Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Galata Kulesi’nden bir başka görünür İstanbul. Yüksekten bakarken kibirli kalpler için her şeyküçülürken, mütavazi kalpler için enfes bir genişlik ve canla dolu bir manzaranın hayranlığı başlar. Fotoğraf makinenizi alabildiğine geniş açılı çekime hazırlarsınız. En düşük kaç mm ise o kadar. Ama balık gözü gibi görünmesin dersiniz kendi kendinize.

Sonra HDR yazılımıyla HDR fotoya çevirirsiniz. İşte karşınızda, ruhunuzda gördüğünüz bir İstanbul vardır. Bunu gösterebildiğiniz için çok sevinirsiniz. Hani şairin dediği gibi "Ben ressamları kıskanırım, onlar dilerlerse uyandıklarında çizebilirler düşlerini". Böylece düşümün fotoğrafını sizlere sunarım görmeniz için. Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız. Fotoğrafı basılı almak için buraya tıklayınız. İstanbul Hezarfen’in Yerinden

Sonra HDR yazılımıyla HDR fotoya çevirirsiniz. İşte karşınızda, ruhunuzda gördüğünüz bir İstanbul vardır. Bunu gösterebildiğiniz için çok sevinirsiniz. Hani şairin dediği gibi “Ben ressamları kıskanırım, onlar dilerlerse uyandıklarında çizebilirler düşlerini”. Böylece düşümün fotoğrafını sizlere sunarım görmeniz için. Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız. Fotoğrafı basılı almak için buraya tıklayınız.

FOTOĞRAFLARIM:

500px Hesabım: https://500px.com/suleymansonmez
Instagram Hesabım: https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Fotokritik’teki profesyonellerin eleştirilerini okumak için buraya tıklayınız.

Fotoğraf : Süleyman SÖNMEZ copyright (c) . Web sitelerinde, basılı ve görsel tüm düzenlemelerde izinsiz basılamaz, ticari amaçla kullanılamaz. Ticari amaçlarla kullanım ve teklif vermek üzere lütfen iletişim linkini kullanınız. Sevgili ziyaretçilerim kişisel amaçlarla duvarkağıdı vs. gibi kullanmakta özgürdür.
Kullanılan makine Nikon D80. Yer: Galata Kulesi, İstanbul, Türkiye.


Google Maps ile bölgeyi görmek için:

Daha Büyük Haritayı Görüntüle

STARBUL, Türkiye'de 100 yıllık sürede geçen baş döndürücü bir bilim kurgu roman. Starbul okumak için tıklayın

SİTEMİZE ABONE OLDUNUZ MU?