GOOGLE TiSP Google’dan Harika Bir Nisan Şakası

Hay Allahım, Bilgisayarımın – dünyadan kopmayayım diye – açılış sayfası Google Türkiye değil www.google.com dur. Her açışta aynı gördüğüm sayfanın en altında birden Google TiSP Beta görünce. “Vay, yeni hizmet hemen öğreneyim” dedim.
  

googletisp.jpg  
Macera böyle başladı sevgili okuyucum, baktım ki sayfalar müthiş detaylı. Google evlere kablosuz Internet hizmeti veriyor. Aman Allahım dedim kaçırmayalım. Üstelik “free” yani bedava.

googletisp2.jpg

İnanılmaz siz başvuruyorsunuz size bir cihaz veriyor. Onu tuvaletinizde klozetin sıvı kısmına kabloyla bağladığınızda bu sıvı kısımdan geçen akışla tüm kanalizasyon sistemi yüksek bant genişlikte ağ bağlantısına dönüşüyor.

Detaylı bilgiler. Teknik sorular. Olası durumlar daha neler neler?

Kafayı yememek işten değil, heyecanla eşime anlatırken Kanada ve Amerika içinmiş… “Of” dedim. Tufaya düştüm. 1 Nisan şakası. Of ki ne of! Kaç sayfa okudum. Kaç teknik cümleyi İngilizce’den çevirdim. Bir de heyecanla size anlatacağım diye seviniyorum. Daha yazan kimse yok memlekette Google’da bile çıkmıyor. Google tips mi demek istedin diyor yanlış mı yazdın? O kadar bakir bir konu.  Tümü eğlenceymiş.

Google’u tebrik ediyorum efendim. Şaka dediğin böyle olur 🙂 Unutmadan evde düzenli sifonu çekmiyorsanıaz cihaz çalışmayacaktır :))

http://www.google.com/tisp/   TisP nedir ?

http://www.google.com/tisp/install.html TiSP nasıl kurulur?

http://groups.google.com/group/google-tisp/ Yardımlaşma grubu gmail hesabıyla üye olun. Ben oldum 🙂

Haha hatta erişim hızları efendim 🙂

* Bir de sürekli çıkan “Not found / Bulunamadı” türü acemilik taklidi sayfaları yok mu koptum resmen :)))

Trickle The #2 Royal Flush
Download speed (max) 8 Mbps
(10X basic DSL)
16 Mbps
(20X basic DSL)
32 Mbps
(40X basic DSL)
Upload speed (max) 2 Mbps 4 Mbps 8 Mbps
Price Free $9.95/mo. $24.95/mo.
  Actual speeds will vary, depending on network traffic and sewer line conditions. Users with low-flow toilets may simultaneously experience a saving-the-environment glow and slower-data-speed blues.
PAYLAŞ: