Mistik

Görmek Nedir?

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Görmek nedir?
 
Bir yolda yürürken dünyayı görüyorsunuz. Gözlerinize gelen imgelerin somut tanınmamış renk ve ışık bilgileri beynin süzgecinden tanımlanıp adlandırılıp ve şekle sokulup hatta sansürlenip geçiyor.
 
Sonra bu adlanmış işaretlenmiş görüntüye dünyamız diyoruz.
 
Oysa ki görmüyoruz. Görme de eksik bir şey yoktur. Sizi gören herkesin gözlemini içeren kendinizin de görüldüğü tam ve bütünsel bir algıdır görme. Sırtınız, yüzünüz her yer tam anlamıyla içindedir bu görmenin. Kimilerinin görmesi öyle güçlüdür ki belli bir mesafede düşen toz taneleri bile görmeleri içindedir.
 
Görme mümkün olduğunda insan varlığı ve canlıların tek katmandan oluşmadığını anlarsınız. Evren üst üste binmiş katmanlardan ve boyutlardan oluşur. Bu bahsettiğim görme gibi üstte pek çok görme katmanı mevcuttur.
 
Hiç görenle görmeyen bir olur mu?

Youtube Kanalım

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı