde güncellenmiş olacak
  albüm afişi hazır bannerler de yarına hazır olur.

  Sevgiler

  Kara Güneş’ten
  Özgür

 6. arkadaslar sızın bu kara gunes dedıgınız gurup zaten sıyasıyabend tır ıstersenız bır konturol edın hemde resmı sıtelerıde var

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız